کدخبر:
222901
تاریخ انتشار:
۲۴ مهر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

جنجال خانه 950 میلیونی آقای شهردار!

خزر: بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت دیروز در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویر نامه ای که خطاب به رییس شورای شهر رشت به نگارش درآورده بود، خبر از رهن خانه ای به مبلغ 950 میلیون تومان برای اسکان شهردار رشت داد. این ادعای ذاکری اگرچه جنجال های اینستاگرامی فراوانی را برانگیخته اما به صورت رسمی توسط شهرداری رشت، تکذیب نشده است. همین عدم تکذیب، نشان می دهد که به احتمال فراوان می بایست ادعای ذاکری را درست قلمداد کرد!

به گزارش خزرآنلاین، بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت دیروز در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویر نامه ای که خطاب به رییس شورای شهر رشت به نگارش درآورده بود، خبر از رهن خانه ای به مبلغ 950 میلیون تومان برای اسکان شهردار رشت داد. این ادعای ذاکری اگرچه جنجال های اینستاگرامی فراوانی را برانگیخته اما به صورت رسمی توسط شهرداری رشت، تکذیب نشده است. همین عدم تکذیب، نشان می دهد که به احتمال فراوان می بایست ادعای ذاکری را درست قلمداد کرد!

اگرچه طی چند ماه اخیر اجاره بها در رشت به تبع کشور، رشد بسیار زیادی داشته اما معادل ماهانه این پول رهن، چیزی در حدود 28 میلیون تومان می شود که بی شک هزینه کرد این مبلغ برای اسکان شهردار رشت، مبلغ گزافی محسوب می شود.

این افشاگری ذاکری اما تبعاتی را هم برای این عضو شورای شهر رشت در پی داشت چرا که برخی از فعالین رسانه ای نزدیک به آن دسته از اعضای شورا که از حامیان شهردار محسوب می شوند، مدعی شدند که ذاکری اخیرا با مجوز تعمیرات دست به ساخت و ساز گسترده زده و خود از این منظر، متخلف است. ادعایی که البته با تکذیب ذاکری همراه شد و این عضو شورای شهر رشت مدعی شد که هیچ ساخت و سازی در دست اقدام نداشته و البته خود را برای چنین تخریب هایی آماده کرده است! اگرچه اگر هم ذاکری در حوزه ساخت و ساز دست به تخلفاتی زده باشد، اصل موضوع که همان رهن خانه 950 میلیونی برای شهردار است، به قوت خود باقیست!

شاید نخستین تصویری که از شنیدن مبلغ رهن این خانه در اذهان عمومی شکل گیرد، دراز شدن انگشت اتهام به سوی شهردار رشت باشد اما در این میان نکاتی وجود دارد که می تواند این تصویر را تا حد زیادی تلطیف کند:

1. وقتی یک شهردار غیررشتی انتخاب می شود، باید برای اسکان وی و خانواده اش هزینه شود. حتی اگر در این هزینه کرد اصرافی هم صورت گرفته باشد، مقصر اصلی این وضعیت نه شهردار رشت بلکه آن دسته از اعضای شورا هستند که با اصرار بیهوده بر انتخاب شهردار از میان خود، عملا کار شهر را به اینجا کشاندند. بعضی اعضای شورا مانند رمضانپور می بایست پاسخگوی این موضوع باشند که چگونه با اصرار بر انتخاب گزینه هایی که صلاحیت شان از سوی وزارت کشور احراز نشد، چنین وضعیتی را رقم زده اند.

2. متاسفانه بسیاری از مدیران ارشد استانی هم اکنون در خانه های به مراتب گران تر و پر زرق و برق تر زندگی می کنند که البته به دلیل نداشتن مخالف، اطلاعاتی از جزییات منازل و سرمایه آنان به بیرون درز نمی کند. حتی برخی اعضای شورای شهر رشت هم در خانه هایی لاکچری در بهترین نقاط شهر رشت زندگی می کنند. به عنوان مثال یکی از اعضای شورا که مدعی شده بود چند فرزند بیکار دارد، در حد فاصل خیابان های 163 و 165 در آپارتمانی به متراژ 230 متر که با بهترین متریال روز ساخته شده، زندگی می کند و فرزند بیکار او هم اخیرا مدیریت یک مدرسه غیرانتفاعی معروف را در حد فاصل فلکه گاز در دست گرفته است. نتیجه آن که بی تردید نمی توان شهردار رشت را مقصر اصلی رواج روحیه اشرافیگری در بین مدیران دانست که رواج این روحیه این نه حاصل یکی دو سال اخیر بلکه نتیجه اهمال کاری مسئولین نظارتی در سال های متمادی است.

3. مبلغی که برای اسکان شهردار رشت و خانواده اش هزینه شده، به صورت رهن است. به عبارت دیگر بالاخره این مبلغ به سید بیت المال بر می گردد اگرچه از ارزش آن کاسته شده است. این خیلی بهتر از آن وضعیتی است که برخی مدیران دولتی مبالغ بسیار بیشتری از بیت المال را تضییع و به جیب خود فرستاده و البته تا قبل از دستگیری هم خیالی برای بازگرداندن آن ندارند. به خاطر داریم که طی ماه های اخیر برخی از مدیران دولتی استان چگونه با اتهام تضییع اموال بیت المال روبرو و بعضی از آنان روانه زندان شده و به حبس های طویل المدت محکوم شده اند.

4. عجیب آن که مبلغ اجاره بها منزل ویلایی شهردار قبلی رشت به نرخ امروز، بیش از یک و نیم برابر آپارتمان فعلی شهردار رشت است. به عبارت دیگر، در این مورد خاص، صرفه جویی هم صورت گرفته است! متاسفانه خشت اول این دیوار کج گذاشته شده و اگر بنا بر برخورد و حل ریشه ای موضوع است، می بایست به گذشته رجوع شود. عجیب تر هم آن که بدانیم حتی برخی شهرداران بومی رشت هم حاضر به سکونت در منزل شخص نبوده و پس از تصدی بر شهرداری رشت، یا در منازل سازمانی ساکن شده و یا اقدام به تهیه مسکن جدید برای خود از بودجه بیت المال شهرداری رشت نمودند. نمونه واضح این موضوع، نامه جمشیدپور، سرپرست وقت شهرداری رشت به خودش برای در اختیار گرفتن منزل سازمانی می باشد.
جنجال خانه 950 میلیونی آقای شهردار!
#شهردار رشت #دکتر ناصر حاج محمدی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222901 1