کدخبر:
222561
تاریخ انتشار:
۷ مهر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

شهردار 3 ماهه؛ مقصر اصلی مشکلات 30 ساله!

خزر: ششم آبان ماه 96 بود که سیروس شفقی، فرماندار وقت رشت در میان تجمع مردم سراوان حاضر شد و قول های جدیدی را به قول های قبلی مسئولان در حل معضل سراوان افزود. تنها خواسته مردم در آن روز از آقای فرماندار، نصب تابلوی روزشمار پروژه بود که فرماندار وقت هم دستور نصب آن را داد. عددی که بر روی تابلو نقش بسته بود، 730 بود. یعنی 730 روز مانده به پایان پروژه سراوان. پس از مدتی سیروس شفقی عزم البرز کرد و فرماندار کرج شد. از خودش اما آن تابلوی روزشمار را در سراوان به یادگار گذاشته بود. حاج محمدی آن روزها اصلا فکر نمی کرد قرار است روزی شهردار رشت شود!

به گزارش خزرآنلاین، ششم آبان ماه 96 بود که سیروس شفقی، فرماندار وقت رشت در میان تجمع مردم سراوان حاضر شد و قول های جدیدی را به قول های قبلی مسئولان در حل معضل سراوان افزود. در آن روزها حاج محمدی احتمالا در شاهرود بود و هیچ ذهنیتی از اینکه قرار است روزی شهردار رشت شود، نداشت.

تنها خواسته مردم در آن روز از سیروس شفقی، نصب تابلوی روزشمار پروژه بود که فرماندار وقت دستور نصب آن را داد. عددی که بر روی تابلو نقش بسته بود، 730 بود. یعنی 730 روز مانده به پایان پروژه سراوان. پس از مدتی سیروس شفقی عزم البرز کرد و فرماندار کرج شد. از خودش اما آن تابلوی روزشمار را در سراوان به یادگار گذاشته بود. حاج محمدی آن روزها اصلا فکر نمی کرد قرار است روزی شهردار رشت شود!

شفقی به کرج رفت و احمدی فرماندار رشت شد. جلساتی به صورت هفتگی در فرمانداری حول موضوع سراوان تشکیل می شد و مسئولان یکصدا بر لزوم حل هر چه سریعتر این معضل تاکید می کردند! قرار بود جلساتی در محل سایت سراوان تشکیل شود که البته تشکیل هم می شد. در آن جلسات خبرها از عزم جرم دولت برای خرید دستگاه زباله سوز 600 تنی به بیرون مخابره می شد. حاج محمدی اما در شاهرود، مشغول گذران امور بود و حتی به مخیله اش هم خطور نمی کرد که بار دیگر ردای شهرداری یک شهر را بر تن خواهد کرد!

تابلوی روزشمار به نیمه نزدیک شده بود. صدایش اما در هیاهوی انتصابات گم شده بود. فرماندار رشت، معاون اقتصادی استاندار شده و میرشمس مومنی زاده هم از انزلی به رشت آمده بود. جلسات حل مشکل سراوان اما ادامه داشت و تاکید بر لزوم حل مشکل و احداث سایت و تصفیه خانه شیرابه سراوان در بالاترین حد خود در سه دهه گذشته به سر می برد! در آن روزها، حاج محمدی قرار بود دوباره شهردار شاهرود شود!

آذر 97، میرشمس مومنی زاده فرماندار رشت گفت که آلودگی های زیست محیطی در سروان از مشکلات جدی شهرستان است که باید حل شود! مومنی زاده خبر از پیگیری ویژه برای رفع مشکل سراوان داد! فرماندار رشت همچنین گفت که مشکلی که 40 ساله ایجاد شده، یک ساله قابل حل نیست! حاج محمدی اما 4 شرط برای اعضای شورای شاهرود گذاشت که با موافقت آنان روبرو نشد!

اردیبهشت 98 نخستین جلسه دوره ای شورای اسلامی شهرستان رشت با حضور فرماندار تشکیل شد. مومنی زاده در این جلسه لزوم ساماندهی زباله سراوان را اولویت مهم مسئولان استان و شهرستان خواند و گفت: باید با شتاب بیشتری در زمینه حل این مسائل اقدام شود. حاج محمدی که چند روز قبل به رشت آمده بود، پس از کش و قوس فراوان، با رای اعضای شورا به عنوان شهردار رشت انتخاب شد.

16 تیرماه 98 فرماندار رشت در جلسه بررسی آخرین اقدامات انجام شده سایت زباله سراوان شرایط زیستی و بهداشتی سراوان را مطلوب دانست! وی همچنین گفت که با تصمیم شورای تامین استان گیلان مقرر شد کارگروه ساماندهی پسماند سراوان با مسئولیت فرمانداری رشت هفته‌ای یکبار برگزار شود! مومنی زاده بیان برخی مسائل مانند جانمایی تصفیه‌خانه شیرآبه، مطالعات، گرفتن پیمانکار و تامین مصالح را مربوط به مسائل داخلی دستگاه‌ها خواند و گفت آن‌ها مربوط به این جلسات نیست. 25 روز از امضای حکم شهردار رشت توسط وزیر کشور گذشته بود!

یک ماه از حضور حاج محمدی به عنوان شهردار رشت می گذشت که مومنی زاده خبر از انجام اقدامات لازم برا‌ی احداث تصفیه خانه در محل سراوان داد و گفت که عملیات اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود. شهردار یک ماهه رشت عوامل اجرایی را مجاب کرده بود که سه شیفته عوامل اجرایی پروژه سایت زباله سروان را به پیش ببرند. در همین مدت کوتاه عملیات شن ریزی و زیر سازی برای ساخت پروژه تصفیه خانه سایت زباله سراوان هم انجام شده بود.

هفتم مهرماه 98 برخی رسانه ها حاج محمدی را مقصر اصلی کم کاری های صورت گرفته در سراوان دانستند!
شهردار 3 ماهه؛ مقصر اصلی مشکلات 30 ساله!
#شهرداری رشت #ناصر حاج محمدی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222561 1