کدخبر:
221017
تاریخ انتشار:
۲۹ تیر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

گوزن های پارک سیاهداران تالش، قربانی یک انتقام گیری؟!

خزر: حالا 2 ماهی از وعده اظلاع رسانی رییس حفاظت از محیط زیست تالش می گذرد و خبری از علت مرگ 6 گوزن مرال این پارک نیست. مرگ مشکوک این 6 گوزن این سوال را به ذهن متبادر می کند که آیا این گوزن ها قربانی انتقام گیری عوامل شهرداری یا بستگان نگهبان مقتول قرار گرفته اند؟

به گزارش خزرآنلاین، اگر یکبار گذرتان به سورتمه ریلی تالش خورده باشد، حتما گوزن های پارک سیاهداران تالش را هم دیده اید که از پشت فنس های فلزی به تماشای گردشگران می ایستادند و چشمشان به دست تماشگرانی بود که از این گوزن ها با انواع چیپس و پفک پذیرایی می کردند! 

چند وقتی است که اما دیگر خبری از این گوزن ها نیست و گفته می شود تعداد بالایی از آن ها تلف شده و لاشه هایشان هم معدوم شده است. اما علت مرگ مشکوک این گوزن های مرال چه بوده است؟!

آبان ماه 97 بود که ورود یک مامور شهرداری به محل نگهداری گوزن ها، اتفاقی تلخ را رقم زد. در این حادثه، تعدادی گوزن به صورت ناگهانی به نگهبان 24 ساله پارک که برای انجام واکسیناسیون آن ها وارد محوطه شده بود، حمله کرده و وی را به شدت مجروح کردند. همچنین نگهبان دیگر هم که برای کمک به همکار خود وارد فنس شده بود، مورد حمله گوزن ها قرار گرفته و به شدت مصدوم شد. متاسفانه کمک های پزشکی نتوانست مانع از مرگ نگهبان 24 ساله شده و این کارمند شهرداری تالش بر اثر شدت ضربات وارده کشته شد.

مدتی بعد از این حادثه، گوزن های مرال این پارک به طرز مشکوکی تلف شدند تا آن جا که در اردیبهشت 98، رییس اداره حفاظت از محیط زیست تالش خبر از مرگ 6 مرال در این پارک داده و گفت: در روزهای گذشته 4 راس گوزن مرال به دلایل نامشخصی در پارک سیاهداران تالش تلف شدند که با ادامه این جریان هم‌اکنون تعداد گوزن‌های تلف شده به 6 رأس رسیده است که مجموعاً تعداد تلفات در این سایت به 5 مرال ماده و یه نر رسیده است.

شادکام همچنین از معدوم کردن لاشه‌ مرال‌های تلف شده با رعایت کلیه ضوابط خبر داده و گفته بود: در حال حاضر لاشه‌های مرال‌های تلف شده معاینه و بازدید شدند علاوه بر این‌ها بر روی یک لاشه نیز توسط تیم دامپزشکی عملیات کالبد شکافی و نمونه‌برداری انجام شده که با انجام آزمایشات و بررسی‌های لازم و به محض مشخص شدن علت مرگ مرال‌ها،‌ مراتب دقیق آن از طریق دامپزشکی به اطلاع عموم خواهد رسید.

حالا 2 ماهی از وعده اظلاع رسانی رییس حفاظت از محیط زیست تالش می گذرد و خبری از علت مرگ 6 گوزن مرال این پارک نیست. مرگ مشکوک این 6 گوزن این سوال را به ذهن متبادر می کند که آیا این گوزن ها قربانی انتقام گیری عوامل شهرداری یا بستگان نگهبان مقتول قرار گرفته اند؟

بی شک حیوانات بر خلاف انسان ها از قوه تعلق بهره مند نبوده و نمی توان آنان را به علت حمله به یک نگهبان مقصر دانست. در نقاط مختلف جهان، جهت واکسیناسیون حیوانات از اسلح های بیهوشی استفاده شده و هیچوقت یک نگهبان بدون کوچکترین وسایل ایمنی به درون محل نگهداری حیوانات وحشی فرستاده نمی شود. حیوانات بر اساس غریزه و بسته به شرایطی که ممکن است آن را برای خود و گله خطرناک تشخیص دهند، عکس العمل نشان داده و نمی توان چند حیوان زبان بسته را در مرگ یک انسان مقصر قلمداد کرد و به خون خواهی از آن، اقدام به کشتار حیوانات نمود.

مرگ مشکوک این گوزن ها که پس از مدت کوتاهی بعد از حمله آنان به نگهبان پارک رخ داده است تا حدی زیادی تاسف برانگیز بوده و می بایست علت آن مورد بررسی دقیق کارشناسان محیط زیست قرار گرفته و عوامل احتمالی دخیل در آن شناسایی شوند.
گوزن های پارک سیاهداران تالش، قربانی یک انتقام گیری؟!
#گوزن های پارک تالش #مرگ مشکوک گوزن های تالش


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Social
تازه های Social
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221017 1