کدخبر:
223753
تاریخ انتشار:
۲۳ آذر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

در آستانه انتخابات؛ نگاهی به آخرین فعالیت تشکل های اصولگرایی گیلان

خزر: علیرغم گستردگی و تنوع تشکل های سیاسی اصولگرا، به نظر می رسد قلت کاندیداهای مطرح اصولگرایی در انتخابات آتی مجلس، کار اصولگرایان را برای ارائه یک لیست انتخاباتی واحد چندان سخت نخواهد کرد. 

به گزارش خزرآنلاین، نارضایتی مردم از اقدامات دولت وابسته به اصلاحات در مهار تورم و گرانی، افزایش بدون مقدمه نرخ حامل های انرژی، کاهش شدید ارزش پول ملی و ... سبب شده که به اذعان بسیاری از صاحب نظران سیاسی و اجتماعی، اصولگرایان در انتخابات آتی مجلس دست برتر را داشته باشند. در چنین شرایطی، پیش بینی کسب اکثریت کرسی های آتی مجلس توسط اصولگرایان کار چندان سختی نیست.

در همین راستا، اصولگرایان در گیلان با تشکل های سیاسی قدرتمند خود را برای انتخابات آتی آماده می کنند تا بتوانند از فرصت به وجود آمده، به خوبی استفاده کنند. آن چه در ادامه می آید، مشاهدات، شنیده ها و دریافت های شخصی خبرنگار خزرآنلاین از تحرکات تشکل های اصولگرایی این روزهای استان است.

راهیان گام دوم انقلاب اسلامی

گفته می شود این یکی از قوی ترین تشکل های اصولگرایی و البته محلی این روزهای استان است. از کیهان هاشم نیا - استاندار اسبق گیلان، مظفر نامدار - از نظریه پردازان اصولگرایی و استاد دانشگاه، هاجر تحریری نیک صفت پورعزیری - نماینده اصولگرای مردم رشت در مجلس هفتم و عزیز پورعزیزی - مدیر کل سابق فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان به عنوان شاخص ترین چهره های این تشکل نام برده می شود.

شورای اتلاف نیروهای انقلاب اسلامی (شانا)

چندی پیش بود که شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که خود را جمعی فراگیر از چهره های ملی، مسئولان احزاب و تشکل ها و چهره های انقلابی می داند، رسما اعلام موجودیت کرد. این شورا تحت عنوان «شانا» در محافل سیاسی شناخته می شود. گفته می شود نمایندگی گیلان شانا در نزدیکی انتخابات مجلس اعلام موجودیت کرده و در این صورت در اعلام لیست نهایی ائتلاف اصولگرایان نقش مهمی را ایفا خواهند کرد.

 

جامعه اسلامی مهندسین گیلان

جامعه اسلامی مهندسین یک حزب اصولگرا از زیر مجموعه‌های جبهه پیروان خط امام و رهبری است. دبیرکل این حزب محمدرضا باهنر و قائم‌مقام دبیرکل آن علیرضا خجسته پور است. محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابقِ ایران از اعضای این گروه بود. جبار کوچکی نژاد، نماینده اصولگرای رشت در مجلس شورای اسلامی از اعضای اصلی آن به شمار می رود.

این تشکل اصولگرایی در آخرین دوره انتخابات شورای شهر در تمامی شهرستان های استان گیلان، لیست مورد حمایت خود را اعلام کرد. در رشت، فاطمه شیرزاد، محمدحسن عاقل منش و امیرحسین علوی از گزینه های مورد حمایت این لیست بودند.

یاران انقلاب اسلامی شعبه گیلان

مجمع یاران انقلاب اسلامی استان گیلان هم یکی دیگر از تشکل های فعال اصولگرایی گیلان است. محمد حقی، دبیر مجمع یاران انقلاب اسلامی استان گیلان است. خط مشی سیاسی این تشکل اصولگرا تاکید بر رعایت معیار و ارزش های اصولگرایی است.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی

یکی از نام آشناترین تشکل های سیاسی اصولگرایان، جبهه پایداری انقلاب اسلامی است که مسئولیت آن در گیلان بر عهده  ابراهیم رئوف حق پرور می باشد. جبهه پایداری انقلاب اسلامی در سال 1390 تشکیل و مجوز فعالیت این جبهه در اول مهر سال 93 از سوی وزارت کشور صادر شد.

البته حضور اصولگرایان در انتخابات آتی تنها محدود به این موارد نمی شود. شنیده می شود طی روزهای آتی یک تشکل اصولگرایی با هدف حمایت از جوانان توسط برخی چهره های اصولگرای جوان اعلام موجودیت خواهد کرد.

همچنین شنیده هایی از ارائه لیستی با عنوان حامیان احمدی نژاد هم به گوش می رسد. گفته می شود یکی از مدیران اسبق اداره کل ارشاد، مسئولیت تهیه این لیست را بر عهده دارد.

علیرغم گستردگی و تنوع تشکل های سیاسی اصولگرا، به نظر می رسد قلت کاندیداهای مطرح اصولگرایی در انتخابات آتی مجلس، کار اصولگرایان را برای ارائه یک لیست انتخاباتی واحد چندان سخت نخواهد کرد. 
در آستانه انتخابات؛ نگاهی به آخرین فعالیت تشکل های اصولگرایی گیلان
#ائتلاف اصولگرایی #اصولگرایان گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223753 1