کدخبر:
221362
تاریخ انتشار:
۱۹ مرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در نشستی مطرح شد؛لزوم افزایش نظارت بر مراکز خصوصی و دولتی زیر نظر بهزیستی

خزر: نماینده ولی فقیه در گیلان بر لزوم افزایش نظارت‌ها بر مراکز خصوصی و دولتی زیر نظر بهزیستی تأکید کرد و گفت: در راستای بهبود سلامت جامعه باید آگاهی عمومی افزایش یابد.

به گزارش خزرآنلاین، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار مدیرکل، مدیران ستادی و شهرستانی بهزیستی این استان با اشاره به نقش سازمان حمایتی بهزیستی در دو حوزه پیشگیری و مقابله، اظهار کرد: با توجه به اینکه جامعه هدف بهزیستی افراد نیازمند، ناتوان و آسیب پذیر هستند لذا باید با تمرکز بر حوزه پیشگیری، آگاهی عمومی را در راستای بهبود سلامت جامعه ارتقا دهید.

وی بر ضرورت نظارت مستمر بر عملکرد مجموعه مراکز خصوصی و دولتی حوزه بهزیستی تاکید کرد و افزود: افزایش نظارت‌ها موجب می‌شود تا روند خدمت به جامعه هدف ارتقا یافته و از بروز هر گونه انحراف و نارسایی در روند تحقق برنامه‌های پیش بینی شده جلوگیری شود.

امام جمعه رشت با استناد به آموزه‌های اصیل اسلامی پیشگیری را بهتر از درمان دانست و بیان کرد: اگر مقوله مهم پیشگیری با تمرکز بر بعد آموزشی آن مد نظر قرار گیرد علاوه بر کاهش هزینه‌ها روند سلامت نیز در جامعه کنترل می‌شود.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه بسیاری از مردم آنچه مربوط به پیشگیری است را نمی‌دانند، تصریح کرد: پیشگیری از ضرورت‌های نظام سلامت به ویژه بهزیستی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدایت افراد به طرف سلامت یکی از وظایف بهزیستی، ادامه داد: پرداختن به اولویت‌ها در بهزیستی حائز اهمیت است ضمن اینکه خدمت به جامعه هدف باید بی منت باشد.

۶۵ هزار خانوار زیر پوشش بهزیستی گیلان هستند

مدیرکل بهزیستی گیلان نیز در این دیدار تعداد خانواده‌های زیر پوشش این سازمان را ۶۵ هزار خانوار عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۴۶ هزار خانوار دارای معلول جسمی، حرکتی و ذهنی هستند و ۱۸ هزار خانوار در بعد آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شوند ضمن اینکه ماهانه ۳۵ هزار خانوار از بهزیستی استان مستمری دریافت می‌کنند.

حسین نحوی نژاد به برنامه‌های غربالگری کارشناسان بهزیستی در حوزه بینایی سنجی و شنوایی سنجی کودکان و نوزادان اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۱۰ هزار کودک رده سنی ۳ تا ۵ سال در راستای پیشگیری از بروز بیماری‌های چشمی معاینه و بینایی سنجی شدند و ۱۰ هزار نوزاد نیز در حوزه شنوایی غربالگری شدند
در نشستی مطرح شد؛لزوم افزایش نظارت بر مراکز خصوصی و دولتی زیر نظر بهزیستی
#سازمان بهزیستی #نماینده ولی فقیه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221362 1