کدخبر:
222082
تاریخ انتشار:
۲۳ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

امام جمعه منتقد به عملکرد نماینده، از سمت خود کنار رفت!

خزر: حالا و در نزدیکی انتخابات حساس مجلس شورای اسلامی و درست در زمانی که گفته میشود نماینده اصولگرای لاهیجان برای نگهداشتن کرسی نمایندگی می بایست با رقبای سرسختی دست و پنجه نرم کند، به یکباره امام جمعه ای که منتقد به برخی از عملکردهای نماینده بوده تنها پس از 2 سال از سمت خود کنار میرود.

به گزارش خزرآنلاین، حجت الاسلام صدیق، امام جمعه لاهیجان در خطبه های این هفته ی نماز جمعه از مردم شهرستان لاهیجان خداحافظی کرده و بازنشستگی را علت کناره گیری خود از این منصب دانست.

اگرچه امام جمعه لاهیجان بازنشستگی را علت کناره گیری خود میداند اما معمولاً برای علما و روحانیونی که در مشاغل غیردولتی مشغول به خدمت هستند، بازنشستگی سدی برای ادامه فعالیت محسوب نمیشود. همچنین عمر تصدی صدیق بر کرسی امامت جمعه لاهیجان تنها 2 سال بوده که در مقایسه با مدت زمان حضور سایر ائمه جمعه مدت کوتاهی محسوب می گردد.

لازم به ذکر است که ائمه جمعه به علت ارتباط تنگاتنگی که با عامه مردم به خصوص طبقه ضعیف دارند و شناختی که از وضعیت منطقه و شرایط سیاسی و اجتماعی آن به دست می آورند، معمولاً در فواصل زمانی زیاد تغییر میکنند. همانطور که حجت الاسلام صدیق هم پیش از تصدی بر کرسی امامت جمعه لاهیجان، 15 سال امام جمعه لنگرود بوده است. با این حال صدیق تنها 2 سال در لاهیجان ماندگار میشود تا این سوال به ذهن متبادر شود که آیا مسئولان شورای سیاست گذاری ائمه جمعه نمی دانستند که حجت الاسلام صدیق در آستانه بازنشستگی قرار دارد؟!

البته همین حضور کوتاه مدت امام جمعه لاهیجان و سخنانش در خطبه های نماز جمعه هم بعضاً حاشیه هایی را برانگیخته است. شاید یکی از برجسته ترین آنها واکنش وی به اظهارات نماینده ی اصولگرای لاهیجان باشد.

حجت الاسلام صدیق در یکی از خطبه های نماز جمعه با اشاره به اظهارات نیکفر و خطاب به وی گفته بود: عذر می‌خواهم به‌عنوان برادر بزرگ‌تر که هم سن من از شما بیشتر است و هم علم حوزوی‌ام، دانشگاهی نیز دکترا دارم و سی سال هم در دانشگاه تدریس کردم عرض می‌کنم فرمودید درگذشته میدان گیل را چنین و چنان کردند، شما این‌چنین نکنید.

وی همچنین در رابطه با دوربرگردان نزدیک بیمارستان میلاد که گفته میشد نماینده لاهیجان اصرار بر بازگشایی آن دارد هم گفته بود: نمی‌خواهم ماجرا را بازکنم، خلاصه‌اش این است سه سال تلاش شد، نماینده تلاش کرد، فرمانداری و راهداری تلاش کردند دستشان درد نکند موفق باشند مؤید باشند، حالا نشد شما زحمت کشیدید، یک‌حرفی هم من زده بودم قضیه حل شد نامه هم آمد، این بد است که بگوییم چون فلان جا را باز نکردند اینجا هم نباید باز شود.

حالا و در نزدیکی انتخابات حساس مجلس شورای اسلامی و درست در زمانی که گفته میشود نماینده اصولگرای لاهیجان برای نگهداشتن کرسی نمایندگی می بایست با رقبای سرسختی دست و پنجه نرم کند، به یکباره امام جمعه ای که منتقد به برخی از عملکردهای نماینده بوده تنها پس از 2 سال از سمت خود کنار میرود. آیا میتوان این کناره گیری و تغییر در یکی از حساس ترین کرسی های سیاسی شهرستان لاهیجان را در این برهه ی زمانی، اتفاقی دانست؟!

 

 
امام جمعه منتقد به عملکرد نماینده، از سمت خود کنار رفت!
#حجت الاسلام صدیق #امام جمعه لاهیجان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222082 1