کدخبر:
224436
تاریخ انتشار:
۲۹ دی ۹۸
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

چند نکته در خصوص نگرانی به وقت انتخابات یک کاندیدای اصولگرا!

خزر: دیروز بود که مجید دلاور، دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان با برگزاری یک نشست خبری به انتقاد از وضعیت فعلی بهداشت و درمان استان پرداخت و گفت: کارانه همکاران بهداشتی، 16 ماه پرداخت نشده است و باعث کاهش انگیزه آنان شده است.

به گزارش خزرآنلاین، دیروز بود که مجید دلاور، دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان با برگزاری یک نشست خبری به انتقاد از وضعیت فعلی بهداشت و درمان استان پرداخت و گفت: کارانه همکاران بهداشتی، 16 ماه پرداخت نشده است و باعث کاهش انگیزه آنان شده است.

وی انتقادات دیگری را هم متوجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشکی در آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان و حتی در پرداخت حق الزحمه پرسنل در میان آخرین دانشگاه های کشور وجود دارد که این موضوع در شان استان گیلان نیست. (اینجا را بخوانید)

فارغ از راستی آزمایی اظهارات دلاور، چند نکته در خصوص اساس برگزاری این نشست خبری و انتقادات وی از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان وجود دارد که اشاره به آن خالی از لطف نیست:

1. مجید دلاور، پزشک عمومی و یکی از کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه رشت است. تقارن این کاندیداتوری با برگزاری نشست خبری و دلواپسی در خصوص کارانه عقب افتاده همکاران بهداشتی، این سوال را به ذهن متبادر می کند که مبادا خدای نکرده این نگرانی ها تنها مصرف انتخاباتی داشته و برای بهره کشی انتخاباتی از جامعه بزرگ بهداشت رشت طرح گردیده است؟

2. دلاور خود معترف است که پرداخت کارانه همکاران بهداشتی، عقب افتادگی 16 ماهه دارد. با فرض صحت این ادعا و با توجه به اینکه عمر مدیریتی سالاری بر راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هنوز به 7 ماه هم نرسیده، باید گفت که بخش اعظم این عقب افتادگی مربوط به زمان تصدی دکتر یوسف زاده بر راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بوده است. چرا دلاور در زمان تصدی یوسف زاده بر راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از جایگاه حقوقی دبیر انجمن اسلامی پزشکان گیلان استفاده نکرده و با برگزاری یک نشست خبری، به انتقاد از این موضوع نپرداخته است؟ بد نیست بدانیم دلاور مدتی پس از انتصاب یوسف زاده به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با حکم او به عنوان سرپرست مرکز بهداشت شهرستان لاهیجان منصوب شد. (اینجا را بخوانید)

3. دلاور در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به وجود پزشکان خوب و توانمند در استان گیلان، به وجود مافیا و عدم مقابله مسئولین عالی رتبه استان و دانشگاه علوم پزشکی اشاره و گفته که از این بابت صدمات جبران ناپذیری به مردم وارد شده است. حالا که دلاور خود به این موضوع معترف است که وجود یک مافیا مانع از رشد پزشکان خوب و توامند استان شده، بد نیست به این سوال هم پاسخ دهد که علیرغم وجود پزشکان بسیار خوب در گیلان و به تبع آن لاهیجان، چرا ریاست قبلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان یکی از همین پزشکان توانمند لاهیجانی را به عنوان سرپرست مرکز بهداشت لاهیجان منصوب نکرد و تصدی بر این کرسی مهم را به دلاور  سپرده است؟! دلاوری که کاندیداتوری اش از حوزه انتخابیه رشت می تواند نشانه ای از تعلق خاطر او به رشت باشد نه لاهیجان!

4. البته طرح سوال بالا اصلا به این معنی نیست که خدای نکرده نتوان دکتر دلاور را به عنوان پزشکی خوب و توانمند به حساب آورد بلکه هدف، ایجاد فرصتی است تا دلاور به دفاع از انتصابش به عنوان سرپرست مرکز بهداشت لاهیجان پرداخته و نشان دهد که این انتصاب بر اساس توانمندی او بوده و این توانمندی به حدی محسوس بوده که در آن مقطع زمانی در لاهیجان گزینه ای هم تراز یا بالاتر از او از نظر توانمندی که بخواهد این مسئولیت را بر عهده بگیرد، وجود نداشته است.

بی تردید اصولگرایی اصولگرایان نه فقط در حوزه سیاست که در اخلاق و منش آنان متبلور است و پایبندی به اصول اخلاقی که تاکید بر شایسته سالاری هم یکی از آنان است، مرام و مسلک بسیاری از اصولگرایان محسوب خواهد شد. دکتر دلاور هم به عنوان یک جوان اصولگرا مستثنی از این قاعده نیست و در همین راستا، ارائه جزییاتی از نحوه فارغ التحصیلی و تعداد سنوات تحصیلی او بسیار مفید است چرا که نه تنها اثباتی برای عدم همراهی دکتر دلاور با مافیایی که خود به آن معترف است، خواهد بود بلکه بسیاری از خوانندگان از جمله خود نگارنده به شناخت بهتری از دکتر دلاور آن هم در آستانه انتخابات مجلس دست پیدا خواهد کرد.

5. دکتر دلاور در بخش دیگری از اظهارات خود به این موضوع اشاره کرده است که یکی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حالی دست به زیباسازی دفتر کار خود زده که این دانشگاه 700 میلیارد تومان بدهی انباشته دارد. در واکنش به این اظهارات دکتر دلاور باید گفت که زیباسازی دفتر یک مدیر در شرایط اقتصادی فعلی به هیچ عنوان فوریت نداشته و در صورت صحت این ادعا، بی شک این انتقاد به عملکرد مسئولان علوم پزشکی وارد است اما در زمان ریاست سابق دانشگاه علوم پزشکی گیلان که از قضا بخش اعظمی از این بدهی از دوره ریاست او به ریاست فعلی به ارث رسیده است، اتفاقاتی به مراتب بدتر رخ داده که خزرآنلاین بارها با ارائه اسناد دقیق دست به افشای آن زده است. خرید برخی تجهیزات پزشکی به چند برابر قیمت و پرداخت های نجومی به برخی مشاوران برخی از این موارد بوده است. 

چرا دکتر دلاور در زمان تصدی یوسف زاده بر راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با برگزاری نشست های خبری یا گفتگو با یکی از رسانه ها، واکنشی نسبت به این اسناد نشان نداده و یا مثلا با عدم پذیرش حکم سرپرستی مرکز بهداشت لاهیجان، اعتراض مدنی خود را نسبت به این موضوع نشان نداده است؟ تصور اینکه فردی همچون دلاور که خود بر جایگاه رفیع رسانه ها و نقش آنان معترف بوده و حتی در نشست خبری دیروز هم در همان ابتدا به این موضوع اشاره می کند، این اسناد را که در آن مقطع زمانی نه تنها در خزرآنلاین بلکه در چندین پایگاه خبری دیگر هم منتشر شد را ندیده باشد، مشکل است!
چند نکته در خصوص نگرانی به وقت انتخابات یک کاندیدای اصولگرا!
#مجید دلاور #علوم پزشکی گیلان


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
مهدی
حکم دل آور تازه صادر شده برادر من...چجوری قبلش حرف میزد که هیچ سمتی نداشته!!!!!!
چهارشنبه، 2 بهمن 139810:15:27
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224436 1