کدخبر:
221021
تاریخ انتشار:
۲۹ تیر ۹۸
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

استاندار گیلان باید بومی باشد/ زیر بار استاندار غیربومی نمی رویم

خزر: نماینده مردم رشت در مجلس با تأکید بر انتخاب استاندار بومی برای گیلان گفت: اگر وزیر کشور دوباره بدون در نظر گرفتن منافع گیلان، استاندار غیر بومی را در استان حاکم کند، طبق وظیفه نمایندگی خود مقاومت کرده و تحت هیچ شرایطی در نشست‌های خاص حاضر و زیر بار هیچ وعده‌ای نمی‌روم.

به گزارش خزرآنلاین به نقل از فارس، جبار کوچکی نژاد با اشاره به گمانه‌زنی‌ها پیرامون انتخاب استاندار گیلان اظهار کرد: در این موضوع که سالاری باید از کرسی استانداری گیلان خداحافظی می‌کرد، اکثریت مردم و مدیران استان متفق‌القول بودند چرا که ادامه فعالیت وی به جهت ایجاد تفرقه و مشکلاتی برای نیروهای انقلابی به ضرر استان گیلان بوده است.

وی با اشاره به صحبت‌هایی پیرامون انتخاب استاندار گیلان با وزیر کشور تصریح کرد: با توجه به صحبت‌ها و جلسات مشورتی با مجمع نمایندگان و نماینده ولی‌فقیه استان گیلان، نظر بر این شد که افرادی که هیچ‌گونه اطلاعی درباره گیلان و ظرفیت های موجود آن در راستای توسعه ندارند، انتخاب نشوند و دولت نباید دوباره روی استان گیلان ریسک کند چرا که با توجه به اوضاع اقتصادی کشور، حداقل باید یک صاحب نظر در حوزه‌های عمرانی انتخاب شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی انتخاب فردی با نگاه متعادل سیاسی و آگاه به ظرفیت گیلان در کرسی استانداری گیلان را لازم و ضروری دانست و افزود: نگاه مجمع نمایندگان و همچنین نماینده ولی‌فقیه در گیلان انتخاب فرد بومی است، در این راستا نیروهای خوب و بسیاری در جناح‌های مختلف وجود دارند که می‌توانند عهده‌دار نمایندگی دولت در استان گیلان باشند.

کوچکی‌نژاد با تأکید بر لزوم توجه به زیرساخت‌های استان در راستانی توسعه گیلان تصریح کرد: تأکید استان بر انتخاب نماینده بومی است اگر چه برخی‌ها به دلیل شرایط سیاسی، باندبازی و حزبی در خارج از استان نشست‌هایی برای انتخاب استاندار غیربومی برگزار و وعده‌هایی داده‌اند؛ اما نباید اشتباهی مانند انتخاب سالاری در گیلان دوباره تکرار شود، از این رو به زودی جلسه‌ای با وزیر کشور برگزار و با یادآوری و پافشاری نگاه مردم و مسؤولان استان، انتخاب یک فرد بومی برای عهده‌داری کرسی نمایندگی دولت در استان را مطالبه کنیم.

وی با اشاره به اقدامات نجفی استاندار اسبق و بومی گیلان در حوزه‌های عمرانی بیان کرد: پس از انتخاب سالاری به هیچ عنوان با او ملاقات نکرده و با وجود فشارهایی که برایم ایجاد می‌کردند، تا آخرین لحظه حاضر به دیدار با او نشدم، زیرا وی را شایسته استان نمی‌دانستم، بنابراین اگر وزیر کشور دوباره بدون در نظر گرفتن منافع گیلان، استاندار غیر بومی را در استان حاکم کند طبق وظیفه نمایندگی خود مقاومت کرده و تحت هیچ شرایطی در نشست‌های خاص حاضر و زیر بار هیچ وعده‌ای نمی‌روم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود ظرفیت‌های بومی و قومی برای عهده‌داری وظیفه نمایندگی دولت در استان گفت: مجمع نمایندگان در انتخاب استاندار بومی وحدت نظر دارد مگر یک نفر که شاید نظری انحرافی داشته باشد، اگر نه قریب به اتفاق نمایندگان استان بر انتخاب استاندار بومی وحدت نظر دارند.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه چهار تا پنج نفر نیروی قوی بومی در گیلان شرایط استاندار شدن را دارند، افزود: این افراد از جناح‌های مختلفی هستند که با شناخت و آگاهی به ظرفیت استان می‌توانند قدم‌های مؤثری در توسعه استان گیلان بردارند.
استاندار گیلان باید بومی باشد/ زیر بار استاندار غیربومی نمی رویم
# جبار کوچکی نژاد #استاندار گیلان باید بومی باشد


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
ثابت
به همین خیال باش .تو با بومی ها هم مشکل داشتی وداری .البته خدمت شما پروفسورجسارت نشود استاندار تعیین شده وبومی هم نیست .ببینیم چه ..................
يکشنبه، 30 تير 13980:11:35
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
استاندار بومی یک مقدار برای ایرانی جماعت به خصوص گیلانی ها -که در رشوه گیری جزو رتبه های برتر است- خطرناکه! بخوربخور و پارتی بازی با وجود استاندار بومی بیشتر میشه!
يکشنبه، 6 مرداد 13981:38:17
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221021 1