کدخبر:
224039
تاریخ انتشار:
۷ دی ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

ولایت مداری به وقت انتخابات!

به گزارش خزرآنلاین، هیات نظارت بر انتخابات این روزها سنگین ترین وظیفه را بر عهده دارد. بررسی صلاحیت داوطلبان ورود به مجلس که دوره به دوره بر تعدادشان افزوده می شود آن هم در یک مهلت زمانی که بر خلاف تعداد کاندیداها، بر میزانش افزوده نمی شود، فشار فزاینده ای را بر اعضای هیات نظارت وارد می کند. حق الناس خواندن تایید صلاحیت ها از سوی مقام معظم رهبری، به خوبی نشان می دهد که وظیفه محوله بر دوش هیات نظارت تا چه اندازه سنگین و حساس است.

حالا در این روزهای پر کار و حساس، بعضا بیانیه های قابل تاملی از رسانه ها سر بر می آورند. بیانیه هایی که گویا مخاطب اصلی اش، هیات نظارت بر انتخابات و شورای نگهیان است. نمونه این دست بیانیه ها را می توان اظهارات اخیر رسول جماعتی، نماینده ادوار مجلس در خصوص خط قرمز خواندن فرمایشات رهبری دانست.

جماعتی در گفتگوی خود با یکی از سایت های خبری استان اگرچه اظهارات خود را با تببین فلسفه نهم دی آغاز می کند اما در ادامه بارها و بارها بر التزام عملی خود به ولایت فقیه که از قضا یکی از فاکتورهای مهم در روند احراز صلاحیت داوطلبان توسط شورای نگهیان می باشد، تاکید می کند. مثلا وی در بخش دیگری از اظهارت خود صراحتا می گوید: برای چند صدمین بار اعلام می‌نمایم، من مسلمانم و به انقلاب اسلامی، قانون اساسی و مقام معظم رهبری و ولایت فقیه اعتقاد و التزام عملی داشته و دارم.

همین تاکید چندین باره جماعتی بر التزام عملی به ولایت فقیه آن هم در آستانه انتخابات و زمانی که او از حوزه فومن اعلام کاندیداتوری کرده، چنین به ذهن متبادر می کند که حماسه 9 دی برای جماعتی در حد فرصتی برای ارسال سیگنال مثبت به شورای نگهبان و هیات نظارت تنزل پیدا کرده است! ادعایی که اگر درست باشد، باید پرسید آیا نماینده اسبق فومن واقعا اعتقاد قلبی به حماسه 9 دی دارد یا به آن به چشم فرصتی برای بالا بردن هزینه ردصلاحیت خود می نگرد؟

در پایان باید گفت التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه با عمل به اثبات می رسد نه با حرف و اظهارات دم انتخاباتی نقشی در روند احراز صلاحیت ها ایفا نخواهد کرد.
ولایت مداری به وقت انتخابات!
#ولایت مداری به وقت انتخابات! #خزرآنلاین


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224039 1