کدخبر:
222919
تاریخ انتشار:
۲۵ مهر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

به بهانه اتفاقات شورای شهرستان رشت؛

فرمانداری رشت؛ بی انگیزه، کم رمق و افول کرده!

خزر: علیرغم انتشار گسترده این خبر در رسانه های مجازی، فرمانداری رشت هیچ واکنشی در ابعاد رسانه ای از خود نشان نداد. همین عدم واکنش بار دیگر شرایط نا به سامانی که این روزها این سازمان دولتی و حاکمیتی به آن دچار است را برجسته می نماید. بی انگیزگی و افسردگی!

به گزارش خزرآنلاین، چندی پیش بود که جلسه انتخاب هیئت‌رئیسه شورای شهرستان رشت به علت غیبت برخی اعضا برای دومین بار متوالی لغو شد. لغو این جلسه با اعتراض توام با افشاگری اعضای حاضر روبرو شد تا آن جا که سید جواد ترمه، عضو شورای شهرستان رشت با بیان اینکه فرماندار رشت باید به مصوبه شورای شهرستان توجه کند، گفت: شورای شهرستان رشت بابت عدم حضور و سلب عضویت دو تن از اعضای شورای شهرستان (حامد عبدالهی و حجت جذب) مصوبه‌ای به فرمانداری رشت ارسال کرد اما متأسفانه تاکنون این موضوع به سرانجام نرسیده است.

رحیم پورطالمی، دیگر عضو شورای اسلامی شهرستان رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه عدم حضور برخی از اعضای شورای شهرستان رشت در جلسه انتخاب هیئت‌رئیسه بی‌حرمتی به دیگر اعضای شورای شهرستان و آرای مردم است، اظهار کرد: عدم حضور دو تن از اعضای شورای شهر رشت در جلسات شورای شهرستان موجب بروز مشکلاتی شده است و انتظار داریم فرماندار رشت پیگیر این وضعیت نگران‌کننده باشد. همچنین سیده مریم پاکزاد، دیگر عضو شورای شهرستان رشت هم از مسئولین خواست تا نسبت به عملکرد دوشخصیتی که با اقداماتشان مجموعه شورای شهرستان رشت را زیر سؤال برده‌اند، ورود کند.

سرانجام هم در این جلسه مصوب شد تا زمانی که پرونده سلب عضویت حامد عبداللهی و حجت جذب در هیئت حل اختلاف استان تعیین تکلیف نشود از برگزاری جلسات شورای شهرستان رشت خودداری شود.

علیرغم انتشار گسترده این خبر در رسانه های مجازی، فرمانداری رشت هیچ واکنشی در ابعاد رسانه ای از خود نشان نداد. همین عدم واکنش بار دیگر شرایط نا به سامانی که این روزها این سازمان دولتی و حاکمیتی به آن دچار است را برجسته می نماید. بی انگیزگی و افسردگی!

به نظر می رسد میرشمس مومنی زاده که در سال های پایانی خدمت به سر می برد، از عدم انتصاب به عنوان معاون سیاسی استانداری ناخشنود است و عملا انگیزه کارکردن را از دست داده است. در چنین فضایی کیفیت نظارت فرمانداری بر شوراهای شهر و شهرستان به شدت افول کرده تا آن جا که اعضای شورا بی توجه به مسئولیت در برابر آرای مردم، در جلسات حاضر نشده و هیچ ترس و واهمه ای هم از سلب عضویت خود ندارند. البته این روند قبل از مطرح شدن نام میرشمس مومنی زاده برای تصدی بر معاونت سیاسی استانداری گیلان هم وجود داشته اما بعد از ناکامی فرماندار فعلی رشت در دستیابی به این کرسی، به شدیدترین صورت خود رسیده است. از یاد نمی بریم که چگونه اعضای شورای شهر رشت در زمان تصدی مومنی زاده بر فرمانداری، هر چه که خواستند کردند و با اصرار بر انتخاب شهرداری از میان خود، ماه ها رشت را به شهری بی شهردار تبدیل نمودند.

حالا هم که معاونت سیاسی فرمانداری رشت به محلی برای زورآزمایی گروه های سیاسی تبدیل شده است، عملا فرمانداری سیاسی ترین شهرستان استان را به افولی سراسری دچار کرده و از وظایف اصلی خود دور کرده است. ای کاش استاندار گیلان فکری به حال وضعیت موجود کرده و فرمانداری رشت را به روزهای درخشان گذشته برگرداند. روزهایی که فرماندار، به معنای واقعی فرمان را در دست داشت و اعضای شورا چنین متهورانه دست به غیبت های متوالی نمی زدند. 
فرمانداری رشت؛ بی انگیزه، کم رمق و افول کرده!
#فرمانداری رشت #میرشمس مومنی زاده


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
222919 1