کدخبر:
224412
تاریخ انتشار:
۲۸ دی ۹۸
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

جعفرزاده: نظارت استصوابی نباید به وحدت ملی آسیب بزند

خزر: جعفرزاده گفت: در بین افراد رد صلاحیت شده نام‌هایی دیده می‌شوند که حقیقتاً در این سال‌ها برای انقلاب خون دل‌ها خوردند و ای‌کاش بیشتر قدر این افراد را دانست.

به گزارش خزرآنلاین، پس از هفته‌ها بررسی صلاحیت نامزد‌های انتخابات مجلس یازدهم، شورای نگهبان تشخیص داد که علاوه بر بسیاری از فعالان سیاسی، ۹۰ نفر از نمایندگان مجلس کنونی هم، صلاحیت حضور در این رقابت سیاسی را ندارند.

حسن روحانی از شورای نگهبان خواست در بررسی اعتراض‌ها، سختگیری نکند اما پاسخ سخنگوی شورای نگهبان به رییس جمهور، پاسخی تند و به قول آنها با ادبیاتی سخیف بود. این یعنی باب گفت‌وگو درباره تایید صلاحیت‌ها بسته است و اتفاق جدیدی در راه نیست.

شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در بیانیه‌ای اعلام کرده اگر همین روند ادامه یابد و اعتراض‌ها به نتیجه نرسد، انتخابات را تحریم خواهد کرد و لیستی منتشر نمی‌کند. آنها معتقدند این رویه باعث کاهش شدید مشارکت مردمی خواهد شد.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت که سابقه حضور در مجلس نهم را هم در کارنامه خود دارد و اکنون نایب رییس فراکسیون مستقلین مجلس است، یکی از آن ۹۰ نفری است که تا این لحظه از حضور در انتخابات مجلس یازدهم بازمانده است. او می گوید: وقتی خبر شهادت سردار سلیمانی منتشر شد، همه شوکه و ناراحت شدند و تشییع او با استقبال پرشوری برگزار شد؛ نکته حائز اهمیت برای من در زمان تشییع این بود که چه مردم وفاداری داریم.

او ادامه داد: با وجود همه کم و کاستی‌هایی که در کشور وجود دارد و اینکه مردم یکی از بدترین دوره‌های معیشتی خود را می‌گذرانند، ولی آن‌ها به صحنه آمدند و غم از دست دادن سردار سلیمانی را به جهانیان نشان دادند.

نماینده رشت تصریح کرد: خون شهید همیشه برای کشور برکت داشته و تشییع حاج قاسم توانست یک وحدت، وفاق و همدلی مثال‌زدنی را در کشور ایجاد کند، اما به‌نظر می‌رسد آن‌طور که باید و شاید نتوانستیم بهره‌برداری لازم را از این اتفاق برای تثبیت نظام و انقلاب انجام دهیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم با اشاره به اینکه نظارت استصوابی و فیلتر‌های موجود برای بررسی صلاحیت نامزد‌ها لازم و ضروری است، گفت: به‌هرحال نظارت برای جلوگیری از خطا، فساد و هزینه برای کشور است، اما این نظارت نباید به هیچ عنوان به وحدت ملی آسیب بزند و مردم تصور کنند که عده‌ای به دنبال این هستند که افرادی را از صحنه سیاسی کشور حدف کنند.

جعفرزاده اظهار داشت: توصیه من به همه افرادی که ردصلاحیت شدند این است که از مدار قانون خارج نشوند و اگر هم اعتراضی دارند، از مسیر درست و قانونی آن را پیگیری کنند. خوب است که یادآور شوم که اسلام دین رافت، محبت، گذشت، در آغوش کشیدن و جاذبه است و همه وظیفه داریم که این موضوع را در عمل به همگان ثابت کنیم.

او می‌گوید: در بین افراد ردصلاحیت شده نام‌هایی دیده می‌شوند که حقیقتاً در این سال‌ها برای انقلاب خون دل‌ها خوردند و ای‌کاش بیشتر قدر این افراد را دانست بنابراین اگر ردصلاحیت‌ها به قوت خود باقی بماند حتماً باعث دلخوری افرادی خواهد شد و به تبع همین موضوع، مشارکت در انتخابات هم کاهش پیدا خواهد کرد که امیدوارم این رویه در روز‌های آینده با تغییر روبرو شود. از طرفی، برخی نمایندگان کنونی که ردصلاحیت شده‌اند افرادی متخصص هستند و هرچند گردش نخبگان امری ضروری است، اما نبود همه این افراد در مجلس آتی را خسران بزرگی برای کشور می‌دانم.
جعفرزاده: نظارت استصوابی نباید به وحدت ملی آسیب بزند
#غلامعلی جعفرزاده #نماینده رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
جناب جعفرزاده. 3نفر از حقوقدانان توسط مجلسین انتخاب میشوند که درردصلاحیت افرادنقش دارند وانگهی کدخدایی ردصلاحیت شدگان را به اتهام فساد مالی یا اخلاقی ویا عدم الزام به اسلام عنوان داشته است شما به چه دلیل رد صلاحیت شده اید که موکلین شما میخواهند بدانند تاپس از بررسی از حقه خود که وکیلشان میباشید دفاع نمایند
دوشنبه، 30 دي 13989:11:46
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

حمید
آقای مهندس گرامی، اگر نمایندگان درس خود را خوب و بموقع می خواندند و کتاب را انباشت نمی کردند قطعا این اتفاق نمی افتاد که الان دنبال استاد بروند و خواهش کنند که نمره ارفاق نمایند ، نگارش شما خوب بود ، با الفاظ با احساسات مردم بازی کردن به نظر میرسد با توجه به عملکرد مجلس یازدهم خیلی جالب نبوده و جایگاهی نداشته باشد ، برادر گرامی مردم در شرایط بد اقتصادی بسر می برند بگذارید تنوعی در گزینش افراد برای انتخابات این دوره انجام شود ، نبود این نود نفر هیچ مشکلی ایجاد نمی کند ، قبول کنید رد صلاحیت شدگان مشکل داشته اند ، داد و فریاد شما این است که معلم ورقه امتحانی را با دقت بررسی ننموده لست ، باشه ، اعتراض کنید انشاالله در تجدید نظر ورقه را با ارفاق بررسی می نمایند .
شنبه، 28 دي 13982:2:32
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224412 1