کدخبر:
223749
تاریخ انتشار:
۲۳ آذر ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

فرزند نوبخت انصراف نداده است/ کمک داوطلبان به افراد بی بضاعت در رد صلاحیت آنان تاثیر می گذارد!

خزر: سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات گیلان گفت: بیست و ششم آذرماه نتایج اولیه تعیین صلاحیت نامزدهای مجلس اعلام می شود.

به گزارش خزرآنلاین، احمد قنبریان بعدازظهر امروز در نشستی با خبرنگاران با تشریح روند بررسی و تعیین صلاحیت نامزدهای یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان گفت: آخرین مهلت تعیین صلاحیت نامزدهای این دوره از انتخابات در هیات‌های اجرایی بیست و ششم آذرماه است و نتیجه ی تعیین صلاحیت این هیات بیست و هفتم آذر اعلام می شود.

وی با بیان اینکه اگر هیات‌های اجرایی به وظیفه خود به درستی عمل کنند، از ورود افرادی که صلاحیت ندارند، جلوگیری می‌شود، افزود: آن دسته از داوطلبان یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان که احراز صلاحیت شان در هیات‌های اجرایی رد شده، از بیست و هشتم آذر تا اول دی ماه فرصت دارند اعتراض خود را به هیات نظارت بر انتخابات استان ارائه کنند.

وی با بیان اینکه 4 روز برای اعتراض نامزدهای رد صلاحیت شده در هیات‌های اجرایی در نظر گرفته شده، افزود: نامزدهای معترض می توانند با مراجعه به شعبه ی هیات نظارت بر یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی گیلان در استانداری گیلان، اعتراض خود را به هیات نظارت ارائه کنند.

قنبریان همچنین با بیان اینکه هیات نظارت بر انتخابات گیلان از اول تا 21 دی ماه مهلت دارد تا مرحله ی نهایی تعیین صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس در گیلان را اعلام کند افزود: در این 20 روز هیات نظارت، هم به اعتراض نامزدهای رد صلاحیت شده در هیات‌های اجرایی رسیدگی می کند و هم صلاحیت دیگر نامزدهای تایید صلاحیت شده در این هیات را بررسی می کند.

قنبریان تاکید کرد: در بررسی صلاحیت به دنبال رد صلاحیت افراد نیستیم بلکه می‌خواهیم ببینیم افراد واجد صلاحیت برای نمایندگی مجلس هستند یا خیر زیرا ما به دنبال احراز و اثبات صلاحیت هستیم. البته مهمترین مسئله در بررسی صلاحیت خود افراد هستند و حتما باید سابقه حضور سیاسی یا فرهنگی داشتند.

این مسئول همچنین اظهار کرد: کسانی‌ که پول خرج می‌کنند برای مثال در این ایام افراد بی‌بضاعت کمک می‌کنند یا به تیم ورزشی پول می‌دهند و…، ما متوجه این موضوع می‌شویم و در صلاحیت آنها تاثیر می‌گذارد.

قنبریان بااشاره به تبلیغات بیش از موعد کاندیداها نیز اظهار داشت: قطعا رفتارهای کاندیداها رصد شده و هرگونه تبلیغات قبل از ۸ روز مشخص شده قبل انتخابات مصداق تبلیغات زودرس و غیر قانونی است. وی افزود: هرگونه مصاحبه و یا انتشار بیانیه یک کاندیدا نیز تبلیغات غیر قانونی است و رسانه ها در این امر به هیاتهای نظارت کمک کنند.

وی در خصوص اینکه آیا کسانی که در دوره‌های پیشین رد صلاحیت شدند مجددا رد صلاحیت خواهند شد، اظهار داشت: برخی افراد "رد ادوار" هستند، یعنی چندین دوره رد صلاحیت شده‌اند و مشکل خود را می‌دانند؛ این افراد فقط وقت ما و نظام را می‌گیرند و طبیعتا رد صلاحیت خواهند شد.

وی در ادامه افزود: یکی از خلاء های قانونی در روند بررسی صلاحیت بررسی عملکرد نمایندگان در مجلس است اما مواضع نمایندگان و اظهاراتشان مورد بررسی قرار می گیرد.

قنبریان در خصوص افرادی که پس اعلام نظر در گیلان با حضور در تهران تایید صلاحیت می‌گیرند، گفت: نظر نهایی را شورای نگهبان می‌دهد و ما تابع آنها هستیم.

طبق آخرین آمار از مجموع 463 نامزد یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان، 13 نفر انصراف داده اند و 450 نامزد منتظر تعیین صلاحیتشان در هیات‌های اجرایی و نظارت استان هستند.

وی در خصوص انصراف یکی از آقازاده‌ها(توحید نوبخت فرزند محمدباقر نوبخت) از حوزه انتخابیه رشت نیز گفت: تا امروز این انصراف ثبت نشده است.

قنبریان در پایان گفت: در شهرستان‌ها رودسر و املش ۴۳ نفر برای یک کرسی و آستارا نیز ۴۲ نفر کاندیدا بالاترین ثبت نامی را داشتند و کمترین ثبت نام در فومن و شفت و صومعه سرا که ۲۴ و ۲۵ نفر است.
فرزند نوبخت انصراف نداده است/ کمک داوطلبان به افراد بی بضاعت در رد صلاحیت آنان تاثیر می گذارد!
# احمد قنبریان #سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
هیچکس غم مارو ن میخوره امپول نداریم دکتر برویم باسر ماخوردگی تلف میشویم انقدر حرث میخوریم سکته قلبی مغزی سرطان پیدا میکنیم بعدپولنداریم درمان کنیم بعد با عذاب جان میدهیم
چهارشنبه، 27 آذر 139820:24:5
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223749 1