کدخبر:
221386
تاریخ انتشار:
۲۰ مرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

"م.م" نسخه محلی شده اکبر طبری!

خزر: در گیلان هم اتفاقی مشابه در گذشته ای نه چندان دور رخ داد. آن جا که آقای "م.م" با نزدیکی به یکی از چهره های سابق استان و با تصور داشتن حریم امن دست به تخلفات عجیب و غریبی زد. تخلفاتی که نه تنها سرانجام دامنگیر او شد بلکه حواشی مختلفی را هم پیرامون نزدیکان به وی برانگیخت. جالب آن که اینجا هم پای یک منصب اجرایی در میان بود!

به گزارش خزرآنلاین، برخورد قوه قضاییه با فساد حد و مرزی نمی شناسد. نه خط قرمزی دارد و نه در اراده محکم آن خللی به وجود می آید. این پیامی است که در پس بازداشت اکبر طبری، معاون سابق اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه نهفته است. 

اتهامات طبری هم بنا به آن چه غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه می گوید: ارتباطات ناصواب و خلاف موازین قضایی با برخی از اصحاب پرونده و همچنین توصیه و اعمال نفوذ در دستگاه قضایی است. البته اسماعیلی این را هم می گوید که ورود دستگاه قضا و اقدام به تشکیل پرونده و بررسی، اثبات‌کننده این ادعاست که ما در برخورد مفاسد به‌ویژه اگر مرتبط با درون دستگاه قضا باشد، کاملا جدی هستیم.

شاید آن چه که تا این اندازه نام طبری را پس از سال ها از حاشیه به متن اخبار سوق داده است، ارتباط نزدیک او با آیت الله آملی لاریجانی باشد. ارتباطی که علیرضا زاکانی، نماینده اصولگرای سابق مجلس، آن را مایه بدنامی و بیچاره کننده 2 رییس قوه قضاییه نامیده بود. این بازداشت اگرچه پیامی واضح به افکار عمومی مخابره کرد اما بهانه ای شد تا رسانه های معاند، به زعم خود فرصت طلایی برای عقده گشایی یافته و هجمه ای بی سابقه به کلیت قوه قضاییه وارد کنند.

آن چه که دست این رسانه ها را برای بزرگ نمایی و شایعه پراکنی های گسترده باز گذاشته، اینست که رسانه های خبری داخلی و مسئولان قوه قضاییه به دلیل معذورات قانونی و شرعی نمی توانند تا قطعی نشدن حکم دادگاه، اطلاعات کاملی از پرونده را منتشر نمایند. در چنین فضایی، رسانه های خارج نشین با سواستفاده از خلا به وجود آمده و توسل به شایعه پراکنی های گسترده، سعی می کنند تا مفاسد احتمالی یک نفر را به کل مجموعه تعمیم داده و از این طریق هزینه برخورد با فساد را برای مسئولان فعلی قوه قضاییه بالا ببرند! این در حالی است که حتی در کشورهایی که مدعی مبارزه بی امان با فساد بوده و از قضا محل استقرار این رسانه ها هم می باشند، بازداشت هایی در این سطح آن هم در درون دستگاه قضایی بی سابقه بوده و معمولا اگر بنا به برخورد هم باشد، این برخورد در خفا و به دور از چشم رسانه ها صورت می گیرد!

البته نزدیکی به شخصیت های مطرح و طرف اعتمادِ آنان قرار گرفتن، می تواند در برخی موارد زمینه ساز بروز مفسده هایی هم باشد. به خصوص اگر فردی که از این طریق به کانون های قدرت نزدیک شده است، تصور کند که از حاشیه امنی برخوردار شده است!

در گیلان هم اتفاقی مشابه در گذشته ای نه چندان دور رخ داد. آن جا که آقای "م.م" با نزدیکی به یکی از چهره های سابق استان و با تصور داشتن حریم امن دست به تخلفات عجیب و غریبی زد. تخلفاتی که نه تنها سرانجام دامنگیر او شد بلکه حواشی مختلفی را هم پیرامون نزدیکان به وی برانگیخت. جالب آن که اینجا هم پای یک منصب اجرایی در میان بود!

گویا "م.م" را می توان به درستی نسخه محلی شده اکبر طبری دانست. هر دو در مناصب اجرایی، حواشی مختلفی را برای خود و حامیان شان برانگیخته اند. باید منتظر ماند و دید آیا سرنوشتی مشابه برای ان دو رقم خواهد خورد؟!
"م.م" نسخه محلی شده اکبر طبری!
#اکبر طبری #بازداشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221386 1