کدخبر:
221394
تاریخ انتشار:
۲۰ مرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

عصرونه؛

محکومیت سنگین مدیرکل سابق استان گیلان/11 نیروی جدید شهرداری رشت چه کسانی هستند؟/شهردار سابق به شلاق محکوم شد/نزدیکی به وزیر ورزش هم نتوانست حاشیه امنی برای میلیاردر پرحاشیه بسازد

خزر: در عصرونه امروز مطالبی را از "حاشیه جالب مراسم روز خبرنگار در تالار گلستان" تا "ادعای پاک دستی توسط فرمانداری که خانه سازمانی را پس نمی داد!" بخوانید.

حاشیه جالب مراسم روز خبرنگار در تالار گلستان؛ کنایه شهردار رشت به یک عضو شورا!

به گزارش خزرآنلاین، مراسم بزرگداشت روز خبرنگار به میزبانی شهرداری رشت، همچون سال گذشته در تالار گلستان برگزار شد. امسال اما حضور شهردار رشت در پشت تریبون، حاشیه جالبی را هم به همراه داشت.

حاج محمدی در ابتدای اظهارات خود ضمن تبریک روز خبرنگار، خطاب به یکی از اعضای شورا حاضر در جلسه گفت: از زحمات شما و تیم رسانه ای قدرتمندتان تشکر میکنم!

اما منظور شهردار رشت از این "تیم رسانه ای قدرتمندتان" چه بود؟!

چندی پیش بود که تصاویری از کتابخوانی شهردار رشت در درون یک تاکسی و با عینک آفتابی در رسانه ها منتشر شد. شهرت این تصاویر خیلی زود مرزهای استان را درنوردید و بسیاری از رسانه های کشوری هم ضمن بازنشر آن، این اقدام شهردار رشت را رفتاری عوام فریبانه دانستند. حالا به نظر میرسد حاج محمدی با اشاره به تیم رسانه ای عضو شورا، تصور میکند که تهیه و انتشار گسترده تصاویر کتابخوانی اش توسط رسانه های وابسته به این عضو شورا و با دستور مستقیم او صورت گرفته است!

واکنش نمایندگان گیلان به اظهارات رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور + جزئیات

چندی پیش بود که عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور در اظهاراتی عجیب نمایندگان سه استان شمالی را افرادی خواند که تنها "هارت و پورت" می کنند اما توانایی جذب اعتبارات تخصیص یافته را ندارند.

انتشار کلیپی از این اظهارات کلانتری در فضای مجازی گویا با واکنش شدید نمایندگان گیلان روبرو شده است تا آن جا که جمعی از نمایندگان با نگارش نامه ای خطاب به رئیس جمهور، این اظهارات کلانتری را سخیف خوانده و از روحانی خواسته اند تا هر چه سریعتر نسبت به برکناری کلانتری اقدام کند. حتی در بندی از این نامه آمده است تعلل در برکناری کلانتری به معنای تایید اظهارات وی توسط رییس جمهور تلقی خواهد شد!

11 نیروی جدید شهرداری رشت چه کسانی هستند؟

به گزارش خزرآنلاین، محمد حسن علیپور در آخرین جلسه شورای شهر رشت پرده از به کارگیری 11 نیروی جدید تحت عنوان نیروی خدماتی در مجموعه شهرداری پرده برداشت و به انتقاد شدید نسبت به این موضوع پرداخت. شهردار رشت هم در واکنش به این موضوع گفت که این افراد قبل از حضور وی در راس شهرداری و در دوران سرپرستی بهارمست به بدنه ی متورم شهرداری رشت اضافه شده اند. حاج محمدی قول داد که اگر این افراد حاضر به انجام کارهای خدماتی نباشند، همگی آنها را اخراج خواهد کرد.

اما این 11 نفر چه کسانی هستند؟

پیگیری های خبرنگار خزرآنلاین، نشان می دهد که این افراد غالبا تیم رسانه ای یکی از اعضای شورای شهر را تشکیل داده و در کارنامه خود سابقه ی کار خبری دارند. به عنوان مثال یکی از این 11 نفر، مدیر مسئول یکی از پایگاه های خبری می باشد که هم اکنون علیرغم جذب به عنوان نیروی خدماتی، در بخش دیگری مشغول به فعالیت است. همچنین اکثر این افراد که تحت عنوان آبدارچی و نیروی خدماتی در شهرداری مشغول به کار شده اند، مدرک لیسانس و فوق لیسانس داشته و به هیچ عنوان حاضر به فعالیت خدماتی نبوده و تمایل به پشت میزنشینی دارند!

باید منتظر ماند و دید آیا شهردار رشت به وعده ی خود مبنی بر اخراج این 11 نفر در صورت عدم اشتغال به فعالیت های خدماتی عمل خواهد کرد یا مدتی بعد این افراد را در پشت میزهای مدیریتی شهرداری خواهیم دید؟

محکومیت سنگین مدیرکل سابق به جرم اخذ رشوه

به گزارش خزرآنلاین، شنیده ها حکایت از محکومیت یکی از مدیران کل سابق استان به هشت سال حبس، جزای نقدی، انفصال دایم از خدمات دولتی و شلاق دارد. همچنین برادر وی هم که اقدام به کار چاق کنی و دلالی در سازمان تحت امر این فرد می نمود به تحمل چهار سال حبس محکوم شد.

این در حالی است که گفته میشود دو مدیرکل سابق دیگر هم در انتظار صدور رای قطعی خود بوده و در حال حاضر با قید وثیقه آزاد می باشند.

ادعای پاک دستی توسط فرمانداری که خانه سازمانی را پس نمی داد!

به گزارش خزرآنلاین، حضور برخی مدیران استان پس از پایان دوره مدیریت در راهروهای دادگاه، اتفاق ناخوشایندی است که گریبانگیر درصد کمی از مدیران سابق استان شده است. اگرچه تمام این افراد مدعی پاک دستی و عملکردی بدون شائبه هستند اما قراین موجود در پرونده، خلاف آن را به اثبات میرساند.

یکی از افرادی که در حال حاضر در مسند مسئولیت حاضر بوده و بسیار هم بر پاک دستی خود تاکید دارد، همان فردی است که در گذشته نه چندان دور کرسی فرمانداری یکی از شهرستان های مهم استان را در اختیار داشته و حتی ماه ها پس از پایان دوره مسئولیت خود، حاضر به ترک منزل سازمانی نبوده و اموال بیت المال را جزئی از املاک شخصی خود به حساب می آورده است! وی حتی پیش از انتصاب به عنوان فرماندار و در زمان حضورش بر مسند ریاست یکی از مهمترین سازمان های عریض و طویل استان، ملکی با ارزش مکانی بالا را که توسط کارشناسان بین 7 تا 8 میلیارد تومان ارزش گذاری شده بود به قیمت 2 میلیارد تومان در یک معامله پرابهام واگذار نمود! حالا خنده دار است که این فرد داعیه دار پاک دستی و مبارزه با رانت و فساد در مجموعه تحت امر خود می باشد!

حکم انفصال از خدمت و شلاق برای یکی از شهرداران سابق استان!

به گزارش خزرآنلاین، شهردار یکی از شهرهای استان که به واسطه ی حضور در انتخابات از سمت خود استعفا داده بود، طی روزهای گذشته به علت فساد اداری و تحصیل مال غیر به شلاق و انفصال از خدمات دولتی محکوم شده است. این فرد در نظر داشت تا در انتخابات آتی مجلس، شانس خود را از حوزه ی انتخابیه صومعه سرا بیازماید که با توجه به این محکومیت، بعید است صلاحیتش از سوی شورای نگهبان تایید گردد.

نزدیکی به وزیر ورزش هم نتوانست حاشیه امنی برای میلیاردر پرحاشیه بسازد + جزئیات

به گزارش خزرآنلاین، شنیده ها حکایت از آن دارد که رسیدگی به پرونده اختلاس یکی از میلیاردرهای معروف استان در دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی در مراحل نهایی قرار دارد و بعید نیست در آینده نزدیک، خبر بازداشت این فرد به تیتر اول در رسانه های کشوری تبدیل شود.

گویا نزدیکی به وزیر وزرش هم نتوانسته برای این میلیاردر معروف که ثروت هنگفتی را از طریق دست بردن در اموال تعاونی ها به جیب زده، حاشیه امنی ایجاد کند و وی به زودی به پای میز محاکمه خواهد رفت.
محکومیت سنگین مدیرکل سابق استان گیلان/11 نیروی جدید شهرداری رشت چه کسانی هستند؟/شهردار سابق به شلاق محکوم شد/نزدیکی به وزیر ورزش هم نتوانست حاشیه امنی برای میلیاردر پرحاشیه بسازد
#عصرونه خزرآنلاین #عصرونه


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221394 1