کدخبر:
223893
تاریخ انتشار:
۳۰ آذر ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

حسین میرزایی: بازدید و نظارت از تاسیسات گردشگری و تشویق مدیران تاسیسات گردشگری که خدمات مناسب به همشهریان گیلانی و مسافران ارائه می نمایند

خزر: جشن ها و شب نشینی هایی که در این شب توسط مردم در اقصی نقاط کشور برگزار می شود یک سنت دیرینه محسوب می شود.

به گزارش خزرآنلاین، حسین میرزایی معاون توسعه و مدیریت اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان گیلان افزود: یکی از مهم ترین شب های ایران باستان شب یلدا می باشد که از دیرباز تا به امروز مورد توجه و اهمیت ایرانیان واقع شده است.

جشن ها و شب نشینی هایی که در این شب توسط مردم در اقصی نقاط کشور برگزار می شود یک سنت دیرینه محسوب می شود که تا امروز نیز نه تنها از ارزش آن چیزی کم نشده است بلکه جایگاه بسیار ویژه ای در نزد ایرانیان دارد.

در گيلان نيز همانند ساير نقاط ايران اين شب باستاني با آداب و رسوم هاي خاص خودش برگزار مي شود و معمولا أفراد فاميل در خانه ي شخص بزرگتر فاميل دور هم جمع مي شوند و جشن ميگيرند كه اين آداب و رسوم در جاي جاي نقاط گيلان از شهرها و روستاهاي مختلف متفاوت است .

حسين ميرزايي معاون توسعه مديريت و بازرس ويژه اداره كل همچنين افزودبر اساس ماده۱۷ آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری مصوبه هيات وزيران مورخ٩٤/٠٦/٠٤ نظارت بر فعالیت تأسیسات گردشگری موضوع این آیین نامه از جهت سطح و کیفیت ارایه خدمات و رعایت ضوابط درجه بندی و نرخ های تعیین شده به عهده اداره كل ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي است.

در صورت مشاهده قصور یا تقصیر در اداره مطلوب تأسیسات گردشگری و یا هرگونه نارسایی و تخلف از مفاد این آیین نامه به شرح زیر عمل خواهد شد:

الف ـ تذکر کتبی با درج در سابقه واحد.

ب ـ اخطار کتبی با تعیین مهلت مناسب جهت رفع اشکال و نارسایی.

ج ـ کاهش درجه تأسیسات گردشگري

د ـ تعلیق مجوز بهره برداری تا رفع اشکال و نارسایی ها (درخصوص تأسیسات پذیرایی حداکثر تا یک ماه).

هـ ـ لغو پروانه بهره برداری.

طبق تبصره۱ قانون آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری مصوبه هيات وزيران مورخ ٩٤/٠٦/٠٤ در صورت وقوع گرانفروشی، کم فروشی، عدم ارایه خدمات مطلوب و وضعیت نامناسب بهداشتی، اداره كل می تواند برابر بند (د) این ماده اقدام نماید.

نظارت بر عملكرد تأسيسات گردشگري و ثبت تخلفاتي نظير كم فروشي، گران فروشي و ... توسط واحد بازرسي و نظارت اداره كل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان، با همكاري اداره نظارت بر اماكن عمومي، تعزيرات حكومتي، دامپزشكي و شبكه بهداشت صورت مي پذيرد و واحد بازرسي اين اداره كل آماده دريافت پيشنهادات و انتقادات و شكايات جهت بهبود كيفيت خدمات رساني كليه وإحدهاي اقامتي و پذيرايي در سطح استان مي باشد لذا كليه شهروندان و گردشگران مي توانند در صورت مشاهده تخلفات با شماره تلفن های ۳۳۷۳۷۱۳۰ و ۳۳۶۱۸۴۶۵تماس بگيرند.
حسین میرزایی: بازدید و نظارت از تاسیسات گردشگری و تشویق مدیران تاسیسات گردشگری که خدمات مناسب به همشهریان گیلانی و مسافران ارائه می نمایند
#اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری #حسین میرزایی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای علمی فرهنگی
تازه های علمی فرهنگی
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223893 1