پنج شنبه بیست و هشتم شهریور ۱۳۹۸ -Thursday, 19 September 2019
کدخبر:
221692
تاریخ انتشار:
۳ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

برگزاری نشست موضوعی با مهندس یوسف فلاحی از مهندسین پیشکسوت شهر رشت و عضو هیئت مدیره شرکت مهندسین مشاور کتام

خزر: این نشست در دفتر مدیریت نوسازی و تحول اداری با حضور مهندس مازیار فلاحی، مهندس روبرت واهانیان، مهندس متین عاشوری، دکتر نرجس محجوب و تعدادی از کارشناسان این مدیریت، جهت انتقال تجارب از اقدامات شهرسازی مهندس فلاحی در شهر رشت برگزار شد و ایشان ضمن ابراز خرسندی از حضور در این نشست، از سوابق کارهای اجرایی خود در زمان فعالیت در استان گیلان گفتند.

به گزارش خزرآنلاین، ایشان فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۴۶ بعد از فارغ التحصیلی از دانشکده فنی تبریز در رشته راه و ساختمان آغاز نمودند و پس از ورود به شهر رشت، حدود یک سال رئیس اداره فنی شهرداری رشت بودند و نزدیک به ۲۰ سال در شرکت ساختمانی بوسار شهر رشت و در کادر فنی و اجرائی و در سمت های هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مزبور فعالیت داشتند و پس از آن نیز نزدیک به ۳۰ سال است که در شرکت ساختمانی کتام در سمت عضو هیئت مدیره و مدیر عامل مشغول به کار هستند.

ایشان در زمان تصمیم بر احداث خیابان لاکانی در انجمن شهر، به عنوان مدیرپروژه اجرا به سمت رئیس اداره فنی شهرداری رشت منصوب شدند و در طول یک سال بخش اعظم اقدامات اجرایی خیابان لاکانی را به انجام رساندند.

در آن زمان اولین طرح جامع شهر در حال تهیه بود. مهندس فلاحی پس از یک سال از شهرداری خارج و در بخش خصوصی فعالیت خود را آغاز کردند و از سوابق اجرایی ایشان در در بخش خصوصی می توان به مشارکت در پروژه هایی همچون طراحی، تفکیک و ایجاد شهرک منظریه و واحدهای مسکونی تک واحدی و مجتمع های مسکونی آپارتمانی آن تا سال ۱۳۵۱ و اجرای پروژه های عمرانی همچون هتل کادوس، تصویه خانه اضطراری رشت، پل خیابان تختی، بیمارستان گلسار رشت و آموزشی دانشگاه آزاد تهران، کارخانه های چینی سازی و ریسندگی، دانشکده علوم انسانی دانشگاه گیلان، گنجینه اسناد ملی ایران، ساختمان بازرسی کل کشور، برج اداری شرکت مخابرات، دیوار ساحلی بندر انزلی، چندین برج ساختمانی همچون برج ۲۸ طبقه پردیس المپیک و ... بوده است.

در این نشست مهندس فلاحی از تجارب خود در فرآیند و روش های اجرای پروژه های شهری همچون خیابان لاکانی و شهرک منظریه و چگونگی تبدیل یک بافت شهری به بافت واجد ارزش در گذشته و رکود کار در امروز صحبت نمودند. متین عاشوری، مدیر نوسازی و تحول اداری شهرداری رشت نیز موضوعاتی پیرامون فرصت امروز استان گیلان و شهر رشت برای جذب سرمایه گذار با توجه به تهدید ورود بی رویه مهاجران و رشد حاشیه نشینی شهری و بحران آب را مطرح و بر لزوم ورود متخصصین با تجربه ای همچون مهندس فلاحی به عنوان مشاور سرمایه گذاران در این عرصه تاکید نمود. در ادامه راهکارهای تبدیل تهدیدها به فرصتی برای شهر رشت بررسی گردید و پیشنهاد شد مشاورین و متخصصین باتجربه همچون مهندس فلاحی می توانند برای خروج از رکود موجود بازار، به عرصه مشاوره سرمایه گذاری و تهیه طرح های توجیهی فنی و اقتصادی برای فرصت ها وارد شوند. به عنوان نمونه در شهر رشت با تمرکز بر اراضی درشت دانه با کاربری مسکونی در حاشیه شهر و تبدیل آن به شهرک های ویلایی، می تواند پارادایم توسعه پیرامونی را از سکونتگاه های غیر رسمی به شهرک های ویلایی تغییر داد.
برگزاری نشست موضوعی با مهندس یوسف فلاحی از مهندسین پیشکسوت شهر رشت و عضو هیئت مدیره شرکت مهندسین مشاور کتام
#شهرداری منطقه 4 #نشس موضوعی با مهندسین


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221692 1