کدخبر:
224049
تاریخ انتشار:
۷ دی ۹۸
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نقدی بر آمار ارائه شده توسط ثبت احوال گیلان؛ اطلاعاتی که انتشارش بیشتر از نفع، ضرر دارد!

خزر: در چنین شرایطی، چه نفعی در ارائه آمار میزان ازدواج دختران زیر 15 سال و انتشار آن در رسانه ها، متصور است؟ حتی اگر هدف از ارایه این آمار، ترویج سنت حسنه ازدواج باشد هم می توان با ارائه آمار از ازدواج هایی که در آن طرفین به خصوص دختران، سن بالا تر از 18 سال دارند، بدون ایجاد کوچکترین هزینه، به این هدف ارزشمند دست پیدا کرد. 

به گزارش خزرآنلاین، حسین هاشم زاده روز شنبه در جلسه کارگروه ستاد ساماندهی جوانان در رشت با ارائه آماری از میزان ازدواج های ثبت شده طی 9 ماه امسال در استان، تعداد ازدواج برای دختران زیر 15 سال را 295 مورد دانست. 

این اظهارات معاون امور هویتی ثبت احوال گیلان در حالی در رسانه ها منتشر شده است که سال هاست حقوق بشر غربی به بهانه های واهی، قطع نامه هایی را در محکومیت ازدواج افراد زیر 18 سال در ایران، برای تصویب به مجمع عمومی می فرستد تا از این طریق فشارهای موجود بر کشور را افزایش دهند. این در حالی است که این موضوع، امری کاملا داخلی و مرتبط با عرف و دین کشور است که بنا به اذعان بسیاری از صاحب نظران مسایل دینی، سومین نیاز انسان پس از نیاز به اکسیژن و آب، داشتن همسر و همدم است و این موضوع نقش مهمی در جلوگیری از افتادن به دام شهوت و غفلت دارد. 

در چنین شرایطی، چه نفعی در ارائه آمار میزان ازدواج دختران زیر 15 سال و انتشار آن در رسانه ها، متصور است؟ حتی اگر هدف از ارایه این آمار، ترویج سنت حسنه ازدواج باشد هم می توان با ارائه آمار از ازدواج هایی که در آن طرفین به خصوص دختران، سن بالا تر از 18 سال دارند، بدون ایجاد کوچکترین هزینه، به این هدف ارزشمند دست پیدا کرد. 

قابل تامل آن که جستجوی ساده ای در فضای مجازی نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق آمارهای ارائه شده از ازدواج افراد زیر 15 سال در رسانه های رسمی، مورد توجه رسانه های مخالف و معاند قرار گرفته به نحوی که توسط آنان بازنشر شده است. 

 

 
نقدی بر آمار ارائه شده توسط ثبت احوال گیلان؛ اطلاعاتی که انتشارش بیشتر از نفع، ضرر دارد!
#ثبت و احوال گیلان #ازدواج کودکان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
یعنی چون یه سری ها سواستفاده میکنن رو هر چیزی یه سرپوش بزاریم خب! مثلا دزدی ها وکوهخواری و زمین خواری ها هم اعلام نشه والا چه کاریه معاندین سواستفاده کنن ... لیالستان لاهیجان یه کوه کامل رو کندن بردن خوردن صدا از کسی در نیومد الان داره دومی رو میکنه میبره دیگه . شما خبرگزاری هستی؟ یا عوامل ماست مالی و صداشو درنیار؟
يکشنبه، 8 دي 139812:52:51
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

ناشناس
از خزرآنلاین بعید بود معلوم نیست اینبار چه پشت پرده ای هست که رسالت خودشو فراموش کرده
سه شنبه، 10 دي 139810:32:39
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای اجتماعي
تازه های اجتماعي
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224049 1