کدخبر:
222233
تاریخ انتشار:
۲۷ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

کار بزرگ شهردار رشت!

خزر: سرمایه گذاری 1200 میلیارد تومانی آن هم در شهری که شهرداری اش مدت ها با فروش اموال خو گرفته است، اتفاقی نیست که بتوان به راحتی از کنارش گذشت. ناصر حاج محمدی این روزها سرمایه گذاری را همراهی می کند که می خواهد به جای سرمایه گذاری در خرید طلا و دلار و یا ارسال پول به کشورهای اطراف برای خرید ملک، در رشت پروژه ای به نام گیل لند را استارت بزند که نظیرش در استان های شمالی یافت نمی شود.

به گزارش خزرآنلاین، سرمایه گذاری 1200 میلیارد تومانی آن هم در شهری که شهرداری اش مدت ها با فروش اموال خو گرفته است، اتفاقی نیست که بتوان به راحتی از کنارش گذشت. ناصر حاج محمدی این روزها سرمایه گذاری را همراهی می کند که می خواهد به جای سرمایه گذاری در خرید طلا و دلار و یا ارسال پول به کشورهای اطراف برای خرید ملک، در رشت پروژه ای به نام گیل لند را استارت بزند که شامل هتل و سوییت‌های 3ستاره و 4ستاره، مرکز تجاری، پارکینگ طبقاتی، ورودی های مختلف، تالار و رستوران است.

سرمایه گذار این پروژه کیست؟

پرویز گلزار پدر محمدرضا گلزار، بازیگر معروف سینما! وی کسی است که می خواهد کلنگ "گیل لند" را در رشت بر زمین بزند. البته وی پیش تر هم دورخیزی برای اجرای پروژه "بام مشهد" کرده بود که گویا تاب و تحملش را در پیچ و خم بروکراسی اداری از دست می دهد. پروژه ای که در آن قرار بود 100 هکتار اراضی ملی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی برای ایستگاه مقصد تله‌کابین و همچنین هشت هکتار از اراضی آستان قدس رضوی هم جهت احداث ایستگاه مبداء و پارکینگ و نصب دکل‌ها به شرکت مهندسی گلزار واگذار شود. با این حال این پروژه هیچ وقت اجرایی نشد و مشکلاتی از قبیل معارض داشتن زمین وقفه ای طولانی را در اجرای آن به وجود آورد.

حضور این روزهای گلزار در رشت نشان می دهد که این سرمایه گذار عطای کار در مشهد را به لقایش بخشیده و قصد دارد تا این بار شانس خود را در گیلان و رشت بیازماید. اگرچه طرح نامش در رسانه ها به عنوان سرمایه گذار پروژه ای بزرگ در پایتخت مذهبی ایران و پرداخت مبالغی تحت عنوان اجاره زمین از سوی وی، حکایت از صلاحیت و عزم جزم گلزار برای سرمایه گذاری در مشهد داشته است.

چرا رشت؟

مردم رشت از دیرباز به مردمی بافرهنگ، خوش پوش و البته اهل تفریح و بزم مشهور بوده اند. برای سرمایه گذاران هم هیچ چیز مهمتر از بازگشت سرمایه در مدتی معقول توام با دریافت سود بیشتر، نیست. گلزار بی دلیل رشت را انتخاب نکرده است چرا که می داند در رشت که مردمش مدت هاست رنگ یک مرکز تفریحی چند منظوره درست و حسابی را به خود ندیده اند، احداث "گیل لند" به خوبی جواب می دهد.

البته شهردار رشت هم در جلسه شورا، حضور پرویز گلزار را مرهون اصالت رشتی همسر وی می داند و می گوید: این طرح در ابتدا قرار بود در مازندران اجرا شود اما به واسطه همسر سرمایه گذار که گیلانی و رشتی هستند اصرار داشتند که این اتفاق در گیلان باشد.

مخفی بودن نام سرمایه گذار از اعضای شورا!

"چندروزی به دنبال اسم این سرمایه گذار بودم و در نهایت متوجه شدم قصد ندارند فعلا اسمی از سرمایه گذار را عنوان کنند اما دلیل اینکه اسم سرمایه گذار از من به عنوان عضو شورا پنهان می شود چیست؟" این را بهراد ذاکری در آخرین جلسه شورا بر زبان می آورد و می گوید: بنده به عنوان عضو شورا در مورد هر چیزی که می خواهم رأی دهم مسئول هستم و باید اطلاعات داشته باشم پس تقاضا دارم درباره مدارک و رزومه سرمایه گذار به صورت شفاف مدارک و مستندات در اختیار اعضای شورا قرار دهید.

البته که اعضای شورا می بایست در جریان امورات مربوط به شهرداری باشند اما بی پرده باید گفت از شورایی که به علت اختلافات شدید درونی، شهر را قریب به یک سال بدون شهردار رها کرده بود و حتی برخی از اعضایش برای حضور در جلسات که ابتدایی ترین وظیفه یک عضو شورا محسوب میشود، امتیاز می خواهند، چندان انتظار کمک نمی رود!

وقتی یک عضو شورا برای مقابله با شهردار شدن یکی دیگر از اعضا، بارها به وزارت کشور مراجعه و مدارک و مستندات ارائه می کند، چه تضمینی وجود دارد که مجددا همین اتفاق در مراتب پایین تر رخ نداده و این بار اعضای شورا به خصوص مخالفین شهردار، بی توجه به منافع یک شهر و مردمش و تنها بر اساس اختلاف نظر با شهردار یا هر موضوع شخصی دیگر، سرمایه گذار را از این شهر فراری ندهد؟!

کار بزرگ شهردار رشت!

حاج محمدی شهردار بومی نیست. این را بارها مخالفینش بر زبان رانده اند اما کدام یک از شهرداران بومی رشت تا این اندازه اصرار بر کشاندن سرمایه گذار به رشت داشته و برای حفظش آن هم در مصاف با شورایی همچون شورای رشت، تلاش کرده اند؟ حاج محمدی می داند که با داشتن 4 مخالف از شورای 11 نفره که 3 تن از انان از مخالفان قسم خورده اش محسوب می شوند، هیچ تضمینی برای اینکه فردا هم شهردار رشت باشد، وجود ندارد با این حال بی انصافی است اگر تلاشش را برای ثبت اثری ماندگار در رشت نادیده گرفته شود. تلاشی که البته در بین اخبار ریز و درشت انتصاب استاندار، انتصاب معاون سیاسی، فرماندار فومن و ... چندان به چشم نیامد!
کار بزرگ شهردار رشت!
#ناصر حاج محمدی #شهرداری رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222233 1