کدخبر:
221910
تاریخ انتشار:
۱۱ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

معاون میراث فرهنگی کشور: حفاظت و نگهداری از آثار طبیعی با ثبت ملی آنها مسیر می شود

خزر: معاون میراث فرهنگی کشور با اشاره به اینکه ثبت ملی زمینه حفظ و نگهداری آثار طبیعی را فراهم می‌کند، گفت: با برگزاری‌ همایش‌ها می توان گام‌های موثری در این زمینه برداشت.

به گزارش خزرآنلاین، محمد حسن طالبیان شامگاه چهارشنبه در نشست اختتامیه همایش ثبت میراث طبیعی در موزه میراث روستایی رشت با اشاره به وضعیت این موزه میراث، اظهار کرد: موزه میراث روستایی گیلانی در سطح کشور منحصربه فرد است.

وی در ادامه به برگزاری همایش‌ ثبت آثار طبیعی اشاره کرد و افزود: انتظار می رود با برگزاری چنین همایش‌هایی گام‌های مهم و موثری در راستای حفظ و نگهداری میراث طبیعی برداریم.

معاون میراث فرهنگی کشور در ادامه با تأکید بر اینکه خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته ثبت میراث طبیعی در کشور سرعت بیشتری گرفته است، گفت: در آینده چنین همایش‌هایی برای ثبت آثار طبیعی کشور در سطح استان‌های دیگر کشور نیز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این همایش‌ها سبب ترغیب بیشتر جوامع مختلف در کشور برای حفظ آثار طبیعی کشور می شود، تصریح کرد: برنامه ریزی، تبیین و ساز و کار مناسب از مهم‌ترین فاکتورهای برگزای این همایش‌ها است که باید از سوی متولیان امر مورد توجه قرار گیرد.

معاون میراث فرهنگی کشور ثبت کویر لوت و جنگل‌های هیرکانی در میراث طبیعی جهان را گامی بسیار موثر و مهم برای کشور دانست، بیان کرد: با تلاش بیشتر می توانیم گام‌های بزرگتری در این زمینه برداریم و با رعایت و به کارگیری ضوابط جهانی در حفظ آثار طبیعی بهتر عمل کنیم.

 

لزوم تلاش بیشتر برای حفظ و نگهداری از آثار طبیعی 

در ادامه این نشست مدیرکل میراث فرهنگی گیلان در ادامه این همایش با اظهار خوشحالی از برگزاری این همایش در این استان، اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی گیلان در هفته دولت ۳۷ پروژه در سطح استان گیلان افتتاح کرده و خواهد کرد.

شهرود امیرانتخابی افزود: امیدواریم با ثبت آثار طبیعی در فهرست میراث طبیعی کشور نسبت به حفظ و نگهداری آنها اقدامات و کوشش بیشتری صورت گیرد.

در پایان این مراسم از کتاب میراث طبیعی ایران رونمایی شد و نخستین جلد از این کتاب به رسم یادبود به مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اهدا شد.
معاون میراث فرهنگی کشور: حفاظت و نگهداری از آثار طبیعی با ثبت ملی آنها مسیر می شود
#سازمان میراث فرهنگی گیلان #ثبت ملی آثار طبیعی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221910 1