کدخبر:
224853
تاریخ انتشار:
۲۷ بهمن ۹۸
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

ابهام در لیست اعلامی شانا! اگر مبنا نظرسنجی صدا و سیما بود، پس چرا در مهدیه نظرسنجی برگزار شد؟!

خزر: در خصوص اینکه چرا نامی از عظمتی در لیست نهایی سه نفره نبود، حدس و گمان های مختلفی در گعده های سیاسی مطرح می شد. از بین آن ها اما محتمل ترین آن اعلام لیست نهایی بر مبنای یک نظرسنجی بود. نظرسنجی صدا و سیما! ادعایی که اگر صحت داشته باشد، این سوال را مطرح می کند که آیا مدعیان رواج شفافیت، از پس پاکت مهر و موم شده یک نظرسنجی به رای گیری 600 نفره در مهدیه رشت پشت کرده اند؟

به گزارش خزرآنلاین، سیاست های اشتباه دولت در حوزه اقتصاد به خصوص در سه برابر کردن یک شبه قیمت بنزین، تیر خلاص بر پیکره اجتماعی اصلاح طلبان بود. آن هایی که انتخابات ریاست جمهوری با تعصب در برابر حامیان رییسی صف کشی کرده بودند، هیچوقت فکر نمی کردند که دولت مطلوبشان با افزایش یک شبه قیمت بنزین، چه بر سر اقتصاد، محبوبیت خود و البته مقبولیت اصلاح طلبان در بین مردم خواهد آورد. 

دامنه این تصمیم اشتباه در کنار اشتباهات ریز و درشت دیگر، به نتیجه ای جز حضور کم رمق اصلاح طلبان در انتخابات مجلس منجر نشد. اگر چه سردمداران خط مشی سیاسی اصلاح طلبی سعی می کنند بی حالی مستولی شده بر اردوگاه اصلاحات را به پای شورای نگهبان بنویسند اما کیست که نداند حنای اصلاح طلبی برای مردم به جان آمده از سیاست های اشتباه دولت برخواسته از اصلاحات، دیگر رنگی ندارد! آن چه اصلاح طلبان را در این انتخابات رد صلاحیت کرد، نه عملکرد شورای نگهبان بلکه از بین رفتن دامنه اعتماد عمومی آنان در نزد مردم بود. 

در هر حال، پس از مدت ها بهترین فرصت برای اصولگرایان به وجود آمده بود تا شاید بتوانند با ائتلافی فراگیر و وحدتی مثال زنی، اکثریت مطلق مجلس را از آن خود کنند. سیاستی که در رشت البته به درستی اجرا نشد و این فرصت استثنایی تحت تاثیر ابداع روش های ابتکاری، نه تنها به وحدت مورد انتظار منتج نشد بلکه ظهور قارچ گونه لیست های اصولگرایی، حکایت از انشقاقی عجیب در بدنه اصولگرایان می داد. 

شانا به عنوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی که در انتخابات گذشته حرف اول و آخر جریان اصولگرایی را می زد، حالا اگرچه نامش در بین لیست های اصولگرایی متعدد گم شده اما هنوز هم به قدری مهم است که بر سر چینش گزینه هایش به خصوص در رشت حرف و حدیث های فراوان وجود داشته باشد. به خصوص آن که این چینش این بار با روش ابتکاری رای گیری گره خورد. روشی که علیرغم انتشار نتیجه اش در رسانه ها، باز هم با لیست نهایی متفاوت، همگان را غافلگیر کرد! 

همین چند وقت پیش بود که مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلابی شهرستان رشت در مهدیه رشت برگزار شد تا از میان 18 کاندیدای اصولگرا،  11 نفر به عنوان کاندیداهای ائتلاف معرفی و در مرحله بعد 3 گزینه نهایی از بین این 11 نفر مشخص شوند. نظر سنجی از بین حدود 600 نفر صورت گرفت و در نهایت سید ولی اله عظمتی، محمدرضا احمدی، مجید دلاور، سیدرضا مطهری، سیدعلی آقازاده، نادرحسینی، حسن کربلایی، رضاعاشری، جبارکوچکی‌نژاد، محمدرضا عیوض‌نیا و  احمدمنصوری به عنوان 11 گزینه انتخاب شده معرفی شدند. 

با این حال مدتی قبل لیست سه نفره ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای رشت در حالی با نام های آقازاده، کوچکی‌نژاد و احمدی سنگر بسته می شود که خبری از نفر اول رای گیری مهدیه نیست! اتفاقی عجیب که به نوعی رای گیری صورت گرفته در مهدیه رشت را در نزد افکار عمومی نمایشی جلوه می داد! 

در خصوص اینکه چرا نامی از عظمتی در لیست نهایی سه نفره نبود، حدس و گمان های مختلفی در گعده های سیاسی مطرح می شد. از بین آن ها اما محتمل ترین آن اعلام لیست نهایی بر مبنای یک نظرسنجی بود. نظرسنجی صدا و سیما! ادعایی که اگر صحت داشته باشد، این سوال را مطرح می کند که آیا مدعیان رواج شفافیت، از پس پاکت مهر و موم شده یک نظرسنجی به رای گیری 600 نفره در مهدیه رشت پشت کرده اند؟

البته متضرر اصلی در این بین عظمتی نبود. عظمتی به پاس سال ها خدمت در کرسی های مدیریتی و به خصوص حضور در مناطق محروم ولو آن که با نیت انتخاباتی هم بوده باشد، سبد رای خود را از بین لیست های این چنین جستجو نمی کند. در این بین آن چه بر ابهامات موجود می افزود، سکوت شانا در برابر رواج اتهاماتی بود که پسداز اعلام لیست نهایی در فضای حقیقی و مجازی مطرح می شد. رواج این ادعا که در حلقه تصمیم گیر و تصمیم ساز شانا نیروهای ستادی برخی از کاندیداها حضور داشته اند، هیزمی بود که آتش بی اعتمادی ها را افروخته تر از همیشه می کرد. بالاخره باور این ادعا که احمدی سنگر در نزد مردم و افکار عمومی از اقبال بیشتری نسبت به عظمتی برخوردار باشد، کار چندان ساده ای نیست. 

در هر حال قطار انتخابات ریل خود را رفته و در آخرین ایستگاه مسافران بهارستان را در مقصد پیاده خواهد کرد. فارغ از اینکه این مسافران چه کسانی هستند، آن چه که در یاد و خاطره اذهان عمومی نقش می بندد، ساز و کاری است که شانا در انتخاب گزینه های نهایی به کار گرفت. ساز و کاری مبهم و غیرشفاف! 

 
ابهام در لیست اعلامی شانا! اگر مبنا نظرسنجی صدا و سیما بود، پس چرا در مهدیه نظرسنجی برگزار شد؟!
#شانا #ولی اله عظمتی


مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربیینده ترین عناوین
پربحث ترین عناوین
آخرین خبرها
پربازدیدهای Politics
تازه های Politics
پربحث ترین ها

کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي خزرآنلاین مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
224853 1