کدخبر:
221968
تاریخ انتشار:
۱۶ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

عشوه گری هایی که خریدار دارد؛ اندراحوالات خودطلبکار پنداران از شهرداری!

خزر: مثلاً خانمی که در زمان تصدی یکی از شهرداران سابق، نورچشمی او محسوب و همواره در دفتر آقای شهردار حاضر بود، حالا با تکیه بر ارتباطات خاص خود با یکی از اعضای شورا، صراحتاً در فضای مجازی به مخالفت با تصمیمات مدیر بالادستی اش در یکی از سازمان های زیرمجموعه شهرداری، می پردازد و خود را مصون از هر گونه تنزل درجه میبیند چرا که به توانایی اش در ایجاد وسوسه های غیراخلاقی و غیرشرعی در بین مدیران جنس مخالف، ایمان دارد!

شما زنان (به گونه ای هوس انگیز) و با ناز و کرشمه صحبت نگویید که بیمار دلان در شما طمع کنند و سخن شایسته بگویید. (سوره احزاب آیه 32)

به گزارش خزرآنلاین، ارتقاء در ادارات و رسیدن به مدارج مدیریتی بالاتر یکی از اصلی ترین اهداف کارمندان و کارکنان می باشد. اگرچه این رشد و پیشرفت می بایست ارتباط مستقیم با میزان کارایی و رضایت ارباب رجوع از عملکرد هر کارمند داشته باشد، اما نمی توان منکر نقش ارتباطات خاص در پیشرفت هایی شد که در آن ره 100 ساله، یک شبه طی میشود! البته این ارتباطات خاص را میتوان را در انواع مختلف دسته بندی کرد: از ارتباط با برخی نمایندگان و سفارش شدن توسط آنان گرفته تا داشتن نسبت فامیلی با بعضی مسئولین ارشد و پیشرفت در سایه این نسبت!

اما نوع دیگری از ارتباط هم وجود دارد که معمولاً علی رغم تاثیرگذاری زیاد، صحبتی از آن به میان نمی آید و بیشتر به همهمه های محافل خصوصی محدود میشود. ارتباطاتی که چون تابو محسوب میشود، نمیتوان به بودنش اشاره مستقیم کرد اما وجودش غیرقابل انکار می باشد. ارتباطات توام با وسوسه های غیراخلاقی و غیرشرعی از طرف جنس مخالف!

متاسفانه بی توجهی واحدهای حراستی نسبت به این موضوع، سبب میشود که شاهد پیشرفت ناعادلانه برخی کارکنان تازه کار در دستگاههای مختلف باشیم. بانوانی که اگرچه ورودشان به بعضی سازمان های دولتی، بر پایه ی تضییع حقوق سایرین بوده اما خیلی زود پله های ترقی را طی کرده و با استفاده از جذابیت های غیرشرعی و عشوه های زنانه نه تنها منجر به گسترش فساد در سازمان یا اداره محل کار خود میشوند بلکه ارتقای شبانه شان باعث ناامیدی آنانی میشود که سعی میکنند با درست انجام دادن وظایف و به مرور زمان، به مدارج بالاتر دست پیدا کنند.

البته همانطور که بار کج به منزل نمیرسد، سرنوشت چنین افرادی هم به بی آبرویی های رسواگونه ای ختم میشود که نه تنها موجب سرافکندگی و از هم پاشیدگی خانواده خود یا فرد مقابل میشوند بلکه لطمه ی شدیدی هم به آبرو و حیثیت سازمان متبوع وارد میکنند. آنچه که چندی پیش در یکی از سازمان های عریض و طویل استان اتفاق افتاد، نمونه واضحی از همین کم کاری مسئولان حراستی و بی توجهی آنان به این مسائل می باشد. آنجا که ارتباطات خارج از عرف یک معاون با یکی از کارکنان زیرمجموعه منجر به بروز یک رسوایی اخلاقی بزرگ شده و نه تنها باعث از هم پاشیدگی چندین خانواده گردید بلکه در نهایت منجر به برکناری نفر اول این سازمان هم شد.

متاسفانه نقش این پدیده ی شوم در برخی انتصاباتِ درون شهرداری به وضوح مشاهده میگردد. مثلاً خانمی که در زمان تصدی یکی از شهرداران سابق، نورچشمی او محسوب و همواره در دفتر آقای شهردار حاضر بود، حالا با تکیه بر ارتباطات خاص خود با یکی از اعضای شورا، صراحتاً در فضای مجازی به مخالفت با تصمیمات مدیر بالادستی اش در یکی از سازمان های زیرمجموعه شهرداری، می پردازد و خود را مصون از هر گونه تنزل درجه میبیند چرا که به توانایی اش در ایجاد وسوسه های غیراخلاقی و غیرشرعی در بین مدیران جنس مخالف، ایمان دارد! دیگری روزانه در دفتر کار خود در یکی دیگر از سازمان های زیرمجموعه شهرداری، بی توجه به نگاه متعجب مراجعان و کارمندان، میزبان یک عضو ضعیف النفس شورا بوده و خیالش از بابت حفظ جایگاه کنونی راحت است چرا که میداند همواره تحت حمایت این عضو شورا خواهد بود.

در نظر گرفتن جایگاه مدیریتی برای چنین افرادی که بدون داشتن کوچکترین شایستگی و تنها بر پایه ی ایجاد ارتباطات ناسالم، خود را از تمام شهرداری و کارکنانش طلبکار میبینند، معضلی است که آقای شهردار می بایست تدبیری اساسی برای حل آن بیاندیشند. دردسری که به خاطر ماهیت تابو گونه اش حتی نمیتوان بر وجودش هم اذعان کرد اما باید چاره ای برایش اندیشید.
عشوه گری هایی که خریدار دارد؛ اندراحوالات خودطلبکار پنداران از شهرداری!
#عشوه گری زنانه #فساد


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221968 1