کدخبر:
221582
تاریخ انتشار:
۳۰ مرداد ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پروتکل همکاری میان سازمان مناطق آزاد انزلی/چابهار/سازمان منطقه ویژه اقتصادی لوتوس روسیه و فدراسیون انجمن های حمل و نقل هند،منعقد شد

خزر: همزمان با حضور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه در ایران اسناد پروتکل همکاری میان سازمان مناطق آزاد انزلی و چابهار؛ لوتوس آستراخان روسیه و فدراسیون انجمن های حمل و نقل هند که در سفر ماه گذشته به هند تصویب شده بود، به امضاء طرفین رسید.

به گزارش خزرآنلاین، همزمان با حضور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه در ایران اسناد پروتکل همکاری میان سازمان مناطق آزاد انزلی و چابهار؛ لوتوس آستراخان روسیه و فدراسیون انجمن های حمل و نقل هند که در سفر ماه گذشته به هند تصویب شده بود، به امضاء طرفین رسید.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، پروتکل همکاری فی مابین مناطق آزاد انزلی، چابهار، منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان و فدراسیون انجمن های حمل و نقل هند که پیش از این در سفر تیرماه گذشته دکتر رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان انزلی و دکتر عبدالرحیم کردی رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار به کشور هند مصوب شده بود، در سفر الکساندر میلوشکین، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان به ایران به امضاء طرفین رسید.

این پروتکل که به منظور توسعه حمل و نقل کانتینری از طریق کریدور بین المللی حمل و نقل شمال - جنوب (نستراک) در ۱۶ بند میان طرفین به امضاء رسید، بر لزوم ایجاد مدیریت واحد (اپراتور) در این مسیر تجاری تأکید داشته و بر ضرورت توسعه یک سیاست بازاریابی یکپارچه و استراتژی توسعه در کریدور تصریح می کند.

از سوی دیگر در این پروتکل بر لزوم ایجاد یک کنسرسیوم بین المللی برای سازماندهی حمل و نقل از طریق کریدور نستراک که شامل نمایندگان دولت، شرکت های تدارکات، حمل و نقل، صادرکنندگان، مناطق آزاد (ویژه) اقتصادی و سازمان های بندری روسیه، ایران و هند، تأکید شده است.

در این پروتکل با اشاره به آمادگی نمایندگان روسیه، ایران و هند برای شروع حمل و نقل محموله های آزمایشی کانتینرها از طریق کریدور، بر لزوم اتخاذ یک سند حمل و نقل واحد-بارنامه، که در آن بندر کشور مبدأ و بندر کشوری مقصد ذکر شود؛ تأکید شده است.

از سوی دیگر طرفین در این پروتکل، نسبت به اهمیت ایجاد گروه کاری برای اجرای اقدامات تعیین شده در میزگرد با هدف توسعه کریدور نستراک و همچنین ایجاد تعامل فوری و تبادل اطلاعات میان شرکت کنندگان، توصیه کرده اند.

گفتنی است پروتکل تصویب شده در راستای اجرای توافقنامه همکاری میان مناطق آزاد انزلی، چابهار و منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه در جهت فعال سازی کریدور شمال جنوب،در حاشیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه، به امضاء طرفین رسید.
پروتکل همکاری میان سازمان مناطق آزاد انزلی/چابهار/سازمان منطقه ویژه اقتصادی لوتوس روسیه و فدراسیون انجمن های حمل و نقل هند،منعقد شد
#منطقه آزاد انزلی #پروتکل همکاری


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اقتصاد
تازه های اقتصاد
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221582 1