کدخبر:
224520
تاریخ انتشار:
۶ بهمن ۹۸
چاپ
چاپ
|
2 نظر
چاپ
دسته خبر
:

قابل توجه پاکبانان شهرداری رشت؛ علیپور طرح تحقیق و تفحص از سازمان پسماند شهرداری رشت را امضا نکرد!

خزر: طی روزهای گذشته بهراد ذاکری، عضو شورای شهر رشت خبر از امضای 4 عضو شورا در پای طرح تحقیق و تفحص از سازمان پسماند شهرداری رشت را داده است. سازمانی که به گفته ذاکری، ابهامات زیادی در نحوه قراردادهای آن به چشم می خورد و از قضا مسئولیت آن هم بر عهده برادرزاده اسماعیل حاجی پور است! جالب است که بدانیم علیپور با همه تاکیداتش بر لزوم حمایت از کارگران و پاکبانان و انتقاداتش نسبت به عدم پرداخت به موقع حقوق آنان، حاضر نشده تا امضای خود را در پای طرح تحقیق و تفحص از سازمانی که مسئولیتش بر عهده برادرزاده اسماعیل حاجی پور است، درج کند! 

به گزارش خزرآنلاین، محمدحسن علیپور برای بسیاری از مردم رشت چهره ای شناخته شده است. وی تا پیش از عضویت در شورا، یکی از صدها پاکبان با شرافت شهرداری بود که با انداختن عکس های انتخاباتی با لباس پاکبانی به شهرت زیادی نه تنها در سطح رشت بلکه در کشور دست یافت و در همان ایام انتخابات، وعده داد که اگر بتواند یکی از کرسی های شورا را در اختیار بگیرد، با لباس پاکبانی در جلسات حاضر خواهد شد. 

البته حضور با لباس پاکبانی در جلسات شورا، شعاری نبود که تنها به پیش از انتخابات ختم شود. علیپور حتی پس از پیروزی در انتخابات هم مدعی شد که با لباس پاکبانی یا لباسی که خیلی خاکی و معمولی باشد، در شورا حاضر شود. وی در گفتگو با خبرنگاری که پس از اعلام نتایج انتخابات با او به مصاحبه می نشیند و در پاسخ به این سوال که «آیا امکان دارد با همین لباس ها در جلسات شورا هم حاضر شوید؟» می گوید: چراکه نه. یا با همین لباس ها یا با لباسی که خیلی خیلی خاکی و معمولی است. کت و شلواری نیستم که. من اصل خودم را فراموش نمی‌کنم.

علیرغم اینکه علیپور مدعی شده بود که کت و شلواری نیست و پس از پیروزی در انتخابات با لباس پاکبانی یا لباس ساده و خاکی در جلسات شورا حاضر می شود، اما نه تنها در جلسات شورا بلکه حتی در مراسم خاکسپاری یکی از پاکبانان شریف شهرداری رشت که بر اثر تصادف با خودروی عبوری، جان خود را از دست داده بود هم به جای آن که لباس پاکبانی بر تن کند، با کت و و شلوار حاضر شد!

تصویر زیر حضور علیپور را در جلسات مختلف شورا و همچنین در مراسم به خاک سپاری پاکبان شریف شهرداری رشت نشان می دهد.

االبته که ظاهر نشان دهنده باطن نیست و لباس، از هر جنس و نوعی هم که باشد، معیار معتبری برای تصمیم گیری در خصوص باطن افراد نیست. آن چه که مورد انتقاد است و به قولی دل را می سوزاند، تفاوت حرف و عمل برخی مسئولین است. مسئولینی که حتی علیپور را هم با همان سهم کمی که از قدرت در اختیار دارد، می توان یکی از آنان دانست. 

البته فعالیت های این چنینی علیپور در کسوت یک عضو شورا، تنها به همین خلف وعده ختم نشد. وی پس از عضویت در شورا، بارها بر لزوم حمایت از پاکبانان و کارگران شهرداری تاکید کرده و حتی در روزی که برادر پاکبان فقید شهرداری در صحن شورا از زندگی سخت برادرش با حقوق ماهیانه یک میلیون و دویست هزار تومان در ماه می گفت، علیپور در مقابل دوربین خبرنگاران اشک می ریخت. 

علیرغم گریه علیپور در صحن علنی شورا، نگاهی به رفتارهای او در برنگاه های سیاسی معیار مناسبی برای سنجش میزان راستی آن اشک ریزان دیروز و این ژست های امروز است. 

1. علیپور علیرغم اینکه بارها و بارها بر لزوم حمایت از کارگران شهرداری و پاکبانان تاکید کرده است اما در برخی بزنگاه ها به طرز قابل تاملی سکوت را برگزیده است. به عنوان مثال، در مواقعی که بحث کمک مالی به تیم داماش به عنوان تیمی که مالک آن اسماعیل حاجی پور رییس فعلی شورای شهر رشت است، بالا می گیرد، ردی از اعتراضات علیپور در رسانه ها به طرز قابل تاملی به چشم نمی خورد!

چرا علیپور که همواره بر لزوم پرداخت به موقع حقوق کارگران شهرداری تاکید دارد، به مخالفت علنی با پرداخت کمک های مالی توسط شهرداری به تیم فوتبال داماش نمی پردازد و به شهردار رشت یادآوری نمی کند که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و شهرداری می بایست اولویت اول خود را پرداخت به موقع حقوق کارگران شهرداری قرار دهد؟! 

2. طی روزهای گذشته بهراد ذاکری، عضو شورای شهر رشت خبر از امضای 4 عضو شورا در پای طرح تحقیق و تفحص از سازمان پسماند شهرداری رشت را داده است. سازمانی که به گفته ذاکری، ابهامات زیادی در نحوه قراردادهای آن به چشم می خورد و از قضا مسئولیت آن هم بر عهده برادرزاده اسماعیل حاجی پور است! جالب است که بدانیم علیپور با همه تاکیداتش بر لزوم حمایت از کارگران و پاکبانان و انتقاداتش نسبت به عدم پرداخت به موقع حقوق آنان، حاضر نشده تا امضای خود را در پای طرح تحقیق و تفحص از سازمانی که مسئولیتش بر عهده برادرزاده اسماعیل حاجی پور است، درج کند! 

به اعتقاد نگارنده، دلیل اصلی اعتماد مردم به ایشان در انتخابات شورای شهر رشت، نوعی نارضایتی از مسئولین امر و اعتماد و اعتقادی بوده که مردم نسبت به معصومیت و شرافت پاکبانان داشته اند. لازم است جناب علیپور به منظور جلوگیری از بروز هر گونه خدشه به این اعتقاد، به مردم به خصوص طبقه کارگر شهرداری رشت توضیح دهد که در کنار تاکیدات فراوان زبانی، در عمل برای حفظ حقوق کارگران چه کرده اند؟  
قابل توجه پاکبانان شهرداری رشت؛ علیپور طرح تحقیق و تفحص از سازمان پسماند شهرداری رشت را امضا نکرد!
#محمدحسن علیپور #شورای شهر رشت


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
بی نام
خز ر آنلاین به اصطلاح معروف که گفته می شود ...خود کرده را تدبیر نیست . البته زیاد از حافظه شما پاک نشده مکر در زمان انتخاب شورای اسلامی شهر رشت یکی از رسانه ای که در بوق وکرنا دمیده وسینه چاک ایشان بوده همین شماها بودید .خز ر آنلاین شما که برات مثل آب خوردن است دیدگاه مخالفانت را خیلی راحت سانسور می کنی در حالیکه در توسعه شهری داشتن خرد و اندیشه در رتبه ارشد قرار دارد .
چهارشنبه، 9 بهمن 139814:10:40
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

باقری خطیبانی
واقعا اقای علیپورامضا نکرده متاسفم برای ایشون
دوشنبه، 7 بهمن 139812:9:37
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224520 1