کدخبر:
223991
تاریخ انتشار:
۴ دی ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

یک بام و دو هوای رمضانپور؛ از توصیه مردم به حرکت در مسیر رهبری تا همنوایی با ضد انقلاب!

خزر: حالا اما همین رمضانپور که مردم را توصیه به گام برداشتن در مسیر رهنمودهای رهبری می نماید، خود به رهنمودهای رهبری عمل نمی کند و در اظهاراتی که بارها از تریبون ضدانقلاب خارج نشین به گوش رسیده، مدعی می شود که نظارت استصوابی شورای نگهیان می بایست برداشته یا بازنگری شود! (اینجا را بخوانید)

به گزارش خزرآنلاین، احمد رمضانپور نرگسی چهره ای شناخته شده برای علاقه مندان به حوزه سیاست است. مردی که روزگای نامش هم طراز با استانداران برده می شد، این روزها به جای تصدی بر کرسی استانداری، یکی از صندلی های پارلمان محلی شورای شهر را اشغال کرده و به جای نقش آفرینی در تعیین وزیر و  ارائه نظریه های مشورتی در تعیین معاون رییس جمهور، به ایفای نقش در انتصاب شهردار و مشورت دهی در انتصاب مدیران شهرداری مشغول است. 

اگرچه به اذعان بسیاری از صاحب نظران حوزه سیاست، عبور از سد شورای نگهبان و حضور دوباره در مجلس برای رمضانپور به عنوان یکی از نمایندگان متحصن مجلس ششم و امضاکننده نامه موسوم به جام زهر، دست نیافتنی خواهد بود اما آن چه که در اظهارات و افعال این عضو شورا و رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان استان گیلان عجیب است، تناقضات پرشماری است که گویا هیچوقت هم به پایان نمی رسد. 

این تناقض البته محدود به رمضانپور نیست و درد مشترک بسیاری از اصلاح طلبان محسوب می شود. همان اصلاح طلبانی که وقتی از قدرت دور بودند، شعارهای عوام فریبانه مبنی بر ایجاد مدینه فاضله سر می دادند و پس از رسیدن به قدرت، دمار از روزگار مردم درآوردند و با بی شرمی خود را ژن خوب خوانده و مدعی شدند که سهم خود را از سفره انقلاب برداشت کرده اند! وضعیت فعلی اقتصادی مردم و سه برابر شدن یک شبه نرخ بنزین در دولت تدبیر و امید را هم می توان دستاوردی از همین دولت وابسته به اصلاحات دانست. 

در هر حال، آن چه که در این تناقض آزاردهنده است، حسی است که به خواننده یا شنونده القا می شود. حسی که به طرز عجیبی رنگ و بوی ریاکارانه دارد. این تناقض برای خواننده یا شنونده، به حدی آزاردهنده است که توجهی به گزاره های تناقض ندارد. اصلا هم مهم نیست که وعده و وعیدهای دیروز درست بوده یا اظهارات امروز، مهم ذات آزاردهنده این تناقض است. 

همین چند روز پیش بود که رمضانپور با اشاره به حوادث پس از اصلاح قیمت حامل های انرژی، با تعریف و تمجید از تدابیر رهبری، گفت که رهبری شخصاً مانع از بروز یک التهاب و چالش در کشور شدند. وی همچنین بارها بر لزوم تبعیت از رهبری، تاکید و به عنوان مثال در پیام خود به مناسبت دوم خرداد، گفت: ضروری است کارگزاران نظام و آحاد مردم با آگاهی از شرایط کنونی و حفظ اتحاد ملی بیش از هر زمان دیگری در مسیر، شهدا، آرمان های انقلاب و رهنمودهای رهبری گام بردارند. (اینجا را ببینید)

حالا اما همین رمضانپور که مردم را توصیه به گام برداشتن در مسیر رهنمودهای رهبری می نماید، خود به رهنمودهای رهبری عمل نمی کند و در اظهاراتی که بارها از تریبون ضدانقلاب به گوش رسیده، مدعی می شود که نظارت استصوابی شورای نگهیان می بایست برداشته یا بازنگری شود! (اینجا را بخوانید) این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در دیدار دی ماه 94 خود با ائمه جمعه سراسر کشور، حق نظارت استصوابی و مؤثر شورای نگهبان را حق الناس دانسته و بر لزوم رعایت و حفظ آن تاکید کرده اند. (اینجا را بخوانید)

ایشان همچنین در بیانات اردیبهشت 78 خود در خصوص نظارت استصوابی می فرمایند: این بحث «نظارت استصوابی» و این چیزهایی که باز هم رویش جنجال می‌کنند، از آن جنجال‌های بسیار بی‌مبنا و بی‌ریشه‌ای است که هدفش تضعیف شورای نگهبان و در واقع نفوذ دادن عناصر مخالف با اسلام و مخالف با امام و مخالف با نظام جمهوری اسلامی در ارکان قانونگذاری است. 

رهبر انقلاب همچنین در بخش دیگری از فرمایشات خود در خصوص نظارت استصوابی شورای نگهبان می  فرمایند: چون نظارت استصوابی یک قانون است و نبایستی کسی از عمل به قانون گله‌ای داشته باشد. این نظارت شورای نگهبان، طبق قانون و متکی به قانون اساسی است. پایه‌ها و ریشه‌هایش در قانون اساسی است و در قانون عادی هم همان تأیید شده است و وجود دارد. این نظارت هم برای شهروندان عادی و معمولی نیست؛ این برای آن است که یک آدم ناباب، یک آدم مضر و یک آدم بد، به این مرکزِ حساس وارد نشود. این نظارت استصوابی مخصوص مجلس که نیست؛ در مورد ریاست جمهوری هم هست. حالا شما ببینید یک آدم حرافِ پشت‌هم‌اندازی که از خارج هم حمایت شود و پول فراوانی هم داشته باشد و خودش را به شکلهای گوناگونی بیاراید و این‌جا بیاید و کاندیدا شود و اکثریتی را هم ببرد و رئیس‌جمهور شود، تکلیف مملکت چه میشود؟! نظارت استصوابی برای همین است که جلوِ آدمهایی که بر طبق قوانین کشور، صلاحیت آمدن به این منصبِ حساس را ندارند - چه مجلس، چه ریاست جمهوری و چه در بقیه جاهایی که این نظارت وجود دارد؛ مثل مجلس خبرگان و دیگر جاها - گرفته شود و اینها نتوانند وارد این مراکز حساس شوند.

حالا اینکه چگونه احمد رمضانپور مردم را به تبعیت و گام برداشتن در مسیر رهنمودهای رهبری فرا می خواند اما خود اظهاراتی کاملا متضاد با تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شورای نگهیان را بر زبان می آورد، یکی دیگر از همین دست تناقضات است که البته اصلاً از مرام و مسلک اصلاح طلبان دور نیست.
یک بام و دو هوای رمضانپور؛ از توصیه مردم به حرکت در مسیر رهبری تا همنوایی با ضد انقلاب!
#احمد رمضانپور #شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
ثارالله
خزر اپآنلاین واقعا که بزدل و ترسویی که هیچ نظری رو منتشر نمکنی
يکشنبه، 8 دي 13989:3:17
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
223991 1