کدخبر:
223033
تاریخ انتشار:
۲ آبان ۹۸
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

بحران حاشیه‌نشینی رشت را تهدید می‌کند

خزر: سید محمد احمدی در نشست حاشیه‌نشینی در مرکز گیلان گفت: مناطق حاشیه شخر رشت به اماکنی برای رشد نامتقارن کلانشهر رشت تبدیل شده و نظارتی بر ساخت و ساز در این مناطق وجود ندارد.

به گزارش خزرآنلاین، سید محمد احمدی در نشست حاشیه‌نشینی در مرکز گیلان گفت: مناطق حاشیه شهر رشت به اماکنی برای رشد نامتقارن کلانشهر رشت تبدیل شده و نظارتی بر ساخت و ساز در این مناطق وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه مشکل صدور پروانه برای زمین‌های نسقی همچون سایر کلانشهرهای کشور باید رفع شود، افزود: در برخی مناطق شاهد اسکان بیش از ۲۰هزار نفر جمعیت و احداث هزاران واحد مسکونی بدون پروانه هستیم.

معاون سابق استاندار گیلان گفت: این انقلاب متعلق به مردم و به ویژه مستضعفین است و باید تلاشمان را در رسیدگی به مشکلات مردم مناطق کم‌برخوردار تسریع بخشیم.

احمدی با تصریح بر اینکه حاشیه نشینی در شهرها نیز مانند دیگر پدیده های اجتماعی، عوارض و مشکلاتی برای جامعه به همراه دارد، گفت: ستاد بازآفرینی مناطق حاشیه‌نشین گیلان باید تشکیل و مشکلات این بخش را به صورت تخصصی رفع کند.

وی با بیان اینکه شهروند درجه یک‌و دو بی‌معناست، تاکید کرد: همه ما شهروند رشتیم و باید از خدمات عمومی به صورت یکسان بهره ببریم.

فرماندار سابق رشت گفت: مردم مناطق حاشیه رشت بارها اعلام کرده‌اند که آماده دریافت پروانه و سیر مراحل قانونی هستند و باید به این مطالبه مردم پاسخ مناسب و روشن داد.

احمدی با بیان اینکه در ایجاد معضل حاشیه‌نشینی در رشت به دنبال مقصر نباشیم، گفت: باید رو به آینده فکر کرد و واکاوی مشکلی که در دو دهه ایجاد شده کمک چندانی به نا نمی‌کند و معتقدم با همدلی مردم و مسئولان می‌توان بسیاری از مشکلات مناطق حاشیه‌نشین را در بازه کمتر از یکساله رفع کرد.
بحران حاشیه‌نشینی رشت را تهدید می‌کند
#سید محمد احمدی #معاون سابق استاندار گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
متاسفانه افرادیکه که هنگام داشتن پست ومقام اینگونه نگاه را درتصمیم گیری نداشته حالا توبه کرده وبه بهانه حضوردرانتخابات تغییردیدگاه برخلاف مصالح نظام دارند. بزارکنار این ......
پنجشنبه، 2 آبان 139817:18:48
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

علی
باسلام تحلیل درست ومنطقی درخصوص حاشیه نشینی بیان شده ان شالله ازتجارب وظرفیت رشتی ها در این شهرمردمان بهرمندشوند
شنبه، 4 آبان 13989:3:23
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223033 1