کدخبر:
223131
تاریخ انتشار:
۸ آبان ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

به بهانه اظهارات امام جمعه رشت؛

کدام مدیر در گیلان 15 خانه 2 میلیارد تومانی دارد؟

خزر: مدت هاست که شایعاتی از ثروت نجومی یک مدیر بانکی فاسد به گوش می رسد. فردی که با گرفتن وام بانکی کم بهره از بانکی که خودش ریاست آن را بر عهده دارد و سرمایه گذاری این منابع دولتی در حوزه ساخت و ساز، هم اکنون مالکیت چندین ملک مرغوب و گرانقیمت را در اختیار داشته و همچنان بر ادامه روند دریافت وام های بانکی کم بهره و طویل المدت و استفاده از این منابع در ساخت و سازهای جدید، اصرار دارد.

به گزارش خزرآنلاین، آیت الله فلاحتی در بخشی از خطبه های نماز جمعه سوم آبان ماه، با بیان اینکه مسئولان وظیفه دارند اموال و دارایی خود را شفاف سازی کنند، گفت: مسئولی داریم که بیش از 15 خانه داشته و قیمت هر کدام بیش از 2 میلیارد است!

این اظهارات امام جمعه رشت، مهر تایید بر حدس و گمان هایی بود که مدت هاست در بین مردم عادی رواج دارد. گمانه زنی هایی که حکایت از سرمایه نجومی برخی مدیران دارد. مدیرانی که در بهترین نقاط شهر ساکن بوده و با داشتن سفرهای خارجی منظم و استفاده از بهترین اتوموبیل ها و تناول لذیذترین غذاها خبر از حال محرومان و مستضعفان ندارند. 

اما کدام مدیر در گیلان 15 خانه 2 میلیاردی دارد؟ 

مدت هاست که شایعاتی از ثروت نجومی یک مدیر بانکی فاسد به گوش می رسد. فردی که با گرفتن وام بانکی کم بهره از بانکی که خودش ریاست آن را بر عهده دارد و سرمایه گذاری این منابع دولتی در حوزه ساخت و ساز، هم اکنون مالکیت چندین ملک مرغوب و گرانقیمت را در اختیار داشته و همچنان بر ادامه روند دریافت وام های بانکی کم بهره و طویل المدت و استفاده از این منابع در ساخت و سازهای جدید، اصرار دارد. جالب آن که این مدیر بانکی، چهره ای شناخته شده در نزد مشاورین املاک بوده و با یک پرس و جوس ساده می توان پی به فایل های متعددی که به نام او و فرزندش در نزد مشاورین املاک وجود دارد، برد! 

نکته قابل تامل و تاسف برانگیز قضیه اینجاست که در کارنامه این مدیربانکی، یک بار تعلیق به علت همین مفسده های مالی به چشم می خورد با این حال مشخص نیست این فرد چگونه و از طریق لابی با چه کسانی مجددا بر سر کار قبلی بازگشته و هم اکنون با خیال راحت به چپاول اموال بیت المال مشغول است! 

چندی پیش هم تصاویری از رد و بدل شدن پیام های مشمئز کننده این فرد با یکی از بانوانی که با هدف دریافت وام به بانک محل خدمت وی مراجعه کرده بود، در فضای مجازی منتشر شد که در آن این مدیر مفسد بانکی با انتقاد از خانمی که به دفتر وی مراجعه کرده بود، می گفت که به علت حضور کارمندان بانک، بهتر است برای پیگیری روند دریافت وام بانکی خود به باغی که در یکی از مناطق حاشیه ای شهر رشت قرار دارد، مراجعه کند! 

البته پیش تر هم یک فایل صوتی که محتوی توهین های زننده این فرد به یکی از متقاضیان دریافت وام بود، در فضای مجازی منتشر شد! جناب رییس، پاسخ مردمی را که برای دریافت وام به مبلغ ناچیز، ماه ها در صف انتظار بودند، با توهین می داد اما خود علی رغم داشتن بدهی معوقه بانکی، وام های چند صد میلیونی با بازپرداخت طویل المدت گرفته و این مبالغ را در بازار ارز، سکه، ماشین و مسکن سرمایه گذاری می نمود! 

به نظر می رسد آن چه که تاکنون علی رغم افشای تمام مفاسد مالی و اخلاقی، مانع از برکناری و برخورد قضایی با این مدیر بانکی مفسد گردیده، فرمانبرداری محض این فرد از کانون های رانت و قدرت در استان می باشد. غافل از آن که به وقت دستگیری و بازداشت توسط نهادهای انقلابی، چنگ اندازی به دامن نخ نمای مدیران دولتی ولو مدیرانی که خودشان هم مشهور به گروکشی باشند، کارساز نخواهد بود. 

در پایان امید است اخیر نماینده محترم ولی فقیه در استان می تواند فتح بابی جدید برای برخورد با این مدیران زالوصفت که مدت هاست با مکیدن خون مردم، خود را فربه ساخته اند، باشد. آیا نهادهای متولی و نظارتی، سرانجام به سراغ فردی که مدت هاست پای مفاسدش حتی به فضای مجازی هم گشوده شده، خواهند رفت؟
کدام مدیر در گیلان 15 خانه 2 میلیارد تومانی دارد؟
#مدیر فاسد #رانت #اختلاس


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Social
تازه های Social
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223131 1