کدخبر:
223585
تاریخ انتشار:
۱۱ آذر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

دلق پوش:

افتتاح شورای حل اختلاف بخش صنعت در گیلان

خزر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان راه‌اندازی شورای حل اختلاف بخش صنعت را گامی مثبت در جهت ایجاد تفاهم و اعتماد و درک متقابل دستگاه قضایی و کارآفرینان استان دانست. 

به گزارش خزرآنلاین، فرهاد دلق‌پوش امروز در جلسه افتتاح و شروع به کار شعبه ویژه شورای حل اختلاف بخش صنعت، اظهار کرد: با توجه به حجم بالای امور موجود در قوه قضاییه شعبه ویژه شورای حل اختلاف در بخش صنعت می‌تواند به‌عنوان پلی بین کارآفرینان صنعتی و دستگاه قضایی ایفای نقش کند.

وی با بیان اینکه شوراهای حل اختلاف می‌توانند در سرعت حل فصل برخی از دعاوی تأثیر مطلوبی داشته باشند، گفت: به‌طورکلی ایجاد شوراهای حل اختلاف به‌صورت تخصصی کارکرد خوبی در جهت رفع دغدغه‌های فعالان همان حوزه و تسریع و تسهیل در رسیدگی به مسائل حقوقی و مشکلات تخصصی دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان راه‌اندازی شورای حل اختلاف بخش صنعت را گامی مثبت در جهت ایجاد تفاهم و اعتماد و درک متقابل دستگاه قضایی و کارآفرینان استان دانست و تصریح کرد: این اقدام شایسته دستگاه قضایی بسیار به رفع مشکلات و موانع بخش تولید و اشتغال کمک خواهد کرد و گامی مثبت در جهت رونق تولید محسوب می‌شود.

دلق‌پوش با اذعان به اینکه شوراهای حل اختلاف با توجه به فلسفه اولیه خود یعنی ایجاد صلح و سازش به سهولت می‌توانند بخشی از حجم کار قوه قضاییه را کاهش دهند، بیان کرد: در این زمینه انجام فرهنگ‌سازی لازم، تأثیر مناسبی بر حل‌وفصل دعاوی حوزه صنعت و تولید از طریق ایجاد تفاهم و اعتمادسازی خواهد داشت و این کاری ارزشمند در حمایت از تولید است.

وی از آمادی سازمان صمت گیلان برای کمک به فعال‌سازی شورای حل اختلاف افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در جهت کمک به فعال‌سازی شورا با همکاری تشکل‌های تخصصی بخش صنعت و معدن برای تسریع امور و روان‌سازی بررسی مشکلات اعلام آمادگی می‌کند و در کنار بخش خصوصی و دستگاه قضایی در این زمینه فعال خواهد بود.

رئیس سازمان صمت گیلان به ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به دعاوی معدنی اشاره کرد و گفت: در جلسه شورای معادن استان که به ریاست استاندار گیلان تشکیل شد این پیشنهاد ارائه و با استقبال مسؤولان ذی‌ربط قضایی مواجه شد که در اولین فرصت مقدمات این کار فراهم می‌آید.
افتتاح شورای حل اختلاف بخش صنعت در گیلان
#رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان #دلق پوش #افتتاح شورای حل اختلاف


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223585 1