کدخبر:
221015
تاریخ انتشار:
۲۹ تیر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در سایه عدم نظارت اداره کل دامپزشکی گیلان؛

مرگ خاموش حیوانات در یکی از مراکز پر زرق و برق دامپزشکی استان!

خزر: متاسفانه هر روزه بسیاری از مالکان حیوانات خانگی با توجه به ظاهر و موقعیت مکانی خوب، به این مرکز مراجعه کرده و حیوانات خود را به دست افرادی می سپارند که بدون داشتن کمترین دانش، تنها به فکر جیب خود و دریافت مبالغ کلان تحت عناوین مختلف هستند.

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که افتتاح یک مرکز درمانی پرزرق و برق دامپزشکی سر و صدا زیادی را به پا کرده و حواشی جالبی برانگیخت. منتقدان اعتقاد داشتند که اساسا صرف هزینه چند میلیاردی برای ایجاد یک مرکز درمانی مخصوص سگ و گربه در شرایطی که فضای بیمارستانی استان به شدت با فقر تجهیزاتی روبرو است، کار پسندیده ای نبوده و این بودجه می توانست صرف به روز رسانی تجهیزات بیمارستانی جهت ارایه خدمات به شهروندان گردد.

با این حال اتفاقی که چند روز گذشته در این مرکز درمانی حیوانات خانگی رخ داده است، نشان می دهد که این مرکز درمانی برخلاف ظاهر شیک و پر زرق و برق خود، حتی از نعمت داشتن پزشکان متبحر عاجز است و در سایه غفلت مسئولان اداره کل دامپزشکی گیلان، افرادی بدون عضویت در سازمان نظام دامپزشکی و با دریافت هزینه های گزاف اقدام به عمل جراحی بر روی حیوانات می کنند!!

در آخرین مورد هم انجام عمل جراحی بر روی یک حیوان توسط فردی که به نظر اصلا دامپزشک نبوده است بلکه به نیابت از دامپزشک این مرکز اقدام به این کار کرده است، سبب شده تا حیوان با عفونت شدید مواجه شده و بعد از چند روز به کام مرگ فرو برود. این در حالی است که دامپزشک این مرکز درمانی در گفتگو با مالک این حیوان، می گوید که در صورت طرح هرگونه شکایت در سازمان دامپزشکی، ضمن انکار اصل قضیه، خواهد گفت که جراحی با حضور وی و توسط خودش صورت گرفته است!!

متاسفانه هر روزه بسیاری از مالکان حیوانات خانگی با توجه به ظاهر و موقعیت مکانی خوب، به این مرکز مراجعه کرده و حیوانات خود را به دست افرادی می سپارند که بدون داشتن کمترین دانش، تنها به فکر جیب خود و دریافت مبالغ کلان تحت عناوین مختلف هستند. قابل تامل آن که مشخص نیست پروانه صادر شده برای این مرکز درمانی حیوانات خانگی، دقیقا حول چه محوری است چرا که در این مرکز به صورت توامان هم اقدامات درمانی بر روی حیوانات صورت می گیرد، هم لوازم حیوانات اعم از غذا و پوشاک با قیمت به مراتب بیشتر به فروش می رسد و هم حیوانات در شرایط بسیار بد و تحت عنوان پانسیون نگهداری می شوند!

گفتنی است فیلم اظهارات دامپزشک این مرکز درمانی در تحریریه خزرآنلاین موجود است.

*تصویر تزیینی است
مرگ خاموش حیوانات در یکی از مراکز پر زرق و برق دامپزشکی استان!
#دامپزشکی #مرگ حیوان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221015 1