کدخبر:
223789
تاریخ انتشار:
۲۵ آذر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

تاملی بر انتخاب فرماندار رودبار به عنوان شهردار شهریار؛ عشق به خدمت یا میل به ریاست؟!

خزر: گرچه ضیایی به عنوان یک شهروند این حق را دارد که در صورت داشتن صلاحیت های عمومی و تایید نهادهای نظارتی و با کسب اکثریت آرای اعضای شورا بر کرسی شهرداری شهریار یا هر شهر دیگری تکیه زند اما مسئولیت اخلاقی نسبت به جایگاه فرمانداری رودبار آن هم در آستانه انتخابات مجلس، موضوع دیگری است. 

به گزارش خزرآنلاین، رسانه ها ظهر دیروز از انتخاب محمدصالح ضیایی با 5 رای موافق به عنوان شهردار شهریار خبر دادند. بنا بر آن چه در این اخبار آمده بود، فرماندار فعلی رودبار با 5 رای موافق، 2 رای مخالف و 2 رای سفید به عنوان شهردار شهریار انتخاب شده است. 

اگرچه ضیایی به عنوان یک شهروند این حق را دارد که در صورت داشتن صلاحیت های عمومی و تایید نهادهای نظارتی و با کسب اکثریت آرای اعضای شورا بر کرسی شهرداری شهریار یا هر شهر دیگری تکیه زند اما مسئولیت اخلاقی نسبت به جایگاه فرمانداری رودبار آن هم در آستانه انتخابات مجلس، موضوع دیگری است. 

به هر ترتیب، تصدی ضیایی بر فرمانداری رودبار، مرهون اعتماد استاندار و تایید نهادهای نظارتی بوده و در این شرایط حساس نزدیک به انتخابات، بیرون آمدن نام او از سبد آرای اعضای شورای یک شهر در غرب استان تهران، نوعی دهن کجی به این اعتماد محسوب نخواهد شد؟ 

حتی در بهترین حالت هم می توان چنین تصور کرد که شاید ضیایی شخصا تمایلی به تصدی بر شهرداری شهریار نداشته اما تصور اینکه وی از این موضوع مطلع نبوده و حضور نامش در بین کاندیداها، بدون چراغ سبز او صورت گرفته است، خنده دار است.

در هر حال، برداشتی که می توان از انتخاب فرماندار رودبار به عنوان شهردار شهریار داشت، از دو حالت خارج نیست. یا برای ضیایی عشق به خدمت حد و مرزی نمی شناسد و مناصب تنها بهانه ای برای نیل به این هدف است و یا کرسی فرمانداری رودبار اقامتگاهی موقت و پله ای برای صعود به مدارج بالاتر بوده است.
تاملی بر انتخاب فرماندار رودبار به عنوان شهردار شهریار؛ عشق به خدمت یا میل به ریاست؟!
#محمدصالح ضیایی #فرماندار رودبار


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223789 1