کدخبر:
221728
تاریخ انتشار:
۵ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

افاضات عجیب یک مقام استانی در مخالفت با فرمایشات رهبر انقلاب!

خزر: علت برگزاری نشست خبری یوسفی نژاد در مجتمع فولاد خزر که یک شرکت خصوصی محسوب می شود، چیست؟ مگر گمرکات استان با آن تشکیلات عریض و طویل خود، عاجز از داشتن مکانی مسقف برای برگزاری یک نشست خبری است؟

به گزارش خزرآنلاین، ابوالقاسم یوسفی نژاد در نشست خبری در مجتمع فولاد خزر با بیان اینکه تمام دغدغه یک تولیدکننده خدمت‌رسانی به مردم، تولید و کارآفرینی است بنابراین باید از این افراد حمایت لازم شود، گفت: فساد سیستمی در کشور نهادینه شده است! 

وی همچنین افزود: بیش از 60 درصد واردات کشور یا خطوط تولید است یا مواد اولیه یا دستگاه‌ها یا کالاهای اساسی که باید ارتباط بین صنعت، تولید و دستگاه‌های اثرگذار این بخش ایجاد شود. (اینجا را بخوانید)

در واکنش به این اظهارات ناظر گمرکات استان گیلان ذکر چند نکته ضروری است:

1. علت برگزاری نشست خبری یوسفی نژاد در مجتمع فولاد خزر که یک شرکت خصوصی محسوب می شود، چیست؟ مگر گمرکات استان با آن تشکیلات عریض و طویل خود، عاجز از داشتن مکانی مسقف برای برگزاری یک نشست خبری است؟ توجه به اینکه که خطوط تولید، مواد اولیه و بسیاری از ملزومات شرکت فولاد خزر می بایست از طریق واردات تامین شود و لذا این مجتمع ارتباط تنگاتنگی با بخش گمرک خواهد داشت، کمی ارتباط ویژه ناظر گمرکات استان با مدیران این شرکت خصوصی را شائبه برانگیز جلوه می دهد.

2. مقام معظم رهبری بارها بر این موضوع تاکید داشته اند که فساد موجود در کشور نه یک فساد سیستمی که موردی است. ایشان در دیدار خرداد ماه 96 خود با دانشجویان ضمن نادرست خواندن برخی سخنان مبنی بر وجود «فساد سیستمی» در کشور، گفتند: فساد سیستمی در دوره طاغوت وجود داشت و سیستم به‌طور طبیعی فسادآور بود اما امروز، فسادهایی وجود دارد که اگرچه فسادهای بدی نیز هستند ولی فساد به صورت موردی است نه سیستمی، که البته باید با این موارد برخورد شود.

در حالی که مقام اول کشور، وجود فساد سیستمی در کشور را نادرست می خوانند، ناظر گمرکات استان مدعی است که نه تنها فساد سیستمی در کشور وجود دارد بلکه این فساد نهادینه هم شده است!

3. گویا جناب یوسفی نژاد فراموش کرده اند که خاستگاه بخش اعظمی از فساد موجود در کشور، واردات رانتی اقلام است که البته بعضا با همراهی مسئولین گمرک هم صورت گرفته است! قابل تامل آن که چندی قبل از حضور یوسفی نژاد در گمرکات گیلان، یکی از مدیران ارشد گمرک به علت آلودگی به همین مفسده های مالی از سمت خود برکنار و مدتی بعد بازداشت شد.
افاضات عجیب یک مقام استانی در مخالفت با فرمایشات رهبر انقلاب!
#ناظر گمرکات گیلان #ابوالقاسم یوسفی نژاد


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221728 1