کدخبر:
221368
تاریخ انتشار:
۱۹ مرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نکته قابل تامل در اظهارات فرمانده انتظامی گیلان؛ کاهش درصد کشف جرایم سایبری در گیلان!

خزر:با مقایسه اظهارات فرمانده انتظامی استان در دو برهه زمانی گوناگون میتوان دریافت که علیرغم رشد چشمگیر جرایم سایبری در استان، درصد کشف این جرایم توسط پلیس با کاهش محسوسی روبرو بوده است!

به گزارش خزرآنلاین، 29 اسفند 1396 بود که سردار محمدرضا اسحاقی، فرمانده انتظامی استان گیلان خبر از کشف 97 درصدی جرایم فضای مجازی در استان گیلان داد و با بیان این که 43 درصد بزهکاران اینترنتی که به دستگاه قضایی معرفی شده اند، دارای تحصیلات عالی دانشگاهی بودند، گفت: 69 درصد مجرمان شناسایی شده در حوزه فضای سایبری از برنامه های اجتماعی موبایلی برای ارتکاب بزه استفاده کرده بودند. (اینجا را بخوانید)

امروز(19 مرداد 98) اما سردار اسحاقی در مراسم تجلیل از خبرنگاران در حالی خبر از افزایش چشمگیر جرایم مجازی در گیلان داد که آمار ارایه شده توسط وی نشان میدهد درصد کشف این جرایم توسط پلیس با کاهش محسوسی روبرو بوده است! سردار اسحاقی با بیان اینکه در چهار ماهه نخست امسال جرایم فضای مجازی در گیلان نسبت به مدت مشابه گذشته بیش از 378 درصد رشد پیدا کرده است، گفت: نزدیک به 80 تا 85 درصد جرایمی که در حوزه فضای مجازی اتفاق می افتد توسط پلیس کشف میشود. (اینجا را بخوانید)

با مقایسه اظهارات فرمانده انتظامی استان در دو برهه زمانی گوناگون میتوان دریافت که علیرغم رشد چشمگیر جرایم سایبری در استان، درصد کشف این جرایم توسط پلیس با کاهش محسوسی روبرو بوده است!

افزایش جرایم در حوزه فضای مجازی در کنار کاهش درصد کشف آن توسط پلیس خبر خوشایندی نخواهد بود. اگرچه نیروی انتظامی اشراف بی نظیری در فضای مجازی سراسر کشور دارد اما کوچ مجرمان به فضای مجازی سبب شده تا جرایم مرتبط با مسایل اقتصادی در صدر همه جرایم در فضای مجازی قرار بگیرد. البته نکته قابل تامل دیگر آن است که مجرمان سایبری برخلاف سایر بزهکاران، افرادی باهوش محسوب شده که معمولا از آشنایی بالایی با تکنولوژی های نوین برخوردارند و مقابله با آنان نیاز به تلاش فراوان و همت بالایی خواهد داشت.

امید است تدابیری اتخاذ گردد که آمار، دیگر حکایت از کاهش درصد کشف جرایم فضای مجازی در گیلان نداشته و فضای مجازی همچون گذشته و حال، هیچگاه محل امنی برای مجرمان اینترنتی محسوب نگردد.
نکته قابل تامل در اظهارات فرمانده انتظامی گیلان؛ کاهش درصد کشف جرایم سایبری در گیلان!
#فرمانده انتظامی استان #نشست خبری


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221368 1