کدخبر:
224432
تاریخ انتشار:
۲۸ دی ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

نظرسنجی؛ گل به خودی اصولگرایان در روزهای حساس کنونی!

خزر: افرادی همچون مجید دلاور یا محمدرضا احمدی سنگری شاید برای اصولگرایان حاضران در مهدیه رشت، به اندازه ای شناخته شده باشند که آرای شان حتی از سیدعلی آقازاده و جبار کوچکی نژاد فراتر رود اما در بین مردم عادی هم این قاعده به قوت خود باقی است؟

به گزارش خزرآنلاین، مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شهرستان رشت به عنوان شاخص ترین جریان نیروهای اصولگرا در انتخابات پیش رو با حضور حدود 600 نفر در مهدیه رشت برگزار شد و از میان هجده کاندیدای معرفی شده یازده نفر بیشترین آرا را کسب کردند. در این میان ولی اله عظمتی با 321 رای، محمدرضا احمدی سنگری با 307 رای و مجید دلاور با 285 رای در صدر فهرست 11 نفره قرار گرفتند.

اگرچه مکانیسم انتخاب این افراد بر اساس رای گیری را باید به فال نیک گرفت اما در این رای گیری نکات قابل تاملی به چشم می خورد که عدم توجه به آن ها می تواند نتایج غیرقابل انتظاری را برای اصولگرایان رقم بزند.

1. با سیاست های نادرستی که دولت به خصوص در حوزه اقتصاد اتخاذ کرده و اخیرا هم افزایش 300 درصدی قیمت بنزین، رویگردانی مردم از اصلاح طلبان اصلا دور از ذهن نیست. با این حال گویا تشکل های اصولگرایی در کشور و به تبع آن در گیلان، این را به حساب موفقیت خود گذاشته و دچار غرور کاذبی شده اند. مثل اینکه اصولگرایان تصور می کنند رویگردانی مردم از اصلاح طلبان، ناشی از جلب رضایت مردم توسط آنان است! اصولگرایان گیلان قبل از آن که گزینه های نهایی خود را به مردم معرفی کنند، به یاد داشته باشند که رویگردانی مردم از اصلاحات به معنای آغوش باز مردم برای آنان نخواهد بود!

2. انتخاب 11 گزینه با روش نظرخواهی از حدود 600 نفر آن هم در شرایطی که حداقل رای برای ورود به مجلس در انتخابات قبلی، بیش از 54 هزار رای بوده، حکایت از ناکارآمدی این روش دارد. قابل تامل آن که در این رای گیری، عامه مردم مشارکتی نداشته و به نظر جامعه رای دهندگان، تنها به بخش کوچکی از فعالین اصولگرا  محدود بوده است. شاید هواخواهان اصلاح طلبانی به پیروی از اظهارات نابخردانه اربابان خود در پایتخت، تصمیم به تحریم انتخابات بگیرند اما هر چقدر هم که این تحریم محسوس باشد، مطمئنا تعداد رای دهندگان بیشتر از 600 نفر اصولگرا خواهد بود! بی تردید وقتی فرض مساله اشتباه باشد، نتیجه آن به هیچ عنوان درست درنخواهد آمد.

3. افرادی همچون مجید دلاور یا محمدرضا احمدی سنگری شاید برای اصولگرایان حاضران در مهدیه رشت، به اندازه ای شناخته شده باشند که آرای شان حتی از سیدعلی آقازاده و جبار کوچکی نژاد فراتر رود اما در بین مردم عادی هم این قاعده به قوت خود باقی است؟ کوچکی نژاد سابقه سه دوره نمایندگی مجلس را در کارنامه خود داشته و از محبوبیت خاصی در بخش های حاشیه ای برخوردار است. آقازاده هم در کارنامه خود سابقه یک بار حضور در بهارستان را داشته و راه مجلس را بلد است. این که تصور کنیم فردی همچون مجید دلاور که آخرین رزومه کاری اش انتصاب به عنوان رییس مرکز بهداشت لاهیجان بوده، در نزد افکار عمومی شناخته تر از آقازاده و کوچکی نژاد بوده و پایگاه رای بیشتری نسبت به آنان دارد، از نظر نگارنده اشتباهی است که اگر منجر به تقدیم 3 کرسی مجلس به طیف مقابل نشود، با پیروزی آقازاده و کوچکی نژاد، اعتبار شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شهرستان رشت را در نزد افکار عمومی به شدت تنزل خواهد داد.

4. فرصت پیش آمده برای اصولگرایان، فرصتی طلایی است. بسیاری از اصلاح طلبان با عدم احراز صلاحیت شان توسط شورای نگهبان از گردونه انتخابات خارج شده اند و بعید است بتوانند همانند دوره گذشته در روزهای پایانی صلاحیت خود را اخذ کنند. مردم از سیاست های دولت وابسته به اصلاحات به خصوص در حوزه اقتصادی به شدت ناراضی اند و به عینه دیده اند که اصلاح طلبان چقدر از مبانی اخلاقی خود فاصله گرفته و چگونه با سهم خواهی از سفره انقلاب، اصلاح طلبی را قربانی منفعت گرایی خود نموده اند. در چنین شرایطی اصولگرایان می توانند سنت شکنی کرده و حتی هر سه کرسی رشت را در مجلس شورای اسلامی از آن خود کنند اگر تنها بر  نظرسنجی های برآمده از جامعه آماری یکدست و کوچک خود اکتفا نکنند.
نظرسنجی؛ گل به خودی اصولگرایان در روزهای حساس کنونی!
#اصولگرایی #انتخابات


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
نظر نگارنده متین ولی مردم دوباره با رای خویش به اصحاب قدرت مخصوصا شورای نگهبان خواهند فهماند که چه میخواهند.
شنبه، 28 دي 139821:49:53
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224432 1