کدخبر:
222305
تاریخ انتشار:
۳۰ شهریور ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

موج سواری و بهره برداری عضو شورا از علاقه خالصانه مردم رشت به شهدا؟!

خزر: با توجه به حساسیت این موضوع، به نظر می رسد شیرزاد می بایست اسنادی مبنی بر اثبات ادعای خود ارائه دهد تا نهادهای نظارتی به جد به پیگیری این موضوع در سطح ملی بپردازند وگرنه ممکن است اینطور به اذهان عمومی متبادر شود که فاطمه شیرزاد سعی دارد از تحریک احساسات مردمی که علاقه خالصانه و بی ریا به شهدای گرانقدر دارند، نوعی بهره برداری شخصی نماید!

به گزارش خزرآنلاین، حذف نام شهدای گرانقدر از برخی معابر شهری تهران، با واکنش گسترده مردم روبرو شد. انتقاد مردم نسبت به این اقدام به قدری شدید بود که مسئولان شهری تهران، خیلی زود این حرکت اشتباه را ناشی از اهمال پیمانکار دانسته و ضمن اصلاح وضعیت با درج نام شهدای گرانقدر، قول برخورد با مسببان آن را دادند.

اگرچه به نظر می رسد حذف نام شهدا از تابلوی برخی معابر پایتخت، ناشی از قصور یک پیمانکار مرتبط با شهرداری تهران بوده است اما طی روزهای گذشته، شنیده هایی در فضای مجازی منتشر شده است که حکایت از حذف نام شهدای گرانقدر در برخی از معابر سطح شهر رشت دارد! ادعایی که اگر صحت داشته باشد، باید حذف نام شهدا را اقدامی خزنده و سازماندهی شده از سوی معاندین در سطح کلانشهرها، با هدف حذف یاد شهدا دانست.

منتشر کنندگان این ادعا حتی برای اثبات درستی گفته خود تصویری از تابلوی کوچه شهید خرسندی واقع در بلوار شهیدان حبیب زاده واقع در منطقه 2 شهرداری رشت منتشر کرده و مدعی شده اند واژه "شهید" از این تابلوها حذف شده است.

مدتی پس از انتشار این موضوع در فضای مجازی هم، فاطمه شیرزاد، عضو شورای شهر رشت که نسبت سببی با خانواده شهیدان گرانقدر "نهی قناد" دارد، در گفتگویی نسبت به حذف نام شهدای والامقام هشدار داده و با انتقاد از حذف عنوان شهید از برخی تابلوهای معابر عمومی شهر، گفته است: : متأسفانه اخیراً شاهد انجام این اقدام در برخی از مناطق شهر رشت بودیم که موجب تأسف و شرمندگی در پیشگاه خانواده‌های معزز شهدا و مردم ولایتمدار رشت شده است. به متولیان این امر هشدار می‌دهم که در صورت تکرار این اقدام به‌ شدت با آنان برخورد می‌شود.

بی تردید اگر ادعای شیرزاد مبنی بر حذف نام شهدا از معابر سطح شهر رشت صحت داشته باشد، می بایست نهادهای نظارتی هر چه سریعتر نسبت به پیگیری این موضوع وارد عمل شوند چرا که به نظر می رسد حذف نام شهدا در کلان شهرها، اقدامی سازماندهی شده از اتاق فکری مشخص است که با هدف کمرنگ نمودن یاد و خاطره شهدا صورت می گیرد.

با این حال پیگیری های خبرنگار خزرآنلاین حکایت از آن دارد که هم اکنون، تابلوی کوچه شهید خرسندی به همان شکل سابق، مزین به نام این شهید والامقام و همچنین شهدای گرانقدر حبیب زاده می باشد. همچنین در هیچ یک از کلانشهرهای کشور به جز تهران، گزارشی از بروز این اتفاق منتشر نشده است.

در همین راستا شهردار منطقه 2 رشت که از قضا خودش هم همچون شیرزاد، نسبت سببی با خانواده معظم شهدا دارد، در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین، ادعای حذف عنوان و نام شهدا را از معابر این منطقه از اساس کذب دانسته و می گوید به هیچ عنوان چنین اتفاقی رخ نداده است.

البته مدیر روابط عمومی شهرداری رشت هم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما حذف نام شهدا را از خیابان‌ها و معابر رشت صد در صد تکذیب کرده و می گوید: کوچه شهید حبیب زاده کوچه ای دو بر است که سازنده تابلو در یکی از تابلوها، نام شهید را درج و در تابلوی دیگر واژه «شهید» را سهواً از قلم انداخته بود.

به نظر می رسد در بدترین حالت، حذف عنوان "شهید" تنها در یک معبر در سطح شهر رشت آن هم به صورت سهوی صورت گرفته است اما فاطمه شیرزاد مدعی است که این اتفاق در مناطق مختلف و در تابلوی معابر گوناگون صورت پذیرفته است. ادعایی که اگر صحت داشته باشد، مطمئنا نمی توان آن را یک اشتباه سهوی دانست چرا که اشتباه سهوی بیش از یک بار تکرار نخواهد شد.

با توجه به حساسیت این موضوع، به نظر می رسد شیرزاد می بایست اسنادی مبنی بر اثبات ادعای خود در خصوص حذف عنوان شهید در مناطق شهر رشت ارائه دهد تا نهادهای نظارتی به جد به پیگیری این موضوع در سطح ملی بپردازند وگرنه ممکن است اینطور به اذهان عمومی متبادر شود که فاطمه شیرزاد سعی دارد از تحریک احساسات مردمی که علاقه خالصانه و بی ریا به شهدای گرانقدر دارند، نوعی بهره برداری شخصی نماید!
موج سواری و بهره برداری عضو شورا از علاقه خالصانه مردم رشت به شهدا؟!
#فاطمه شیرزاد #شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222305 1