کدخبر:
221336
تاریخ انتشار:
۱۷ مرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نامه مدیرمسئول خزرآنلاین به رییس شورا؛ ارائه آمار غیبت هر یک از اعضای شورای شهر در سال 97

خزر: مدیرمسئول خزرآنلاین با استناد به قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، طی نامه ای خطاب به ریاست شورای شهر رشت از وی خواسته است تا آمار دقیقی از غیبت هر یک از اعضای شورای شهر رشت در سال 97 به تفکیک موجه و غیرموجه بودن آن ارائه نماید.

به گزارش خزرآنلاین، جلسه دیروز شورای شهر رشت باز هم با حضور تمام اعضای شورا همراه نبوده و حامد عبدالهی در آن غایب بود. البته این عضو شورا بنا به اطلاعات موجود در پرتال شورای شهر رشت در 23 جلسه از مجموع 50 جلسه شورا در سال 97 هم غیبت داشته است. این در حالی است که بنا بر قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور غیبت غیرموجه اعضای شورا در طول یکسال در 12 غیرمتوالی یا 6 جلسه متوالی منجر به سلب عضویت آنان خواهد شد.

با توجه به اینکه تا کنون از حامد عبدالهی، سلب عضویت به عمل نیامده است، می توان نتیجه گرفت که در بهترین حالت از بین 23 غیبت وی در سال 97، حداقل 12 غیبت موجه تشخیص داده شده است!

در همین راستا مدیرمسئول خزرآنلاین با استناد به قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، طی نامه ای خطاب به ریاست شورای شهر رشت از وی خواسته است تا آمار دقیقی از غیبت هر یک از اعضای شورای شهر رشت در سال 97 به تفکیک موجه و غیرموجه بودن آن ارائه نماید. در این نامه آمده است:

به نام خداوند بخشنده مهربان

ریاست محترم شورای اسلامی کلانشهر رشت

جناب آقای مهندس امیرحسین علوی

احتراماً از آنجاییکه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی در قسمتی از تبیین نهمین مولفه سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی بر اهمیت شفاف سازی تاکید فرموده اند و به موجب ماده 2 قانون مطبوعات روشن ساختن افکار عمومی، رسالت مطبوعات و به موجب ماده 5 همان قانون کسب و انتشار اخبار داخلی حق قانونی مطبوعات قلمداد گردیده، ضمن تشکر از زحمات حضرتعالی و مجموعه متبوع خواهشمند است در راستای ماده 2 قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب 1387/11/6 که بیان گردیده هر شخص ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد، دستور فرمائید وفق مواد 8 و 10 قانون مرقوم حداکثر ظرف 10 روز با هزینه شخصی نسبت به تحویل اسنادی که دلالت بر «آمار غیبت هر یک از اعضای شورای شهر رشت در جلسات شورا در سال 1397 به تفکیک موجه یا غیرموجه بودن آن» دارد، به اینجانب اقدام گردد.

بانهایت احترام
حسین خاکزاد

 
نامه مدیرمسئول خزرآنلاین به رییس شورا؛ ارائه آمار غیبت هر یک از اعضای شورای شهر در سال 97
#شورای شهر رشت #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
شورا
رئیس شورا چند جلسه نبوده؟!!!
سه شنبه، 22 مرداد 139813:53:57
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221336 1