کدخبر:
221162
تاریخ انتشار:
۹ مرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تالابی که دیگر امن نیست/ مشاهده ماهی آدمخوار در تالاب انزلی! + فیلم

خزر: دسته های این ماهی قادرند در کمتر از چند دقیقه یک گاو بالغ را بلعیده و گوشت آن را به کلی از اسکلت جدا کنند!

به گزارش خزرآنلاین، مدیر کل محیط‌ زیست استان گیلان از صید شدن یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی خبر داد و گفت: طی روز‌های گذشته یک ماهی پیرانا در تالاب انزلی صید شده است.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که این ماهی بومی چه منطقه‌ای است، افزود: ماهی پیرانا بومی گیلان نبوده و این ماهی هم قطعا توسط مردم در تالاب انزلی رها‌سازی شده است.

محمد پور اظهار کرد: این ماهی همه چیز خوار است و از گوشت و همه چیز تغذیه می‌کند و ممکن است انسان را نیز گاز بگیرد.

ماهی پیرانا چیست؟!

ماهی پیرانا در مناطقی خاص از آمریکا که آب های تازه دارد زندگی می کند و آن گونه هایی که گوشتخوار هستند در دسته های بزرگ به سوی خون کشیده می شوند. دندان های پیرانا برای تکه کردن و بلعیدن طعمه به صورت مثلثی و بسیار تیز است و در صورت کند شدن جایگزین دندان های تازه می شود به طوری که دندان های کند می افتند و دندان های جدید دو روز بعد در همان محل در می آید. رنگ این ماهی نقره ای و طوسی و با رفتن به زیر نور خورشید درخشش طلایی رنگی پیدا می کند. پیرانا به صورت اجتماعی زندگی می کند اما اگر تعدای از این ماهی ها در فضایی محدود گیر بیفتند به هم حمله کرده و فقط ماهی های قوی تر زنده می مانند. 

یکی از مشکلات دامداران منطقه آمریکای جنوبی و رودخانه آمازون را همین پیراناها به وجود آورده‌اند به طوری که در فصل کوچ یا عبور دسته جمعی گله از رودخانه مشکل آفرینی می‌کنند. برای حل این مشکل گله داران در سال گاوی را که از همه ضعیف تر است در نزدیکی گله رها می‌کنند تا برای خود بچرد و زحمتی را متحمل دامداران نکند و هنگام عبور از رودخانه گاو ضعیف و لاغر را در پایین رودخانه رها می‌کنند و در زمانی که پیراناها مشغول خوردن گاو هستند گله را از بالای رودخانه عبور می‌دهند!

پای پیرانا چگونه به تالاب انزلی باز شده است؟

ماهیان پیرانا از انواع ماهیان گوشتخوار بوده که برخی افراد اقدام به پرورش آنها در آکواریوم‌های خانگی می‌کنند، اما پس از مدتی به علت برخی مشکلات نگهداری این ماهی، آنان را در استخر‌ها و زیستگاه‌های طبیعی رها می‌کنند. این مسئله به خاطر خطرناک بودن این آبزیان، رشد سریع آنها و نیاز به فضای بزرگ‌تر، افزایش بی‌رویه نیاز غذایی این گونه و سایر مشکلات نگهداری ماهیان بالغ پیرانا است.

در ادامه فیلمی از حمله این ماهی به قربانیان خود را ببینید!
تالابی که دیگر امن نیست/ مشاهده ماهی آدمخوار در تالاب انزلی! + فیلم
#پیرانا در تالاب انزلی #ماهی پیرانا در انزلی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221162 1