کدخبر:
221302
تاریخ انتشار:
۱۵ مرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

انتصاب یک استاندار بومی؛ خواسته به حق مردم گیلان از دولت!

وقتی استاندار مازندران بومی شد، چرا استاندار گیلان بومی نباشد؟

خزر: علیرغم آنکه بعد از انتصاب یک استاندار بومی در مازندران، باز هم انصاباتی در حد استانداران رخ داده و تمام آن ها همچون انتخاب حق شناس به عنوان استاندار گلستان، با تکیه بر غیربومی گزینی صورت گرفته است اما حضور یک گزینه بومی بر راس استانداری همسایه شرقی مان، نشان می دهد دولت ابایی از آن ندارد که در موارد خاص، استانداران بومی را بر سر کار بیاورد.

به گزارش خزرآنلاین، اگرچه رویکرد دولت در انتخاب استانداران، غیربومی گزینی بوده است اما انتصاب یک استاندار بومی در راس استانداری مازندران نشان داد انتصابات در وزارت کشور همواره از این قاعده تبعیت نمی کند.

آذر ماه 97 بود که احمد حسین زادگان به عنوان استاندار مازندران انتخاب شد. وی که متولد ساری و استانداری بومی محسوب می شده است، دارای سوابق متعددی در مناصب سیاسی و غیرسیاسی مختلف است. از ریاست بهزیستی بهشهر گرفته تا معاونت سیاسی استانداری مازندران و فرمانداری ساری.

علیرغم آنکه بعد از انتصاب یک استاندار بومی در مازندران، باز هم انصاباتی در حد استانداران رخ داده و تمام آن ها همچون انتخاب حق شناس به عنوان استاندار گلستان، با تکیه بر غیربومی گزینی صورت گرفته است اما حضور یک گزینه بومی بر راس استانداری همسایه شرقی مان، نشان می دهد دولت ابایی از آن ندارد که در موارد خاص، استانداران بومی را بر سر کار بیاورد.

اگرچه استدلال مخالفان انتصاب استاندار بومی اینست که وابستگی استاندار جدید به یکی از گروه های سیاسی (مثلا اصلاحات در گیلان خود به گروه های سیاسی مختلفی منشق شده است!) منجر به مخالفت گروه های رقیب شده و چالش جدی را برای استاندار جدید در همین ابتدای کار به وجود می آورد اما تاکید مجمع نمایندگان بر انتصاب یک استاندار بومی از یک سو و در پیش بودن انتخابات حساس مجلس که مطمئنا حضور یک استاندار بومی بهتر می تواند نتیجه آن را به نفع موافقان دولت رقم بزند، از سوی دیگر، سبب می شود تا وزارت کشور نسبت به انتصاب استاندار بومی در گیلان چندان هم کم تمایل نباشد.

هر چه که هست استاندار جدید گیلان به زودی معارفه خواهد شد و زورآزمایی جریان های قدرت بر سر اینکه چه کسی بر کرسی استانداری گیلان تکیه خواهد زد، به اوج خود رسیده است.

باید منتظر ماند و دید گیلان حداقل از منظر انتخاب استاندار بومی، پایاپای همسایه شرقی حرکت خواهد کرد و یا این بار هم نعمت انتخاب یک استاندار بومی تنها شامل حال مازندران خواهد شد!
وقتی استاندار مازندران بومی شد، چرا استاندار گیلان بومی نباشد؟
#استاندار بومی #استانداری گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221302 1