کدخبر:
221007
تاریخ انتشار:
۲۸ تیر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مقایسه عملکرد دو رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی گیلان/یوسف زاده چه بر سر دانشگاه آورد؟!

خزر: چند روز پیش بود که شاهرخ یوسف زاده از ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان کنار گذاشته و دکتر سالاری جایگزین وی در این پست حساس شد. در مراسم تودیع یوسف زاده و معارفه سالاری، سرپرست فعلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بدهی 600 میلیارد تومانی این دانشگاه خبر داد و با بیان اینکه قصد سیاه‌نمایی ندارد، گفت: دانستن این واقعیات باعث می‌شود که بتوانیم با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنیم و وضعیت حوزه بهداشت و درمان گیلان را ارتقا بخشیم. 

به گزارش خزرآنلاین، چند روز پیش بود که شاهرخ یوسف زاده از ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان کنار گذاشته و دکتر سالاری جایگزین وی در این پست حساس شد. در مراسم تودیع یوسف زاده و معارفه سالاری، سرپرست فعلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بدهی 600 میلیارد تومانی این دانشگاه خبر داد و با بیان اینکه قصد سیاه‌نمایی ندارد، گفت: دانستن این واقعیات باعث می‌شود که بتوانیم با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنیم و وضعیت حوزه بهداشت و درمان گیلان را ارتقا بخشیم. 

اما دکتر یوسف زاده دانشگاه علوم پزشکی گیلان را با چه اندازه بدهی تحویل گرفته و با چه اندازه بدهی تحویل داد؟!

برای پاسخ به سوال بالا باید نگاهی به اظهارات یوسف زاده در واپسین روزهای سال 1397 داشت. دکتر یوسف زاده، یازدهم اسفند 97 در نشست هم انديشي اساتيد و نخبگان دانشگاه علوم پزشكي گيلان در خصوص میزان بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان می گوید: بدهي هاي دانشگاه علوم پزشكي استان در مدت سه سال از 120 ميليارد تومان به 20 ميليارد تومان رسيده است. (اینجا را بخوانید)

با توجه به اینکه یوسف زاده در اسفند 94 به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب گردیده است، پس می توان نتیجه گرفت که بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اسفند 94 یعنی زمانی که استاد برزیگر، کرسی ریاست دانشگاه را به یوسف زاده سپرده، بنا بر ادعای خود یوسف زاده 120 میلیارد تومان بوده است.

اگرچه یوسف زاده بدهی دانشگاه را در اسفند 97 تنها 20 میلیارد تومان می داند اما دکتر سالاری، سرپرست فعلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تیرماه 98 یعنی تقریبا 5 ماه بعد از این اظهارات یوسف زاده، در مراسم معارفه خود به عنوان سرپرست دانشگاه، بدهی دانشگاه را 600 میلیارد تومان ذکر می کند. (اینجا را بخوانید) این بدان معنی است که بدهی دانشگاه در عرض 5 ماه، 580 میلیارد تومان افزایش داشته است!!

با این تفاسیر و با توجه به اظهارات دکتر سالاری و دکتر یوسف زاده باید گفت یوسف زاده دانشگاه را با بدهی 120 میلیاردی تحویل گرفته و با بدهی 600 میلیاردی تحویل داده است!

بیشتر بخوانید: مشاور جنجالی دانشگاه علوم پزشکی گیلان کجاست؟/ اسنادی از ابهامات دوران ریاست یوسف زاده!

استاد برزیگر دانشگاه علوم پزشکی گیلان را با چه اندازه بدهی تحویل گرفته و با چه اندازه بدهی تحویل داد؟!

همانطور که پیشتر گفته شد، یوسف زاده بنا به ادعای خودش دانشگاه را با 120 میلیارد بدهی تحویل گرفته و این بدان معنی است که استاد برزیگر دانشگاه را با بدهی 120 میلیاردی تحویل یوسف زاده داده است. اما برزیگر دانشگاه را با چه میزان بدهی تحویل گرفته است؟

نگاهی به آمار ارائه شده در مراسم معارفه استاد برزیگر به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نشان می دهد که برزیگر دانشگاه را در اواخر سال 92 با بدهی 300 میلیاردی تحویل گرفته و آن را در حالی با بدهی 120 میلیاردی تحویل یوسف زاده داد که مطالبات دانشگاه در آن مقطع از شرکت های بیمه ای، به مراتب بیشتر از میزان بدهی دانشگاه بوده است.

قابل تامل آنکه برزیگر دانشگاه را با 4 هزار و 750 نیرو که در زمان ریاست پیشین(دکتر بهبودی) به بدنه دانشگاه وارد شده بودند، تحویل گرفته و در آن زمان بدهی دانشگاه نزدیک به 300 میلیارد تومان بوده و وی توانسته آن را با بدهی 120 میلیارد تومانی به دکتر یوسف زاده تحویل دهد. این یعنی در دوران صدارت دکتر برزیگر، علی رغم تجهیز بیمارستان های شفت، املش، سیاهکل، رودبار به بروز ترین تجهیزات پزشکی و افتتاح بخش سرطان مرکز آموزشی درمانی رازی رشت، تجهیز و بازسازی بخش اورژانس و آزمایشگاه بیمارستان امیرالمومنین، پیگیری اخذ سند مجتمع دانشگاهی سایت لاکان، خدمات بخش اطفال بیمارستان 17 شهریور، بخش جراحی عروق بیمارستان رازی، پیشرفت سریع طرح پژوهشی کوهورت، تهیه زیرساخت ها برای تسریع در پیوند کبد و کلیه از بیماران مرگ مغزی در بیمارستان رازی، پرداخت به موقع به پرسنل دانشگاه و ... نه تنها بر بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزوده نشد، بلکه بدهکاری این سازمان عریض و طویل به تقریبا یک سوم کاهش پیدا کرد. 
مقایسه عملکرد دو رییس پیشین دانشگاه علوم پزشکی گیلان/یوسف زاده چه بر سر دانشگاه آورد؟!
#شاهرخ یوسف زاده #انوش برزیگر


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سلامت
تازه های سلامت
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221007 1