کدخبر:
222173
تاریخ انتشار:
۲۵ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان؛ تالاب «سوستان» گیلان در فهرست آثار طبیعی ملی ایران قرار گرفت

خزر: مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: تالاب سوستان به عنوان یک اثر ارزشمند در فهرست آثار طبیعی ملی ایران قرار گرفت.

به گزارش خزرآنلاین، شهرود امیر انتخابی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان در خصوص این اثر طبیعی گفت: تالاب سوستان از تالاب های آب شیرین است که در فصول پاییز و زمستان پرآب بوده و در فصل تابستان از آب آن کاسته می‌شود. دور تا دور تالاب از نیزار پوشیده شده، همچنین در داخل و کناره های تالاب گیاهان مردابی و درختان جنگلی وجود دارد و در وسط تالاب جزیره ای از درختان بلوط به همراه انجیلی وجود دارد.

شهرود امیر انتخابی ادامه داد: از دلایل اصلی ثبت این اثر وجود مناظر زیبا و بکر ، دسترسی آسان وجود زیستگاه آبزیان و پرندگان و همچنین رویش نیلوفرهای آبی و پسته دریایی در آن بر سطح تالاب می توان نام برد. اوج زیبایی و شکوفایی نیلوفرهای آبی تالاب مرداد و شهریور می باشد. این مزیت ها باعث شده تا طبیعت دوستان و گردشگران استقبال قالب توجهی از تالاب داشته باشند.

امیر انتخابی ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران تهیه این پرونده افزود: پرونده ثبتی تالاب سوستان در همایش شورای ثبت ملی آثار طبیعی در تاریخ ۵ و ۶ شهریور ماه در بندر انزلی ارائه گردید و خوشبختانه تالاب سوستان با تائید هیات داوران شورای ثبت آثار طبیعی به عنوان یک میراث ارزشمند در فهرست آثار طبیعی ملی ایران قرار گرفت.

وی ضمن خاطر نشان کردن این نکته که لوح ثبتی این اثر از سوی وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ارسال خواهد شد گفت: با ثبت این اثر روند حفاظت و معرفی هر چه بیشتر آن تسریع خواهد شد از این رو پس از این به جهت پیشگیری از آتش سوزی ورود به جزیره توسط گردشگران ممنوع بوده و حفاظت از این اثر طبیعی نیز به صورت مردم نهاد و با همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستا انجام میگیرد. ریختن زباله، ایجاد آتش، شکار پرندگان و هر گونه تخریب ساخت و ساز در اطراف تالاب ممنوع خواهد بود.
مدیر کل میراث فرهنگی گیلان؛ تالاب «سوستان» گیلان در فهرست آثار طبیعی ملی ایران قرار گرفت
#سازمان میراث فرهنگی گیلان #شهرود امیر انتخابی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222173 1