کدخبر:
222711
تاریخ انتشار:
۱۴ مهر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده گیلان به دنبال شناسایی پیمانکار برای قطع درختان محور فومن - پونل!

خزر: نکته دیگر آن که قطع و حمل درختان جنگلی ممنوع است و اساسا تنها می توان صنوبرهایی را قطع کرد که اولاً سن کمی نداشته و دوماً جنگلی محسوب نشده و در راستای طرح هایی همچون زراعت چوب، پرورش یافته باشند.

به گزارش خزرآنلاین، رییس جمهور در جلسه ششم شهریور هیات دولت که با معرفی دکتر زارع به عنوان استاندار جدید گیلان همراه بود، با بیان اینکه گیلان از جاذبه‌های طبیعی و انسانی زیادی برخوردار است، گفت: در توسعه این منطقه باید نسبت به حفاظت از محیط زیست توجه جدی داشت. دکتر روحانی همچنین توجه به زراعت و تولید چوب و صنایع وابسته به آن را در مناطق شمالی کشور مورد تأکید قرار داد. 

مدتی قبل هم اولین نشست ستاد زراعت چوب با حضور استاندار گیلان برگزار و در آن دکتر زارع با تاکید بر لزوم حفاظت از محیط زیست، حفظ جنگل‌های طبیعی در استان را بسیار ضروری دانست و گفت: امروز برداشت غیرمجاز از جنگل‌ها و قاچاق چوب یکی از تهدیدات جدی بشمار می‌رود.

حالا اما اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان با انتشار یک آگهی، به دنبال شناسایی فرد یا افرادی برای ریشه کنی و پاکسازی 122 اصله درخت صنوبر در محور فومن - پونل است! قابل تامل آن که در شرایط عمومی مزایده هم آمده است که برنده مزایده می بایست حداکثر ظرف مدت 20 روز کلیه درخت های موضوع مزایده را قطع و از محل آن خارج نماید! البته مبلغ کارشناسی این مزایده برای 122 اصله درخت صنوبر، تنها 21 میلیون تومان می باشد!

اگرچه بریدن درختان صنوبر برای مصارف صنعتی منافاتی با قانون ندارد و صنوبر به علت داشتن تنه صاف یکی از چوب‌های پر طرفدار در صنعت است، اما قطع این درختان تابع ضوابطی به خصوصی که وابسته به سن درخت است، می باشد. نکته دیگر آن که قطع و حمل درختان جنگلی ممنوع است و اساسا تنها می توان صنوبرهایی را قطع کرد که اولا سن کمی نداشته و دوما جنگلی محسوب نشده و در راستای طرح هایی همچون زراعت چوب، پرورش یافته باشند.

 
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده گیلان به دنبال شناسایی پیمانکار برای قطع درختان محور فومن - پونل!
#اداره کل راهداری گیلان #قطع درختان صنوبر


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222711 1