کدخبر:
221306
تاریخ انتشار:
۱۵ مرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

حضور مهندس جمشید طالبی مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان گیلان درجلسه شورای اداری استانداری گیلان

خزر: مهندس جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان درجلسه شورای اداری استانداری گیلان:

تجهیز ادارات و سازمان های استان به دیزل ژنراتور و مولد های اضطراری برق ، در شرایط بحرانی ودر پیک بار تابستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

به گزارش خزرآنلاین، مهندس جمشید طالبی  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان درجلسه شورای اداری  استانداری گیلان:

تجهیز ادارات و سازمان های استان به دیزل ژنراتور و مولد های اضطراری برق ، در شرایط بحرانی ودر پیک بار تابستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

طی نامه ای از سوی خانم مهندس تنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان ، جلسه شورای اداری استان در روز پنجشنبه 3 مرداد 1398 با حضور مهندس زارع سرپرست استانداری گیلان و جمعی از مدیران کل  و مسئولین  دستگاههای اجرایی استان در سالن اجتماعات استانداری گیلان برگزار شد .

از جمله برنامه های این جلسه ارائه گزارش عملکرد از سوی سازمان ها و ادارات استان بود که بر این اساس مهندس جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ضمن حضور در جلسه و بیان اطلاعات کلی شرکت تا پایان سال 97 ، روند افزایش پیک بار و نیاز مصرف انرژی برق توسط مشترکین استان را در سالهای 94 الی 97 مورد مقایسه قرار داد .

وی افزود : با توجه به آمار های ارائه شده ، علت افزایش مصرف برق استان  روند افزایش دمای هوای استان طی چند سال اخیر و استفاده از تجهیزات سرمایشی در منازل ، ادارات و غیره بوده است بطوریکه از ابتدای سال تاکنون بطور متوسط پیک مصرف به میزان 3درصد و نیاز مصرف به میزان 1/7 نسبت به سال گذشته افزایش داشته و میزان مصرف انرژی برق در سه ماهه اول سال 98 به میزان 6/67 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است .

مهندس طالبی با اشاره به میزان مصرف انرژی برق در استان اظهار داشت : میزان مصرف برق استان درساعت 15 چهارم  تیر 1398 برابر با 1617 مگاوات بود که با اعمال مدیریت مصرف و اجرای طرح های پاسخگویی بار توسط مشترکین در بخشهای مختلف نظیر صنعت ، ادارات ،  کشاورزی و غیره به 1418 مگاوات کاهش پیدا کرد و با توجه به سهمیه پیک استان در این روز که معادل 1450 مگاوات بود ، نتیجه خوبی از این سری اقدامات بدست آمد .

وی با اشاره به دستور العمل ها و بخشنامه های ارسالی از سوی وزارت نیرو افزود : طبق مصوبه هیئت وزیران در 31 شهریور 1395 ، کلیه وزارتخانه ها ، موسسات و شرکت های دولتی و نهاد های عمومی غیر دولتی موظفند طی دوسال حداقل 20 درصد برق مصرفی ساختمان های خود را از انرژی های تجدید پذیر تامین نمایند و این امر می بایست در استان گیلان نیز بطور جدی و مستمر مورد پیگیری قرار گیرد .

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با اشاره به تعداد تفاهم نامه های ثبت شده با مراکز و سازمان های استان تا پایان تیرماه سال  98 افزود : جلب مشارکت سازمان ها و نهادها در این زمینه نسبت به سال گذشته به میزان 25 درصد رشد داشته است و در همین راستا نیز طرح های پیک سایی ویژه ادارات بر اساس دستور العمل های مصوب هیئت وزیران در استان به اجرا در آمده است .

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به لزوم تجهیز ادارات و سازمانهای استان به دیزل ژنراتور و مولد های اضطراری برق ، این امر را از موارد مهم و اساسی پدافند غیرعامل دانست و گفت : دیزل ژنراتور ها به عنوان مولد های کمکی می توانند در شرایط بحرانی شبکه های توزیع برق مانند پیک تابستان  مورد استفاده قرار گیرند و کمک موثری در این زمینه نمایند .

 

 
حضور مهندس جمشید طالبی مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان گیلان درجلسه شورای اداری استانداری گیلان
#شرکت توزیع نیروی برق #جمشید طالبی #جلسه شورای اداری استانداری


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221306 1