کدخبر:
223093
تاریخ انتشار:
۵ آبان ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

درآمد نجومی نظام مهندسی گیلان از یک مصوبه ابداعی! + اسناد/فیلم

خزر: این در حالی است که بنا بر آمار اعلامی در سایت مرکز کنترل تاسیسات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان در سال 95 بیش از 86 هزار مورد و در سال 96 هم بیش از 54 هزار مورد نقشه گاز، وارد شده است که بر طبق مصوبه 4 نفره، از زمان برگزاری جلسه تا ابلاغ رای دیوان عدالت اداری، بابت هر نقشه مبلغ 20 هزار تومان به صورت غیرقانونی از داوطلبین دریافت شده است که می توان به راحتی پی به نجومی بودن مبلغ دریافتی توسط نظام مهندسی ساختمان گیلان برد. 

به گزارش خزرآنلاین، سازمان نظام مهندسی استان گیلان از سال 92 بر اساس مصوبه ابداعی هیات 4 نفره، از هر متقاضی گاز، مبالغی را اضافه دریافت کرده است. 

ماجرا از آنجا آغاز شد که هیات 4 نفره ی تصمیم‌گیر در استان، شامل حجت شعبانپور معاون عمرانی وقت استانداری، محمدعلی ثابت قدم شهردار وقت رشت، علی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی استان و عبدالرضا قاسمیان رئیس نظام مهندسی ساختمان گیلان در 31 فروردین 95 طی جلسه ای مصوب کردند علاوه بر تعرفه ی مشخص شده نظارت گاز، مبلغ 200000 ریال تحت عنوان ابداعی "حق ثبت نقشه" از متقاضیان گاز استان گیلان اخذ شود!

 

در همین راستا انجمن صنفی شرکت های گازرسانی ماسال و شاندرمن به ریاست علیرضا طالبی، شکایتی را در این خصوص در دیوان عدالت اداری طرح می کند که پس از طی تشریفات قانونی، حکم دیوان مبنی بر غیرقانونی بودن دریافت این مبلغ اعلام می شود. 

در رای دیوان عدالت اداری کشور آمده است: "اخذ هرگونه وجه، کالا و خدمات توسط دستگاه های اجرایی به تجویز قانونگذار منوط گردیده بنابر این الزام اشخاص به پرداخت مبلغ 200000 ریال بابت حق ثبت نقشه ها به سازمان نظام مهندسی، بر خلاف قانون بوده و قسمت دوم تبصره 4 مصوبه مورد اعتراض مستند به بند 1 ماده 12 و ماده 88 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 ابطال می شود."

این در حالی است که بنا بر آمار اعلامی در سایت مرکز کنترل تاسیسات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان (تصویر زیر) در سال 95 بیش از 86 هزار مورد و در سال 96 هم بیش از 54 هزار مورد نقشه گاز، وارد شده است که بر طبق مصوبه 4 نفره، از زمان برگزاری جلسه تا ابلاغ رای دیوان عدالت اداری، بابت هر نقشه مبلغ 20 هزار تومان به صورت غیرقانونی از داوطلبین دریافت شده است که می توان به راحتی پی به نجومی بودن مبلغ دریافتی توسط نظام مهندسی ساختمان گیلان برد. 

البته چگونگی عودت این وجه پس از رای دیوان عدالت اداری مبنی بر غیرقانونی بودن اخذ آن در هاله ای از ابهام است. قابل تامل آن که از 4 نفری که امضایشان در این مصوبه به چشم می خورد، 3 نفر دیگر در آن جایگاه قرار نداشته و تنها عبدالرضا قاسمیان لنگرودی، همچنین رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان می باشد!

 

حالا اما ماسال نیوز، یک گزارش ویدیویی جدید از علیرضا طالبی، رییس وقت انجمن صنفی شرکت های گازرسانی ماسال و شاندرمن که با پیگیری های خود منجر به ابطال دریافت غیرقانونی نظام مهندسی گیلان شده، منتشر کرده است. در این ویدیو طالبی ادعاها و اظهارات جدید و قابل تاملی را در خصوص آن چه در نظام مهندسی گیلان  می گذرد، بر زبان می آورد که البته خزرآنلاین مستقلا قادر به تایید یا رد آن نبوده و قضاوت را در این خصوص بر عهده افکار عمومی می سپارد! 
درآمد نجومی نظام مهندسی گیلان از یک مصوبه ابداعی! + اسناد/فیلم
#نظام مهندسی گیلان #عبدالرضا قاسمیان لنگرودی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223093 1