کدخبر:
222080
تاریخ انتشار:
۲۳ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بالغ بر دو هزار عملیات امداد و نجات آتش نشانان در پنج ماه نخست سال ۹۸

خزر: آتش نشانان و تیم های امداد و نجات ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت در پنج ماهه نخست سال ۹۸ در دو هزار و ۲۳۳ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی حضور داشتند.

به گزارش خزرآنلاین، بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی رشت در ابتدای سخنان خود ضمن خدا قوت به تمامی آتش نشانان پر تلاش شهر رشت و دیگر آتش نشانان که در سایه ایمان، تقوا و با نثار جان خود به شهر و شهروند خدمت می نمایند به اهم اقدامات آتش نشان شهر رشت در پنج ماهه نخست سال ۹۸ پرداخت.

 

۱۰۵۷ عملیات اطفای آتش سوزی ها

وی با بیان اینکه تعداد آتش سوزی ها با یک هزار و ۵۷ مورد در صدر عملیات ها بوده است ادامه داد: ۵۶۱ مورد حادثه و۶۱۵  مورد خدمات ایمنی از دیگر عملیات های آتش نشانان است که مهار آتش سوزی علفزارها و آتش سوزی منازل مسکونی با۵۱۷ و ۳۱۲ مورد به ترتیب بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده اند.

 

تنها ۲۶ درصد از خانه های آتش گرفته بیمه آتش سوزی داشته اند

رییس سازمان آتش نشانی رشت ضمن اشاره به  اتصال در سیستم سیم کشی برق و وسایل برقی که علت ۴۶ درصد آتش سوزی منازل مسکونی در رشت بوده، ادامه داد:  طی بررسی های انجام گرفته تنها  ۲۶ درصد از خانه های آتش گرفته و ۳۸ درصد آتش سوزی های تجاری دارای بیمه آتش سوزی بوده اند.

رمضانی با اشاره به ۲۲۲ مورد عملیات نجات در پی حادثه محبوس شدن در آسانسورها و نیز ۱۱۵ مورد محبوس شدن افراد بواسطه نقص فنی درب ها، ادامه داد: به شهروندان توصیه می شود به جهت حفظ ایمنی بیشتر اعضای خانواده؛ بازدید و تعمیر نواقص آسانسورها و قفل درب اتاق خواب و سرویس های بهداشتی را به صورت دوره ای انجام دهند.

همین گزارش حاکی است: از مجموع دو هزار و ۵۵۵ مورد فعالیت کارشناسان واحد پیشگیری سازمان یک هزار و ۷۲۷ مورد مربوط به صدور طرح ایمنی ساختمان، ۷۶۷ مورد صدور پایان کارو ۶۱ مورد بازدید ایمنی از اماکن مختلف بوده است.

شایان ذکر است: حوزه آموزش سازمان آتش نشانی رشت نیز در پنج ماه سال ۹۸  در مجموع نسبت به آموزش ۱۳ هزار و ۲۷۳ مورد در گروه های مختلف همچون نونهالان، کودکان، دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی، پرسنل ادارات و شرکتها، کارکنان سپاهی و بسیجی، دانشجویان، آتش نشانان داوطلب اقدام کردند.

وی در پایان ضمن اشاره به فعالیت های شبانه روزی حوزه فنی خودرویی سازمان آتش نشانی ادامه داد: تیم متخصص فنی و خودرویی سازمان آتش نشانی که متشکل از آتش نشانان فنی است در زمینه اجرای تعمیرات خودروهای سازمان شامل طراحی، ساخت بدنه و کابین خودرو ها ، آماده سازی و سرویس کاری ، رنگ آمیزی ، برشکاری ، صافکاری ، برقکاری، جوشکاری، تعمیر و تعویض قطعات خودروهای اطفائیه و همچنین تجهیزات آتش نشانان از هیچ تلاشی فروگذار نبوده و نخواهند بود که جای بسی سپاس و تقدیر است.
بالغ بر دو هزار عملیات امداد و نجات آتش نشانان در پنج ماه نخست سال ۹۸
#شهرداری منطقه 4 #عملیات امداد و نجات


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222080 1