کدخبر:
223055
تاریخ انتشار:
۳ آبان ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

رمزگشایی از پیامی که در انتصابات اخیر شهردار رشت نهفته است!

خزر: اگرچه گذر زمان مشخص خواهد کرد که آیا حکم سرپرستی فلک دوست به مدیرعاملی ارتقا پیدا خواهد کرد یا نه، اما آن چه که از برکناری سجاد محجوب و انتصاب فردی همچون فلک دوست به جای او می توان دریافت، اینست که شهردار رشت روحیه ای تلافی جویانه دارد و اساسا در زیر فشار نه تنها حاضر به تسلیم نخواهد بود بلکه هر نوع اقدام ایضایی را به شدت پاسخ خواهد داد. این می تواند سیگنالی روشن برای رسانه هایی باشد که تصور می کنند حاج محمدی در زیر بار فشارهای رسانه ای شانه خالی خواهد کرد و تن به مذاکره در این شرایط خواهد داد! 

به گزارش خزرآنلاین، شهردار رشت دیروز در احکامی، 4 انتصاب جدید را در شهرداری رقم زد. انتصاباتی که از بین آن ها، 2 انتصاب را می توان برجسته تر، مهمتر و شایسته تحلیل قلمداد کرد. اول تصدی زینب فلک دوست بر سرپرستی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت و دوم انتصاب نینا پنجه ای به عنوان مدیر نظارت بر ساخت و سازهاى شهرداری رشت. البته اهمیت اولی از دومی بیشتر است! 

مدت هاست که گفته می شود برخی از اعضای شورای شهر رشت بالاخص یکی از اعضای شورا از عملکرد فلک دوست رضایت کامل داشته و خواهان ارتقای او به مدارج بالاتر در شهرداری رشت شده اند. حتی گفته می شد جایگاه بعدی فلک دوست، همین کرسی ریاست بر سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت است. 

با این حال، حاج محمدی تا همین دیروز هم از درج امضای خود در زیر حکم انتصاب فلک دوست، خودداری می کرد. اما چه چیزی سبب شد که حاج محمدی سرانجام با انتصاب فلک دوست بر این کرسی مهم موافقت کند؟ گمانه زنی های رسانه ای، تنها به یک پاسخ ختم می شود! واکنش حاج محمدی به اظهارات امیرحسین علوی! 

 

در آخرین جلسه شورا بود که امیرحسین علوی، اظهارات تندی را نسبت به شهردار بر زبان راند. استفاده از واژه "مسخره بازی" در توصیف اقدامات شهردار و بارگذاری فیلم این اظهارات در صفحه اینستاگرامی اش، گویا سرانجام عزم حاج محمدی را برای برکناری محجوب جزم کرد و شهردار رشت در واکنش به این اظهارات، تن به برکناری یکی از معدود مدیران نزدیک به علوی داد. 

محجوب از مدت ها قبل تحت حملات تیم رسانه ای اکثریت شورا قرار داشت و پرواضح است که حضورش مورد تایید طیف اکثریت شورا نبود. با این حال آن چه که به کار محجوب در راس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری پایان داد نه این هجمه های رسانه ای و نه اصرار برخی شورانشینان برای ارتقای فلک دوست، بلکه اظهارات علوی در آخرین جلسه غیررسمی شورا بود. اصطلاحاً انتصاب امروز فلک دوست به عنوان سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت نه از حب علی که از بغض معاویه است! 

اگرچه گذر زمان مشخص خواهد کرد که آیا حکم سرپرستی فلک دوست به مدیرعاملی ارتقا پیدا خواهد کرد یا نه، اما آن چه که از برکناری سجاد محجوب و انتصاب فردی همچون فلک دوست به جای او می توان دریافت، اینست که شهردار رشت روحیه ای تلافی جویانه دارد و اساسا در زیر فشار نه تنها حاضر به تسلیم نخواهد بود بلکه هر نوع اقدام ایضایی را به شدت پاسخ خواهد داد. این می تواند سیگنالی روشن برای رسانه هایی باشد که تصور می کنند حاج محمدی در زیر بار فشارهای رسانه ای شانه خالی خواهد کرد و تن به مذاکره در این شرایط خواهد داد! 

در پایان باید گفت مدت هاست که اکثریت 6 نفره شورا، عملا تمام سهم شورا از قدرت را در اختیار دارند. مدیران نزدیک به اقلیت، عزل شده و جای خود را به مدیران منتسب به اکثریت می دهند. این سناریو مطمئنا ادامه خواهد داشت و تنها به عزل یا تنزل قدیمی، رضاطبع، محجوب و ارتقای فلک دوست و پنجه ای ختم نمی شود. این روزها برکناری، استیضاح یا هر آن چه که منجر به نبود حاج محمدی در راس شهرداری رشت شود، به شدت دور از ذهن است. اکثریت شورا در بالاترین سطح هماهنگی و حمایت از شهردار رشت به سر می برند و عوامل بیرونی هم با توجه به زمان کوتاهی که از حضور حاج محمدی در راس شهرداری رشت می گذرد، نمی توانند در پروسه حذف او از شهرداری دخیل باشند. مگر آن که حاج محمدی خودش نخواهد که دیگر بماند که آن هم با توجه به دور بودن چندین ساله او از مناصب مدیریتی و احیای دوباره اش به عنوان شهردار رشت، بعید به نظر می رسد. 
رمزگشایی از پیامی که در انتصابات اخیر شهردار رشت نهفته است!
#شهردار رشت #ناصر حاج محمدی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223055 1