کدخبر:
222597
تاریخ انتشار:
۹ مهر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

انشقاق بین دو استوانه استوار نظام در استان؛ خواب ناخوشی که هیچگاه تعبیر نخواهد شد

خزر: این وحدت خواهی اما محدود به کلام و نسخه ای شفابخش تنها برای دیگران نبود. تبلورش را می توان در روابط بین نماینده معزز ولی فقیه در استان و فرمانده سپاه قدس گیلان دید. وحدتی که ریشه اش را باید در بالاترین سطوح نظام مقدس جمهوری اسلامی جستجو کرد. همانجا که برای فرزندان بی ادعای این کشور در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اطاعت از منویات ولی امر نه تنها یک واجب عقلی و شرعی که قدم گذاشتن در راه همان نهضتی است که سال هاست محبتش در دل تک تک سپاهیان و شعارش بر پرچم افراشته آنان به چشم می خورد. یا ثارالله!

به گزارش خزرآنلاین، در نخستین روزهای سال قبل بود که مقام معظم رهبری، طی حکمی آیت الله رسول فلاحتی را به عنوان نماینده جدید ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت منصوب کردند. انتصابی که نه تنها خوشحالی جمع کثیری از مردم ولایتمدار رشت را در پی داشت، بلکه بیانگر توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به استان گیلان علی رغم تمام مسئولیت سنگینی که بر دوش دارند، بود.

حالا چشم امید همه به مواضع وحدت بخش آیت الله بود. سادگی در رفتار، افتادگی در گفتار و پرهیز از تجمل گرایی معجونی ساخته بود که محبت آیت الله را در دل مردم شهیدپرور گیلان برجسته میکرد. برگزاری دیدار با نخبگان جوان در جوی صمیمانه از یک سو و آستین ها را بالازدن برای دروی برنج همراه با کشاورزان زحمتکش و بی ریا از سوی دیگر، نقش پدرانه و بعد معنوی آیت الله را تبیین می کرد. نماینده ولی فقیه واقعا نماینده بود. نماینده ترویج منش و مرام رهبر معظم انقلاب. بلند نظری را اشاعه و ساده زیستی را رواج می داد. حتی دیگر از آن هایی که پدرمعنوی استان را از صفوف مردم نمازگزار جدا می کردند، خبری نبود. آخر آیت الله قلب رئوفی داشت.

اکنون قریب به 18 ماه از انتصاب حضرت آیت الله فلاحتی می گذرد. نماینده ولی فقیه در استان در همین مدت کوتاه اما با چالش هایی روبرو شد که میراثی از گذشته به حساب می آمدند. آدینه برجسته ترین آن بود. چالشی که اگرچه آیت الله هیچ نقشی در شکل گیری اش نداشت اما از نظر برخی خریداران، او می بایست راهی برای حل مشکل بی اندیشد! با این حال، موضع آیت الله در برابر این موضوع پدرانه بود. آیت الله بر حل این مشکل از طرق قانونی مصر بود و با آنانی که به قول های نماینده سابق ولی فقیه و مسئول اجرایی اش اعتماد کرده بودند، مدارا می کرد.

گذر زمان نه تنها تغییری در منش آیت الله ایجاد نکرد، بلکه آنانی را که مدت ها بنا به دلایلی جمعه ها در خانه می ماندند را هم به مصلی کشاند. با آمدن آیت الله، شکافی که در بین بخشی از جوانان ارزشی و انقلابی با برخی مواضع نماینده وقت به وجود آمده بود، از بین رفت. تاکید بر وحدت بین مسئولان و انجام خدمت خالصانه به مردم تا اندازه ای در نظر آیت الله مهم بود که حتی در مراسم تکریم و معارفه بالاترین مقام دولتی در استان، خودزنی بین مسئولان را آفتی دانست که مانع از پیشرفت استان می شود.

این وحدت خواهی اما محدود به کلام و نسخه ای شفابخش تنها برای دیگران نبود. تبلورش را می توان در روابط بین نماینده ولی فقیه در استان و فرمانده سپاه قدس دید. وحدتی که ریشه اش را باید در بالاترین سطوح نظام مقدس جمهوری اسلامی جستجو کرد. همانجا که برای فرزندان بی ادعای این کشور در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اطاعت از منویات ولی امر نه تنها یک واجب عقلی و شرعی که قدم گذاشتن در راه همان نهضتی است که سال هاست محبتش در دل تک تک سپاهیان و شعارش بر پرچم افراشته آنان به چشم می خورد. یا ثارالله!

بی تردید در برهه حساس کنونی و در شرایطی که کشور درگیر یک جنگ اقتصادی تمام عیار است، هر عاملی که بخواهد بر طبل تفرقه بین سپاه و نمایندگی ولی فقیه در گیلان بکوبد، اگر خائن نباشد، گمراه است. اگرچه بی شک تلاش انگلیسی مآبانه بدخواهان برای این انشقاق راه به جایی نخواهد برد اما نمی توان چشم ها را بر حرکت خزنده ای که با این هدف آغاز و طی روزهای گذشته شدت گرفته، بست.

متاسفانه چند وقتی است که اقداماتی در فضای مجازی رخ می دهد که هدف آن ایجاد انشقاق بین دو استوانه نظام در استان است. گویا برخی با سواستفاده از فضای باز کنونی، تصور می کنند که به دلیل داشتن یک جایگاه حقوقی، از حاشیه امن برخوردار بوده و نه تنها ابایی از نفرت پراکنی و تهمت زنی به نهاد مقدس سپاه در استان ندارند بلکه دلسوزی بزرگان و نصایح آنان را هم به پای ضعف آن ها می انگارند!

خوشبختانه در شرایط حساس کنونی، هماهنگی و تعامل سازنده بین سپاه و نمایندگی ولی فقیه در استان در بالاترین سطح خود بوده و البته می بایست حفظ شود و فرصت طلبی برخی برای ایجاد انشقاق در این میان، نه بر جایگاه خطیر علمی و معنوی حضرت آیت الله فلاحتی خدشه ای وارد می کند و نه خللی در ادامه حرکت انقلابی سپاه  ایجاد خواهد کرد.

حضرت آیت الله فلاحتی، امام جمعه دوست داشتنی و محبوب جوانان حزب اللهی است و درایت ایشان مانع از آن خواهد شد که عده ای اعتبار این شخصیت معنوی و علمی گیلان را مستمسک اقدامات تفرقه افکنانه و دشمن شاد کن خود قرار داده و پس از افشای اقدامات دست به مظلوم نمایی بزنند. نگارنده به عنوان یکی از ارادتمندان نماینده محترم ولی فقیه در استان، خبر از مشغولیات فراوان آیت الله فلاحتی و سرکشی مداوم ایشان از مناطق محروم دارد و حضور پر خیر و برکت ایشان را در استان، مایه دلگرمی و نقطه قوتی برای مستضعفان و محرومین بر می شمارد.

شکی نیست که مردم عزیزمان با توکل بر خدا و فصل الخطاب قرار دادن فرامین داهیانه مقام معظم رهبری پیروز جنگ اقتصادی نابرابر فعلی خواهند بود که وعده حق نزدیک است.
انشقاق بین دو استوانه استوار نظام در استان؛ خواب ناخوشی که هیچگاه تعبیر نخواهد شد
#آیت الله فلاحتی #سردار عبدالله پور


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222597 1