کدخبر:
222127
تاریخ انتشار:
۲۳ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت: واسپاری تئاتر خیابانی دائم به مؤسسات و گروه های هنری با هدف ارتقاء سطح کیفی تئاتر

خزر: علیرضا حسنی از برگزاری فراخوان واگذاری تئاتر خیابانی دائم به منظور واسپاری این پروژه به مؤسسات و گروه های هنری استان خبر داد.

به گزارش خزرآنلاین، علیرضا حسنی با اشاره به سبقه و پیشینه تاریخی شهر رشت گفت: رشت در طول تاریخ همواره پیشتاز و پیشرو در عرصه فرهنگ، هنر و علم بوده است  و در تاریخ پرافتخار خود شاهد رقم خوردن بسیاری از وقایع و رویدادها برای اولین بار در رشت بوده است که از جمله این افتخارات شروع به کار اولین تئاتر ایران به شکل کلاسیک و در سالن در شهر رشت بود.

وی در ادامه افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با هدف ادامه این مسیر پرافتخار و در راستای تحقق رسالت و عمل به وظایف ذاتی خود در جهت گسترش فرهنگ شهروندی، ترویج شعائر مذهبی، تعمیق فرهنگ و باورهای دینی، ترویج فرهنگ نظم مداری و قانون گرایی، ارتقای هویت فرهنگی اجتماعی، افزایش سطح نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی از ظرفیت و پتانسیل تئاتر به عنوان یکی از تأثیرگذارترین ابزارها برای ترویج فرهنگ و انتقال مفاهیم حقوق شهروندی، مسائل و موضوعات اجتماعی و آموزه‌ ها و مبانی زندگی بهره جست و پروژه تئاتر خیابانی دائم رشت را برنامه ریزی و تمهید نمود که برای اولین بار در کشور در شهر رشت برگزار شد.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت تشریح کرد: تئاتر خیابانی دائم رشت در تاریخ ۲۷ تیرماه ۱۳۹۷ با حضور هنرمندان مطرح کشوری و استانی در پیاده راه فرهنگی شهدای ذهاب (شهرداری رشت) افتتاح شد و در طول برگزاری دو فصل از آن به مدت یکسال با همکاری و نقش آفرینی هنرمندان بومی هر شب و به مناسبت های مختلف ملی و مذهبی، نمایش هایی با موضوعات مختلف در محل تئاتر خیابانی دائمی رشت برگزار شد.

علیرضا حسنی در خصوص واگذاری تئاتر خیابانی دائم رشت توضیح داد: این سازمان برآن است تا با واسپاری تئاتر خیابانی دائم به مؤسسات فرهنگی و هنری، تولی گری آن را به هنرمندان واگذار نماید تا بدین ترتیب فرآیند اجرایی برنامه توسط افراد متخصص و از بدنه تئاتر انجام شود که این امر منتج به افزایش سطح کیفی تئاترها و تأثیرگذاری بیشتر بر شهروندان و جامعه هدف خواهد شد.

وی با اشاره به نقش نظارتی سازمان در این برنامه تصریح کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت بر روند اجرایی و حسن انجام کار این برنامه پس از اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح نظارت خواهد داشت و وظیفه برآورد مالی و تأمین هزینه ها از محل بودجه شهرداری را نیز عهده دار خواهد بود.

وی در پایان با بیان اینکه در شروع انجام هر کاری وجود درصدی از نواقص و اشکالات امری بدیهی و طبیعی است، ابراز امیدواری کرد با همت و تلاش تمامی دست اندرکاران و با همفکری و تشریک مساعی هنرمندان و فرهیختگان عرصه فرهنگ و هنر نسب به رفع تمامی نواقص و بهبود و ارتقاء تئاتر ها به سطح کیفی مطلوب اهتمام لازم صورت پذیرد تا بتوانیم نمایش هایی در خور شأن مردم فهیم و هنردوست رشت ارائه و رضایت شهروندان محترم را جلب نماییم.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت: واسپاری تئاتر خیابانی دائم به مؤسسات و گروه های هنری با هدف ارتقاء سطح کیفی تئاتر
#سازمان فرهنگی و ورزشی #ارتقاء سطح کیفی تئاتر


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Sport
تازه های Sport
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222127 1