کدخبر:
221276
تاریخ انتشار:
۱۴ مرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پشت پرده سود میلیاردی یک دلال از خیابان خواری در رشت!

خزر: چندی پیش بود که شهرداری رشت در اقدامی عجیب یک خیابان عمومی را به فروش رساند! خیابان 94 گلسار، خیابانی بود که در گذشته وجود داشت اما از سال 87 به یک مجتمع تجاری 24 هزار متر مربعی تبدیل شد. شهرداری هم به خاطر نقش خود در بستن یک خیابان و تبدیل ملک عمومی به املاک شخصی در آینده سهم 25 درصدی خود را در این میان برداشت کرد.

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که شهرداری رشت در اقدامی عجیب یک خیابان عمومی را به فروش رساند! خیابان 94 گلسار، خیابانی بود که در گذشته وجود داشت اما از سال 87 به یک مجتمع تجاری 24 هزار متر مربعی تبدیل شد. شهرداری هم به خاطر نقش خود در بستن یک خیابان و تبدیل ملک عمومی به املاک شخصی در آینده سهم 25 درصدی خود را در این میان برداشت کرد.

در فروردین ماه سال 97 و در زمان تصدی نصرتی بر شهرداری رشت، این سهم اما در 18 قسط 3 میلیارد و 100 میلیون تومانی به یک موسسه مالی و اعتباری فروخته شد. به عبارت دیگر شهرداری رشت یک کوچه را در بهترین نقطه به قیمت 55 میلیارد و 800 میلیون تومان به فروش رساند!

فارغ از اینکه آیا شهرداری اجازه فروش یک شارع عام را داشته و آیا مبلغ فروخته شده متناسب با قیمت واقعی ملک در آن زمان بوده است یا خیر، بد نیست به این موضوع اشاره شود که چه کسی برای سهام 25 درصدی شهرداری رشت خریدار پیدا کرده و اصطلاحاً این معامله را جوش داده است؟!

به نظر میرسد آنچه که در فرآیند ساخت این برج 11 طبقه رخ داده یک تضییع حقوق بیت المال به واضح ترین صورت آن بوده است. شهرداری رشت با اخذ مجوز از کمیسیون ماده 5، یک خیابان را می فروشد. سهم شهرداری در این میان از طریق یک دلال کارکشته به فروش میرسد و این دلال سهم خود را که معادل یکی از 18 قسط یعنی 3 میلیارد تومان بوده است، دریافت میکند!

طرح این سوال که اعضای وقت کمیسیون ماده 5 چگونه با این تغییر کاربری واضح موافقت میکنند، میتواند بیانگر برخی دیگر از معاملات پشت پرده باشد.

این خیابان خواری در حالی صورت گرفته است که مطابق ماده 101 قانون شهرداری اگرچه کلیه اراضی ناشی از تفکیک که در خیابان ها و معابر شهر قرار میگرند از لحاظ قانونی متعلق به شهرداری است، اما بحث تعلق به این معنی نیست که شهرداری سند مالکیت آنها را داشته و بتواند آنها را بفروشد. تنها در صورتی که خیابانی متروکی باشد، شهرداری میتواند نسبت به گرفتن سند اقدام نماید که مطمئناً یک خیابان در بهترین نقطه شهر رشت، متروکه محسوب نمیشود چنانکه ساختمان های دیگری هم در این کوچه وجود داشته و درهایشان به سمت کوچه باز میشده است.

پیگیری های خبرنگار خزرآنلاین نشان میدهد که دلال این معامله نقش مهمی را چه در زمان فروش این کوچه در سال 87 و چه در زمان فروش سهم 25 درصدی شهرداری ایفا کرده است و توانسته از این راه پول خوبی به جیب بزند. قابل تامل آنکه این دلال ارتباط نزدیکی با بدنه دولت داشته و خود را یک مدیر اجرایی اصلاح طلب میداند تا آنجا که نامش در برهه ای برای تصدی بر استانداری گیلان هم در رسانه ها، طرح شده بود!
پشت پرده سود میلیاردی یک دلال از خیابان خواری در رشت!
#خیابان خواری در رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
فروش زمین های شهرداری بایستی بااخذ مصوب شورا باشد که درنهایت مصوبات شورا مورد تایید فرمانداری قرار میگیرد بنابراین باید توجه شود که شورا دخیل بوده وسهمی درمعامله داشته است یاخیر
دوشنبه، 14 مرداد 139816:9:58
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
حریم چاه و تاسیسات آب گلسار رعایت نشده است
سه شنبه، 15 مرداد 139810:17:30
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

بی نام
شتردرشهرداری بابار گم میشود درخصوص فروش خیابان 94 مطلبی نوشته شد باز قابل تحمل است که قدری پول نصیب شهرداری شد درنزدیکی خیابان 94 یعنی حدفاصل پست بانک وموسسه کاسپین در دهه 60 احتمالا 65 تا 70 کوچه بودکه بلوار گلسار رابه نواب متصل مینمودوشخصی متصرف ودیواری گذاری نموده بود ولی شهرداری با نیروهای بازرسی واجرائیات وحراست وحقوقی وووو انرا تخریب وکوچه بازگشایی گردید وصورتجلسه نموده اند ولی مجددا بازده وبندطرف انرا متصرف ونسبت به دیوار گذاری اقدام وکوچه مجددا مسدود وشهرداری هم توجهی نکرده است وهم اکنون نیز مسدود است ومیتواند باتوجه به ترافیک نواب رهگشا باشد ومیلیاردهاتومان ارزش ان ملک میباشد وتنها کوچه ایست بعد از پست بانک که مسدود است
سه شنبه، 15 مرداد 139816:27:55
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221276 1