کدخبر:
223299
تاریخ انتشار:
۱۷ آبان ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

پاسخی به اتهامات سایت منسوب به مسئول پیشین!

خزر: سایت منسوب به یکی از شخصیت های پیشین استان، اخیرا در گزارشی اتهامات فراوانی را به تحریریه خزرآنلاین وارد کرده است که در جهت تنویر افکار عمومی، ناگزیر به پاسخگویی آن شدیم. آن چه در ادامه می خوانید اتهامات وارد شده توسط این سایت و پاسخ مدیرمسئول خزرآنلاین به آن است. 

به گزارش خزرآنلاین، رسانه منسوب به یکی از مسئولین پیشین استان، در واکنش به انتشار خبری در خزرآنلاین، ضمن نیت خوانی و کذب دانستن خبر منتشره، اتهاماتی را به تحریریه خزر وارد کرده است. این در حالی است که خزر در خبر منتشر نشده هیچ نامی از کسی نبرده و اصلا ضمیر خبر، این شخصیت نبوده است. با این حال به علت اتهام افکنی این رسانه به مسئولان خزرآنلاین، ناگزیر به ارائه پاسخ در جهت تنویر افکار عمومی هستیم. 

آن چه در ادامه می آید بخشی از اتهامات وارده در این رسانه و پاسخی است که مدیرمسئول خزرآنلاین به آن داده است: 

1. در قسمت اول این نوشته ضمن جعلی خواندن خبر منتشر شده در خزرآنلاین، آمده که انتشار این جعلیات می تواند باعث سلب اعتماد عمومی نسبت به رجال مذهبی و علمی و فرهنگی و به تبع آن اعتقادات مذهبی مردم شود.

در پاسخ به نگارنده این مطلب باید گفت آن چه که باعث سلب اعتماد عمومی مردم نسبت به رجال می شود، در نوع رفتار خود آن ها نهفته است نه اخبار منتشر شده در سایت ها و رسانه ها آن هم به صورت بدون نام! چنانچه ابعاد شخصیت معنوی و علمی رهبر معظم انقلاب به واسطه ساده زیستی، بی توجهی به مادیات، آینده نگری، عدالت محوری و نفی تبعیض، مردمی بودن، قانونمندی و تکیه بر قانون، دفاع از مظلومان و مبارزه با مستکبران، فروتنی، از خود گذشتگی، امین بودن نسبت به بیت المال، دوری از قبیله گری و پارتی بازی بر همگان شناخته شده و تمام تبلیغات سو رسانه های معاند و ضد انقلاب و هزینه های فراوانی که صرف این این قبیل امورات می کنند، نتوانسته خدشه ای بر این شناخت وارد نماید. 

این انتظار از تمام رجل مذهبی و فرهنگی می رود که در حرف و صد البته در عمل هم به الگو برداری از مرام و مسلک مقام معظم رهبری بپردازند. به عنوان نمونه، نگاهی در تصمیمات داهیانه رهبر انقلاب نشان می دهد ایشان به تبعیت از امام راحل(ره)، اجازه ورود بی قاعده خانواده و منسوبین به مناصب حکومتی را نداده و از پارتی بازی چه در مورد نزدیکان و چه مسئولان احتراز نموده اند. این در حالی است که متاسفانه برخی از رجال به واسطه عدم احراز صلاحیت یکی از نزدیکانشان در یک انتخابات، اظهاراتی را بر زبان راندند که حتی به سوژه ای برای رسانه های معاند تبدیل شد.

پس آن چه که خدای نکرده سبب سلب اعتماد عمومی می شود، نه مطالب منتشر شده در رسانه ها، بلکه اعمال و افعال آنان است که البته هیچگاه از مردم مخفی نمی ماند.


2. نویسنده مطلب در سایت منسوب به مسئول پیشین بر این موضوع معترف است که این دلنوشته را بمنظور دفاع از موقعیت شغلی خود به تحریر درآورده است!

این اعتراف در درون خود چند نکته دارد. اولین برداشتی که ممکن است از این اعتراف نویسنده داشت، اینست که عدم تحریر این مطلب ممکن بود برای نویسنده تبعاتی در حد و اندازه از دست دادن شغلش داشته باشد. فرض محال که مطلب منتشر شده در خزرآنلاین کذب بوده است، این کدام رجال مذهبی و علمی است که به واسطه گناه دیگری، فردی دیگر را از کار بر کنار می کند! 

نکته دوم اینکه دلنوشته به مطلبی اطلاق می شود که از دل برآید که البته هر آن چه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند. اینکه فردی به خاطر دفاع از موقعیت شغلی خود، مطلبی را در تایید، تعریف و تمجید دیگری بنویسد که دیگر دلنوشته محسوب نمی شود! 


3. در بخشی از مطلب منتشر شده در سایت منسوب به مسئول پیشین، نگارنده مطلب بر این موضوع اذعان می کند که دو پایگاه خبری اقدام به انتشار مطلبی خلاف واقع نموده و در گذشته بین پایگاه اولی که عامل انتشار خبر مذکور است و یکی از فرزندان شخصیت مورد انس و الفتی وجود داشته است! 

البته مشخص نیست منظور از "پایگاه اولی" از نظر نگارنده، خزرآنلاین است یا خیر؟ چرا که وی در ابتدای مطلب، خزرآنلاین را با لفظ پایگاه اول خطاب کرده اما در سطور پایین تر به ناگاه جای پایگاه اول و دوم عوض می شود! تو گویی نویسنده به علت قلم فرسایی بیش از اندازه در فرضیات ابتدایی مطلب دچار اشتباه می شود! 

در هر حال اگر منظور، خزرآنلاین بوده است باید گفت مسئولین خزرآنلاین با یکی از فرزندان شخصیت، ارتباطی در حد سلام و احوالپرسی داشته و بعضا در نشست های مشترک افتخار زیارت آقازاده را به دست می آورده اند! حال اگر این را می توان انس و الفت قلمداد کرد، که می بایست مرزهای واژگان را در زبان و ادبیات فارسی از نو تعریف کرد!

گویا نویسنده تلویحا خطاب به مسئولین خزرآنلاین می گوید شما که انس و الفتی با فرزند شخصیت داشته اید، چرا این موضوع را منتشر کرده اید؟ در پاسخ هم باید گفت اولا انس و افتی وجود نداشته که گذر انیسان قبلی حتی در برهه ای به زندان هم افتاد و دوماً انس و الفت باعث چشم پوشی بر حقایق نمی شود. 


4. نویسنده مطلب در سایت منسوب به مسئول پیشین با کنایه از مدیرمسئول خزرآنلاین می پرسد که آیا منبعی همچون خبرساز در بند دارید که اخبار را به شما می رساند؟!

اگرچه به نظر می رسد منظور نگارنده از خبرساز در بند، مدیر سایت معاند و ضد انقلاب آمدنیوز بوده است اما گویا ایشان فراموش کرده اند که یکی از سوژه های مورد علاقه نیما زم برای خبرسازی و انتشار مطالب سراسر دروغ و بدبین نمودن مردم نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی، اقداماتی بوده که توسط جناب شخصیت در استان صورت گرفته است! از فایل صوتی معروف گرفته تا فعالیت عمرانی پرحاشیه و گرفتن پول از مردم و تحویل ندادن واحدهایشان که هنوز هم هر از چند گاهی منجر به تجمع خریداران در برابر ساختمان استانداری و استمداد طلبی شان از مسئولان ارشد نظام با در دست داشتن پلاکاردهای گوناگون می شود. 


5. نویسنده مطلب در سایت منسوب به مسئول پیشین، شخصیت مورد حمایت خود را از رجل مذهبی کشور و حتی جهان اسلام خوانده و گفته است منزلی که ایشان همچنان در آن سکونت داشته و امر تحقیق و مطالعه مشغولند، متعلق به شرکت درفک استانداری است و ایشان طبق تصمیم استانداری در آن سکونت دارند. 

در پاسخ به این موضوع هم باید گفت البته هیچ کس منکر تالیفات و تحقیقات ارزشمند این شخصیت مذهبی و علمی نیست بلکه آن چه که می بایست تبیین شود میزان تاثیرگذاری این تحقیقات و مطالعات در جامعه است. با بررسی های لازم می توان دریافت که این تحقیقات تا چه اندازه در اعمال و رفتار نزدیک ترین افراد به این شخصیت تبلور داشته است.

ضمنا اینکه گفته می شود منزل محل سکونت ایشان متعلق به شرکت درفک استانداری است، هم قابل تامل است. چرا که اگر منظور همان شرکت درفک معروف باشد، باید گفت این شرکت که چند مدتی است به نام جدید یعنی "عمران سیمای گیلان" معرفی می شود، یک شرکت سهامی خاص است که از قضا بنا به آن چه در سایت این شرکت آمده، مدیرعامل فعلی آن "عبدالرضا ابراهیمی" از اصلاح طلبان بنام می باشد که سابقه سال ها تصدی بر دبیری شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان را در کارنامه دارد! 

با فرض اینکه مالک منزل محل سکونت مسئول بلند مرتبه پیشین استان، شرکت درفک یا همین شرکت سهامی خاص عمران سیمای گیلان باشد، باید گفت چرا یک مسئول پیشین بلندمرتبه استان که هنوز هم یکی از مناصب مهم را در اختیار دارد، در منزلی که مایملک یکی از شرکت های سهامی خاص بوده و هم اکنون یک اصلاح طلب معروف در استان، مدیرعاملی آن را بر عهده دارد، سکونت دارد؟ 


6. در پایان نویسنده مطلب منتشر شده در سایت منسوب به مسئول پیشین، مدیران خزرآنلاین را افرادی غیربومی معروف کرده است! 

اگرچه مدت هاست که از این دست الفاظ برای ایراد هجمه به مدیران خزرآنلاین استفاده می شود اما عجیب است که سایت منسوب به یک شخصیت معنوی که از قضا آن شخصیت را از رجل جهان اسلام هم می داند، از چنین الفاظی استفاده کند! 

هر کسی که حداقل مطالعه ای در تاریخ صدر اسلام داشته باشد، می داند که پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم، سلمان فارسی را که اصالتی ایرانی و به اصلاح اعراب آن زمان عجم بوده، برادر خود خطاب کرده و آن چنان به سلمان علاقه داشت که فرمود: سَلْمانُ مِنّا أَهْلَ الْبَیْتِ، سلمان از اهل بیت من است.

قابل تامل آن که در دوران ظهور دین مبین اسلام و در شرایطی که بسیاری از اعراب دوران جاهلیت خود را برتر از سایرین دانسته و بر داستان عرب و عجم اصرار می ورزیدند، پیامبر مهربانی ها، سلمان فارسی را برادر خود خطاب کرد اما حالا با گذشت قریب به 1400 سال، نویسنده سایت منسوب به یک شخصیت مذهبی، افرادی را که نه از کشور دیگر بلکه از همین استان مجاور به گیلان آمده و نزدیک به 20 سال است که در گیلان سکونت دارند، غیربومی می خواند! 

 

در پایان باید گفت که خزرآنلاین به عنوان رسانه ای مستقل و پایبند به قوانین و اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی، به تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور فعالانه در عرصه جنگ نرم، با قدرت به فعالیت خود در فضای مجازی ادامه خواهد داد اگر چه معتقد است، هیچ مشقی عاری از خطا نیست و این خداست که بر باطن همه افراد آگاه است. 
پاسخی به اتهامات سایت منسوب به مسئول پیشین!
#خزرآنلاین #سایت گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223299 1