کدخبر:
223889
تاریخ انتشار:
۳۰ آذر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

از جمله قابل تامل در نشست خبری قنبریان تا پیام مهم امام جمعه رشت خطاب به هیات نظارت بر انتخابات

خزر: شاید همین بخش از سخنان قنبریان که به نوعی بیانگر نگاه به نیمه پر لیوان در بررسی صلاحیت داوطلبان است، سبب شده تا نماینده محترم ولی فقیه در تریبون این هفته نماز جمعه با اشاره به وظیفه خطیر شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها، بر این موضوع تاکید کند که در هیات نظارت نباید اصل را بر برائت گذاشت.

به گزارش خزرآنلاین، آیت الله رسول فلاحتی دیروز در خطبه های نمازجمعه رشت ضمن اعلام ویژگی های یک نماینده اصلح، گفت: در هیات نظارت نباید اصل را بر برائت گذاشت.

این اظهارات نماینده ولی فقیه در گیلان یادآور سخنان چندی پیش احمد قنبریان، قائم مقام و سخنگوی ستاد نظارت بر انتخابات گیلان است که در نشست خبری خود، گفته بود: در بررسی صلاحیت ها دنبال عدم اثبات افراد نیستیم.

احتمالا همین بخش از سخنان قنبریان که شاید بتوان از آن چنین برداشت کرد که هیات نظارت بر انتخابات گیلان در فرآیند بررسی صلاحیت داوطلبان، نگاه به نیمه پر لیوان دارد، سبب شده تا نماینده محترم ولی فقیه در تریبون این هفته نماز جمعه با اشاره به وظیفه خطیر شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها، بر این موضوع تاکید کند که در هیات نظارت نباید اصل را بر برائت گذاشت و از هیات های نظارت سراسر استان بخواهد که هر اندازه که می توانند در سراسر استان دقت لازم را به کار گیرند. آیت الله فلاحتی ضمن تاکید بر این موضوع، گفت: این امر نه تنها هیچ اشکالی ندارد بلکه از آسیب هایی که متوجه جامعه اسلامی می شود، جلوگیری می کند.

آیت الله فلاحتی همچنین در بخش دیگری از سخنان دیروز خود با اشاره به اتمام زمان تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط هیات های اجرایی در 26 آذرماه، گفت: اکنون نامزدهای انتخابات در میدان عمل می خواهند خود را به مردم عرضه کنند بنابراین توقع از هیات های نظارتی این است که همه دقت های لازم را به کار گیرند.

البته که توصیه نماینده ولی فقیه به هیات های نظارت، به هیچ عنوان نفی درستی عملکرد آنان نخواهد بود بلکه تنها یادآوری اهمیت امر احراز صلاحیت ها و حق الناس بودن آن مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری است.

 

 




از جمله قابل تامل در نشست خبری قنبریان تا پیام مهم امام جمعه رشت خطاب به هیات نظارت بر انتخابات
#آیت الله فلاحتی #احمد قنبریان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223889 1