کدخبر:
223659
تاریخ انتشار:
۱۷ آذر ۹۸
چاپ
چاپ
|
3 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نگاهی به عملکرد حسن تامینی در دوران آخرین حضورش در بهارستان!

خزر: حسن تامینی پس از یک وقفه 4 ساله، قصد دارد تا شانس خود را برای حضور در بهارستان بیازماید. وی که نامش بنا به دلایلی در جمع کاندیداهای نهایی مجلس دهم از حوزه انتخابیه رشت به چشم نمی خورد، این بار ثبت نام خود را برای انتخابات مجلس یازدهم نهایی و حالا سرنوشت خود را در انتخابات برای احراز یا عدم احراز صلاحیت، به دستان شورای نگهبان سپرده است.

به گزارش خزرآنلاین، حسن تامینی پس از یک وقفه 4 ساله، قصد دارد تا شانس خود را برای حضور در بهارستان بیازماید. وی که نامش بنا به دلایلی در جمع کاندیداهای نهایی مجلس دهم از حوزه انتخابیه رشت به چشم نمی خورد، این بار ثبت نام خود را برای انتخابات مجلس یازدهم نهایی و حالا سرنوشت خود را در انتخابات برای احراز یا عدم احراز صلاحیت، به دستان شورای نگهبان سپرده است.

فارغ از اینکه آیا صلاحیت تامینی در انتخابات آتی توسط شورای نگهبان احراز خواهد شد یا خیر، نگاهی به عملکرد او در آخرین حضورش در بهارستان در این روزهای نزدیک به انتخابات، خالی از لطف نیست. 

در دوران فعالیت مجلس نهم، سایتی با عنوان مجلس گرافی راه اندازی شده بود که نقش موثری در بررسی و تبیین عملکرد نمایندگان وقت ایفا می کرد. در معرفی نامه این سایت آمده بود: 

«تمامی اطلاعات مندرج در این سامانه از اسناد منتشر شده توسط مرکز پژوهشها و دیگر بخشهای مجلس شورای اسلامی استخراج شده است. از آن جایی که این اسناد در دسترس عموم قرار دارد هر کسی با تحلیل این اسناد قادر است اطلاعات استخراج شده توسط این سامانه را شخصا محاسبه و تصدیق نماید. اطلاعات مورد استفاده برای تحلیل شامل 350 صورتجلسه است که اولین جلسه آن در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۷ و آخرین آن در تاریخ ۱۳۹۴/۶/۳ بوده است. بدیهی است که فعالیتهای انجام شده بعد از این تاریخ در مجلس‌ گرافی ثبت نشده است.»

فعالیت مجلس گرافی اما پس از مدتی به شکلی قابل تامل، متوقف و این روزها کاملا از دسترس خارج شده است. با این حال در همان ایام برخی از رسانه های گیلان با استفاده از آمار و اطلاعات ارائه شده توسط سایت مجلس گرافی، به بررسی عملکرد نمایندگان استان پرداخته و آنان را از منظر معیارهای متفاوت، رتبه بندی کرده  بودند. 

اگرچه برخی از نمایندگان آن روزها، دیگر سودای بهارستان را در سر نمی پرورانند و حتی فوت کرده و به رحمت خدا رفته اند، اما حسن تامینی از جمله افرادی است که عملکردش در مجلس نهم به خوبی مورد بررسی رسانه ها قرار گرفته و این روزها مصمم است تا شانس خود را برای حضور دوباره در بهارستان بیازماید. بازخوانی اطلاعات و آمار منتشر شده توسط رسانه ها که با برداشت آنان از سایت مجلس گرافی صورت گرفته، تا حد زیادی می تواند بیانگر نوع عملکرد حسن تامینی در آخرین دوره حضورش در مجلس باشد. البته این آمار می تواند در خصوص سایر نمایندگان مجلس نهم که این روزها برای حضور در مجلس یازدهم هم ثبت نام کرده اند، مورد استفاده قرار گیرد.

بدیهی است که خزرآنلاین تنها به بازنشر آمار و اطلاعاتی که رسانه های استان از سایت مجلس گرافی استحراج کرده اند، پرداخته و هیچ دخل و تصرفی در این آمار و اطلاعات ندارد. همچنین هدف از بازنشر آمار و بررسی عملکرد نمایندگان مجلس نهم که قصد حضور در مجلس یازدهم را دارند، کمک به مخاطبین فهیم برای انتخاب کاندیدای اصلح می باشد و طی روزهای آتی این گزارش در خصوص سایرین هم منتشر خواهد شد. 


آن چه در ادامه می آید بر اساس آمار ارائه شده توسط سایت مجلس گرافی در برهه زمانی ذکر شده و بازنشر آن در رسانه های استانی است:

1 - حسن تامینی  با 4 روز غیبت، 18 دفعه تاخیر و در مجموع به میزان 1973 دقیقه تاخیر، حکیمی (نمانیده وقت رودبار) با 3 روز غیبت، 16 دفعه تاخیر و در مجموع 1627 دقیقه تاخیر و همچنین خصوصی ثانی (نماینده وقت صومعه سرا) با دو بار غیبت و 21 بار تاخیر و در مجموع 1434 دقیقه تاخیر سه نماینده گیلانی بودند که رکوردار تاخیر در مجلس نهم در بین نمایندگان استان به حساب می آمدند. از این بین عطالله حکیمی و حسن تامینی مجددا قصد حضور در بهارستان را دارند و خصوصی ثانی، نماینده وقت صومعه سرا هم به رحمت خدا رفته است. 

2- تامینی از منظر تعداد طرح های امضا کرده هم در بین 13 نماینده گیلان، مشترکاً با مرحوم خصوصی جایگاه یازدهم را کسب نمود. وی با 48 طرح امضا شده تنها از عطالله حکیمی، نماینده وقت رودبار در تعداد طرح های امضاکرده بالاتر ایستاد. 

3- تامینی در برهه زمانی مورد بررسی هیچ طرحی را ارائه نکرد. این در حالی است که در مدت مشابه، لاهوتی (نماینده لنگرود) با 19 طرح ارائه شده در صدر جدول نمایندگان مجلس نهم گیلان قرار گرفته بود. 

4- از منظر تعداد سوال از وزرا هم ایرج ندیمی با 70، کوچکی نژاد با 52 و لاهوتی با 18 بار سوال از وزرا سه نماینده ی گیلانی هستند که بیشترین سوالات را داشته اند. تامینی، خسته بند (نماینده مردم انزلی)، نعیمی رز (نماینده وقت آستارا) و خصوصی (نماینده وقت صومعه سرا) چهار نماینده گیلانی بودند که از ۱۳۹۱/۳/۷ تا ۱۳۹۴/۶/۳ هیچ گونه سوالی از وزرا نداشته اند.

5- تامینی اما در تعداد نطق و تعداد تذکرات اوضاع بهتری داشته است. وی علیرغم داشتن بالاترین شاخص عدم حضور نسبت به سایر نمایندگان وقت گیلان، با طرح 106 تذکر در رتبه سوم و با داشتن 6 نطق در رتبه چهارم نمایندگان حاضر در این گزارش قرار گرفت. 

6- در مجموع، جمع بندی عملکرد نمایندگان گیلان با توجه به شش شاخص تعداد نطق ها، تعداد سوال از وزرا، تعداد طرح های امضا کرده، تعداد تذکرات، تعداد طرح های ارائه شده و شاخص عدم حضور حکایت از آن داشت که تامینی با کسب رتبه هفتم در میانه جدول نمایندگان گیلان در مجلس نهم قرار گرفته بود. 
نگاهی به عملکرد حسن تامینی در دوران آخرین حضورش در بهارستان!
#حسن تامینی #مجلس شورای اسلامی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
امیرالسادات
با سلام ما که همیشه دعاگوی تامینی هستیم در بخش بهداشت و درمان هنوز هم فریادرس مردم محروم استان است
دوشنبه، 18 آذر 139823:30:10
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

حسین طاعتی
دکتر تأمینی به لحاظ اخلاق و مردانگی و خدمت به مردم ، جزو بهترین نمایندگان تاریخ گیلان و رشت بوده . انشالله هر جا که هست خداوند حفظش کند.
دوشنبه، 18 آذر 139814:9:29
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

امیرسماواتی
این اندازه دقت و بررسی در خصوص یک شخص خاص(دکترتامینی) آن هم در این مقطع زمانی ان شاء ا... همانطور که قید فرمودید صرفا جهت تنویر افکار عمومی و مساعدت برای انتخاب اصلح شهروندان انجام پذیرفته است واگر نه همگان می دانند دکتر حسن تامینی این افتخار را دارد هرگاه امکان حضور در انتخابات برایش فراهم گردید مورد مهر و اعتماد مردم آگاه و هوشیار شهرستان رشت قرار گرفته است
چهارشنبه، 20 آذر 13988:33:6
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223659 1