کدخبر:
221974
تاریخ انتشار:
۱۶ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

آخرین وضعیت طرح الزام به بازگشت اعضای خانواده‌ مدیران و مسئولان به کشور

خزر: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی آخرین وضعیت طرح دو فوریتی الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مسئولان به کشور را تشریح کرد.

به گزارش خزرآنلاین، سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت طرح دو فوریتی الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور، گفت: این طرح که شامل یک ماده واحده و یک تبصره است به هیئت‌رئیسه پارلمان ارائه شده و در سامانه قرار گرفته است.

او افزود: پیش از این چهل نفر از نمایندگان این طرح دو فوریتی را امضا کردند اما اکنون به صورت روزانه بسیاری از همکاران به سیستم مراجعه و موافقت خود را با آن اعلام می‌کنند لذا بر تعداد امضا‌های آن افزوده شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: اکنون حدود ۴۰ طرح دو فوریتی در نوبت دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد و براین اساس زمان اعلام وصول و بررسی طرح‌ دو فوریتی الزام بازگشت اعضای خانواده‌های مدیران و مسئولان جمهوری اسلامی به کشور مشخص نیست ولی تلاش می‌کنیم تا به طور حتمی بررسی و تصویب آن به این دور از مجلس برسد.

در ماده واحده این طرح ذکر شده است؛ اعضای درجه یک خانواده مسئولان کشور از جمله سیاسی و حرفه‌ای اعم از همسر و فرزندان باید به داخل کشور برگردند در غیر این صورت سه ماه پس از تصویب این قانون اگر این اتفاق نیفتاد آن مسئول باید از سمت خود استعفا بدهد.

همچنین در تبصره ماده واحده این طرح نیز ذکر شده است؛ ماموران دولتی و دانشجویانی که بورسیه تحصیلی وزارت علوم هستند و اساتیدی که فرصت مطالعاتی دارند از این قانون مستثنی می‌شوند.

 

 
آخرین وضعیت طرح الزام به بازگشت اعضای خانواده‌ مدیران و مسئولان به کشور
#امضای طرح دو فوریتی #نمایندگان مجلس


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
اقای نقوی حسینی . میدانید اکر مقامات کشوری به مثل مردم زندگی میکردند وفرمایشات مقام معظم رهبری درهرسال وایام عیدرا الگو ی خدمت به مردم تعیین میکردند یقین داشته باشید که نیازی به گرفتن وقت مجلس که هر دقیقه ان میلیونها تومان صرف میشود نبود مجلسین ومقامات درجلسات سخنرانی همیشه وضع زندگی خودرا درسطح پایین عنوان میکردند ولی درعوض فرزندانشان که بعضا کل فرزندان شان راشامل میشد درخارج از کشور وبعنوان سخنگوی سفیر ایران نام میبرند بطوریکه خود فرزندان انها نظری دیگردارند وازانجاییکه انها اطالاعات کشوررا بهتر از دیگران واقف هستند وخطر لو رفتن اطلاعات کشور ازجانب انها بیشتر است احتیاجی به طرح دو فوریتی نیست وانها هستند که درراس اموررند واگر دانشگاه ما از نظر علمی ضعیف هست انها ضعف مدیریت دارند ونبایستی فزرندان انها از بورسیه که از نظر علمی نسبت به سایرین ضعیفترند استفاده نمایند ودیگران باز بمانند وعدا ای ازانها مثل نوبخت میگوید که من ثروتی ندارم هرجا مشاهده کردید برای خودتان بردارید مگر فرزند بهترین سرمایه انسانی نیست وقتی که انها درخارج از کشور با سرمایه پدر درتحصیل هستند وپدر نیز از اعتماد مردم به مقام رسیده است سرمایه ملی نیست اگر قانون تابعه همه ویاهیچ بود وضع مملکت خیلی بهتر از اینها میشد
يکشنبه، 17 شهريور 13988:28:52
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
221974 1